منهای‌فوتبال

ویزای وزنه‌بردار‌سبک وزن ایران صادر نشد
تسنيم: ویزای وزنه‌بردار سبک وزن کشورمان از سوی امریکا صادر نشد.در شرایطی که کاروان نخست تیم وزنه‌برداری کشورمان دوشنبه این هفته ایران را به مقصد آمریکا ترک خواهد کرد تا در مسابقات جهانی شرکت کند، عدم صدور ویزای وزنه‌بردار دسته 6٢ کیلوگرم کشورمان به دغدغه جدید حسین توکلی تبدیل شده است. حسین توکلی که بهداد سلیمی و سعید محمدپور را به دلیل مصدومیت و البته سهراب مرادی را به دلیل بازنشستگی اجباری احتمالا در اختیار ندارد، تا به این جای کار مجید عسگری را نیز به دلیل نرسیدن ویزای امریکا در اختیار نداشته باشد. در این بین مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری به دنبال آن هستند تا مقدمات دریافت ویزای عسگری را فراهم کنند و گفته می‌شود که ویزای او تا روز دوشنبه صادر خواهد شد. 
 
كاكوش سهميه ‌پاراالمپيك گرفت
فارس: مجيد كاكوش، كماندار تيم ملي معلولان ايران در 
كلاس W1 كامپوند موفق شد ضمن كسب نخستين نشان برون مرزي خود به عنوان قهرماني و سهميه ‌پاراالمپيك نيز دست يابد. وي در رقابت‌هاي روز دوم با غلبه بر حريفان موفق شد ضمن دستيابي به نخستين مدالش در مسابقات برون مرزي، جواز حضور در مسابقات ‌پاراالمپيك را نيز به دست آورد. وي در خصوص اين مسابقات گفت: حس خوبي دارم و از اينكه توانستم جواب زحماتم را بگيرم خدا را شكر مي‌كنم. مسابقات بسيار فشرده و همراه با جابه‌جايي‌هاي زيادي در برنامه بود، اما به لطف خدا توانستم عملكرد خوبي داشته باشم و تا مرحله نهايي و كسب عنوان قهرماني پيش آمدم. كاكوش افزود: اين موفقيت را به همسر و دختر عزيزم تقديم مي‌كنم و آن را مديون كادر فني و همي تيمي‌هاي عزيزم هستم كه با حمايت‌هاي خود به من قوت قلب دادند و تشويقم كردند. 

 

شاهكار دختر كاراته ايران در اندونزي
 كسب نخستين طلاي جهاني
 
مدال طلاي تاريخ بانوان ايران به زهره برزگر كاراته‌كا تيم زير 21 سال دختران رسيد. سومين روز از نهمين دوره رقابت‌هاي كاراته قهرماني جهان با حضور 1368 كاراته‌كا از 86 كشور در شهر جاكارتاي اندونزي در حال پيگيري است. در وزن 55-كيلوگرم، زهره برزگر، نماينده شيلي را يك بر صفر شكست داد و سپس حريف چيني را 2 بر يك برد و در بازي سوم به مصاف كاراته‌كايي از ونزوئلا رفت و 3 بر 2 پيروز شد. برزگر در نيمه‌نهايي با حريفي از مجارستان مبارزه كرد و 5 بر صفر به برتري رسيد و به ديدار پاياني رسيد. در ديدار پاياني برزگر به مصاف نماينده ويتنام رفت و با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و نخستين طلايي تيم ايران لقب گرفت. در وزن 60-كيلوگرم مردان نيز ميعاد ياري نماينده قزاقستان را 4 بر يك از پيش رو برداشت و در ادامه با حريفي از سوئيس مبارزه كرد و 3 بر صفر برنده شد. ياري در سومين ديدار ازبكستان را 3 بر صفر شكست داد و درمقابل نماينده تركيه 9 بر يك شكست خورد. با صعود اين كاراته‌كا به فينال، ياري در جدول شانس مجدد مبارزه كرد. در اين گروه مقابل نماينده اندونزي در وقت قانوني مبارزه به تساوي 3 بر 3 رسيد و با راي داوران برنده شد. در دومين ديدار هم به مصاف استراليا رفت و با نتيجه 7 بر 4 به برتري رسيد و مدال برنز اين وزن را از آن خود كرد. در وزن 68-كيلوگرم جوانان، الياس محمد‌زاده ابتدا نماينده فلسطين را 4 بر صفر از پيش رو برداشت و در ادامه با نتيجه 2 بر يك مقابل نماينده فرانسه نتيجه را واگذار كرد و با راهيابي اين كاراته‌كا به فينال، محمد‌زاده هم در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در اين گروه ابتدا آذربايجان را يك بر صفر از پيش رو برداشت. سپس مقابل كره جنوبي 7 بر صفر پيروز شد. در سومين مبارزه مقابل ازبكستان به برتري 3 بر صفر رسيد. در بازي چهارم مقابل حريف ژاپني 2 بر صفر مغلوب شد و از رسيدن به مدال باز ماند. 
 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه