پیروزی مقابل مقدونیه با هت‌تریک سردار

آرمان: تیم ملی کشورمان که خود را برای انتخابی جام جهانی 2019 روسیه آماده می‌کند مقابل تیم مقدونیه دیداری تدارکاتی برگزار کرد و موفق شد میزبان خود را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد. در این مسابقه سردار آزمون اولین هت تریک خود را برای تیم ملی ایران ثبت کرد.

هت تریک آزمون

شاگردان کی روش در دقایق ابتدایی مسابقه به گل رسیدند. در دقیقه 8 ضربه سردار آزمون که در موقعیتی تک به تک نواخته شد توسط دروازه بان حریف به کرنر رفت و این کرنر با ضربه سردار به گل اول ایران تبدیل شد. مقدونیه اما دو دقیقه بعد گل تساوی را وارد دروازه ایران کرد. الکساندر تراکوسکی با یک پاس عرضی در پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شده و با شوتی دقیق به زاویه مخالف بیرانوند موفق شد گل اول مقدونیه را به ثمر برساند. بازی کم کم به اواسط نیمه اول رسیده بود که بازهم ایران از تیم میزبان پیش افتاد. در دقیقه 20 یک بار دیگر آزمون با فرصت طلبی از اشتباه دفاع حریف استفاده کرده و با فرار از قلب دفاع میزبان به راحتی با یک بغل‌ پای فنی برای دومین بار دروازه مقدونیه را باز کرد تا حساب کار 2 بر یک به سود تیم ملی شود. نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید و تیم‌ها به رختکن رفتند. در نیمه دوم میزبان تلاش داشت بازی را به تساوی بکشاند اما این شاگردان کی روش بودند که گل سوم را توسط سردار آزمون به ثمر رساندند. در دقیقه 60 سردار یک بار دیگر از شم گلزنی خود استفاده کرد و این بار نیز توانست با یک ضربه دیدنی از حوالی محوطه جریمه توپ را وارد دروازه حریف کند و اولین هت تریک خود را در تیم ملی جشن بگیرد.

مهاجم جوان ایران چه گفت؟

سردار آزمون درباره دیدار برابر مقدونیه و پیروزی ایران برابر این تیم اظهار کرد: فکر می‌کنم بازی خیلی خوبی بود و توانستیم برابر تیمی فیزیکی و قدرتی نمایش خوبی ارائه کنیم. مقدونیه بازیکنانی داشت که در لیگهای اسپانیا، ایتالیا، اتریش، کرواسی، یونان و سوئیس بازی می‌کنند و سرشناس ترین بازیکنشان هم گوران پاندف بود که می‌تواند یک تنه بازی را برای تیمش در بیاورد. وی افزود: با این حال قبل بازی به خوبی مقدونیه را آنالیز کرده بودیم و توانستیم به آنچه می‌خواهیم برسیم. خوشحالم در این بازی پیروز شدیم و مهمتر از آن درسهای بزرگی در یک میدان اروپایی گرفتیم. آزمون با بیان اینکه انجام چنین دیدارهایی به تیم ملی کمک بزرگی می‌کند، گفت: مقدونیه تیم خوبی بود و ما توانستیم یک محک جدی بخوریم. آنها فیزیکی و سرعتی بازی می‌کردند و تجربه این بازی در آینده به کمک ما می‌آید. امیدوارم در آینده هم از این دست بازیها داشته باشیم تا وقتی قرار بود به مصاف حریفانی چون قطر و چین برویم، از تجربه کافی سود ببریم. آزمون درباره اردوی مقدونیه هم اظهار کرد: خوشبختانه در این جا همه شرایط برای تیم ملی فراهم بود. از اسکان تا تغذیه و شرایط تمرینی همه چیز خوب بود. زمین تمرینی که اینجا داشتیم عالی بود و اگر یکی از این زمین تمرین‌ها را ما در ایران در اختیار داشتیم، پیشرفت‌مان چند برابر بود. با این حال واقعا به آینده امیدوارم تا این مشکلات مرتفع شود. او درباره نخستین هت تریکش با لباس تیم ملی هم به سایت فدراسیون فوتبال گفت: واقعا از این بابت خوشحالم و امیدوارم این اتفاق ادامه دار باشد. گلزنی با لباس تیم ملی افتخار بزرگی است و حس این افتخار برای سه بار در یک بازی چند برابر شیرین است. البته واقعیت این است که گل‌های من نتیجه تلاش همه بازیکنان بود و پاس خوب آنها را به گل تبدیل کردم. در واقع من فقط جاگیری کردم و توانستم کار خوب آنها را تمام کنم. آزمون درباره بازی روز سه شنبه برابر قرقیزستان هم گفت: شنیده‌ام آنها هم تیم خوبی هستند. امیدوارم بتوانیم مثل بازی با مقدونیه تجربه خوبی از دیدار برابر قرقیزستان کسب کنیم و مطمئنا تجربه بازی با قرقیزستان هم که می‌تواند سبکی شبیه سبک یکی از حریفانمان داشته باشد در رقابتهای انتخابی جام جهانی کمک بزرگی به ما خواهد کرد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه