کـوتـــاه

تسنیم: علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال و نایب رئیس اول فعلی که سال گذشته توانست به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در منطقه مرکز قاره انتخاب شود و در حال حاضر عضو هیات رئیسه AFC است، حالا گامی بلند‌تر برداشته؛ هدف او حضور در هیات رئیسه فیفاست تا بلکه فوتبال ایران بار دیگر بتواند کرسی مهمی در فدراسیون جهانی فوتبال به دست بیاورد. کفاشیان برای حضور در هیات رئیسه فیفا ثبت نام کرده، اما باید منتظر ماند و دید آیا می‌تواند اعضای مجمع فدراسیون جهانی را ترغیب کند تا به او رأی بدهند و آیا توانایی پیشی گرفتن از رقیبان را خواهد داشت یا نه.

ایسنا: بهتاش فریبا در پاسخ به سوالی درباره انتخاب علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی جدید استقلال گفت: منصوریان کار سختی دارد. فکر می‌کنم سال گذشته به اندازه 10 سال تجربه کسب کرده است. او توانست نفت بحران زده به لحاظ مالی را از انتهای جدول بالا بیاورد. منصوریان در سال‌های اخیر به لحاظ فنی خودش را نشان داده ولی باید در استقلال حواسش به مدیریت و آدم‌های داخل باشگاه که گاها اهداف خصوصی را دنبال می‌کنند، باشد. منصوریان فرد باهوشی است و باید حواشی را جمع کند. وظیفه همه ما پیشکسوتان هم کمک به اوست تا در نهایت موفق شود.

آرمان: بختیار رحمانی پس از عقد قرارداد با آبی پوشان گفت: از استقلالی شدن بسیار خوشحال هستم و معتقدم اتفاق خوبی در زندگی‌ام رخ داد که به استقلال پیوستم. خیلی وقت بود که به دنبال این موضوع بودم و امیدوارم حالا بتوانم برای استقلال بازیکن مفید و موثری باشیم. رحمانی با اعلام این موضوع که قلبا منصوریان را دوست دارد، ادامه داد: برای امضای قرارداد با استقلال منتظر انتخاب سرمربی بودم و بسیار خوشحالم که با منصوریان کار خواهم کرد. استقلال با منصوریان به دنبال افتخارات بزرگی است که امیدوارم من هم بتوانم در این مسیر موفقیت حضور موثری داشته باشم.

فارس: رسول کربکندی در مورد اینکه به نظرش محرم نویدکیا آیا باید در سپاهان بماند یا خیر گفت: نویدکیا با بحث‌هایی که مطرح کرد تا حدودی وضعیتش را مشخص کرد و فکر نمی‌کنم در این مدت اتفاق جدیدی افتاده باشد. پس از آن مصاحبه هم باید در خصوص محرم نویدکیا باشگاه تصمیم بگیرد تا ویسی. چون او صحبت‌هایی را انجام داد که همه را زیر سوال برد. هرچند که با ویسی در مورد محرم هنوز صحبتی نشده که بخواهد نظر مرا بپرسد.


میلان و برلوسکونی در مراحل پایانی مذاکره با چینی‌ها برای انتقال 70 درصد از سهام باشگاه قرار دارند. با این حالی زمانی که خبرنگاران از مالک باشگاه میلان درباره این موضوع سؤال پرسیدند، او پاسخ عجیبی داد. برلوسکونی پس از یک مراسم سیاسی در شهر اوستیا در نزدیکی شهر رم، گفت: قبلاً گفتم که کمونیست‌های چینی نوزادهایشان را می‌خوردند. این حقیقت دارد! حقیقت دارد! آنها دچار قحطی بزرگی شدند و نوزادان هم به دلیل آنکه مادرشان نمی‌توانستند به آنها شیر بدهند، تلف می‌شدند. به همین دلیل برای اینکه بچه‌های دیگر از گرسنگی نمیرند، نوزادان‌ را می‌پختند و می‌خوردند. حالا از من انتظار دارید که میلان را به چنین کسانی بدهم؟

کاپیتان متعصب گرگ‌ها سه‌شنبه آینده(۱۸ خرداد) رسما برای یک فصل دیگر قراردادش را تمدید می‌کند. فرانچسکو توتی کاپیتان و اسطوره مردمی رمی‌ها پس از آنکه باشگاه ماه گذاشته با تمدید قراردادش برای یک فصل دیگر موافقت کرد سه شنبه ای که پیش‌رو است قراردادش را تمدید می‌کند. روزنامه گازتا اسپورت ایتالیا خبر داد: فرانچسکو توتی سه‌شنبه(18 خرداد) قراردادش را رسما با رم برای یک فصل دیگر تمدید می‌کند. ابتدا باشگاه رم از تمدید قرارداد توتی سرباز زد ولی با درخشش ال کاپیتانو در بازی‌ها آخر فصل مسئولان را مجاب کرد تا یک فصل دیگر برای گر‌‌گ‌ها بازی کند.

صدمین دوره از رقابت‌های کوپا آمریکا 2016 برای اولین بار در تاریخش به میزبانی آمریکا به نشانه صلح و دوستی کلید خورد. در اولین بازی این رقابت‌ها کشور میزبان از ساعت 6 صبح مقابل کلمبیا صف‌آرایی کرد. میزبان بازی را به خوبی آغاز کرد. در دقیقه 29 بازی بوسیله یک مدافع به نام زاپاتا گلزنی کرد تا ورزشگاه را به سکوت فرود برد. در یکی از حمله‌‍‌ها یکی از بازیکنان کلمبیا از سمت راست زمین، توپی را روی دروازه آمریکا ارسال کرد این توپ ارسالی به دست مدافع آمریکا برخورد کرد و داور که به صحنه نزدیک بود آن را پنالتی اعلام کرد. به این ترتیب خامس کاپیتان جوان کلمبیا و ستاره کهکشانی‌ها در دقیقه 40 بازی، دومین گل کلمبیا را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. بازی با این نتیجه به پایان رسید.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه