کـوتـــاه

کتک‌زدن نوجوان توسط بخشدار ماسال!

باشگاه خبرنگاران: پسر بخشدار مرکزی ماسال با یکی از همکلاسی‌های ورزشی خود درگیری فیزیکی مختصری پیدا می‌کند. پس از خاتمه‌ این غائله‌ کودکانه و اطلاع بخشدار از ماجرا، او با خودرو پلاک دولتی در مسیر باشگاه ورزشی حاضر شده و ضمن شناسایی طرف دوم دعوا از طریق فرزندش، اقدام به ضرب و شتم شدید این نوجوان ۱۳ ساله می کند.بخشدار ماسال پس از سوار کردن نوجوان ۱۳ ساله، در داخل خودرو اقدام به توبیخ او نموده و در نهایت او را در میدانی نزدیکی محل وقوع حادثه پیاده می کند.بخشدار مرکزی ماسال پس از ارائه توضیحاتش درباره کتک کاری با نوجوان 13 ساله از سمتش عزل شد. بخشدار مرکزی ماسال عنوان کرده بود: برخورد من با آن نوجوان مانند یک عمو با برادرزاده اش بود، چرا که من با پدر آن نوجوان رفاقت قدیمی داشتم.

 

ورود چمدانی غذا با زبان عبری

فارس: معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: فراورده‌های غذایی بسته بندی شده با زبان عبری غیرمجاز و غیر قابل مصرف است.سهیل اسکندری با اشاره به تصاویری که از یک نوع فراورده غذایی که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و بر روی آن مشخصاتی از کالا به زبان عبری درج شده، عنوان کرد: چنین فراورده‌هایی به هیچ وجه از سوی سازمان غذا و دارو مجوزی دریافت نکرده و نخواهند کرد.او همچنین اضافه کرد: مشاهده چنین محصولاتی اگر چه به صورت محدود، بیانگر آن است که ورود آنها به کشور یا به صورت به اصطلاح «چمدانی» بوده و یا از طریق قاچاق رخ داده است. اسکندری در پایان خاطر نشان کرد: مورد فوق‌الذکر یک نوع چیپس بوده که از سوی سازمان غذا و دارو هیچ مجوزی برای آن صادر نشده است.

 

آمار مصرف قلیان و سیگار بین دانشجویان

مهر: رئیس سازمان امور دانشجویان با ارائه آماری از طرح سیمای زندگی دانشجویی گفت: 5/8 درصد دانشجویان قلیان و هفت درصد سیگار مصرف می‌کنند.مجتبی صدیقی به برخی از یافته‌های طرح «سیمای زندگی دانشجویان» اشاره و عنوان کرد: همچنین ۳۰ درصد دانشجویان خواب مناسبی ندارند که باید در این زمینه برنامه‌هایی پیش‌بینی شود. او ادامه داد: همچنین بر اساس این طرح ۲۷ درصد دانشجویان اعلام کردند که تحرک بدنی خاصی ندارند و ۳۹ درصد اعلام کردند که یک تا دو روز هفته را تحرک بدنی داشته‌اند. صدیقی ادامه داد: همچنین بر اساس این طرح ۴۸ درصد دانشجویان اعلام کردند که آمادگی برای ازدواج دارند و یا اینکه طی دو سال آینده ازدواج خواهند کرد.

 

آتش‌سوزی در ارتفاعات بیرمی

میزان: مدیر کل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: آتش سوزی در ارتفاعات بیرمی شهرستان دشتی به زودی مهار می شود. روز گذشته قاسم قائدی عنوان کرد: این آتش سوزی از ساعت 8 شب دوشنبه آغاز شد که با اعلام منابع محلی،نیروهای امدادی و مردم به محل اعزام شدند.او ادامه داد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه نیروها با تاخیر به کانون آتش سوزی رسیدند و از صبح سه‌شنبه در حال اطفای حریق هستند.قائدی در مورد میزان خسارت و علت وقوع آتش سوزی گفت: براساس برآورده‌های اولیه هشت هکتار از ارتفاعات این منطقه دچار آتش سوزی شده است. ضمن اینکه علت وقوع آتش سوزی صاعقه پیش بینی می شود.

 

اتاق‌های امن تزریق در پاتوق‌ها

ایسنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی درصدد راه‌اندازی « اتاق‌های امن تزریق» در پاتوق‌ها و مراکز معضل‌خیز کشور است.انوشیروان محسنی بندپی در مورد آخرین وضعیت راه‌اندازی «اتاق‌های امن تزریق» در کشور عنوان کرد: در حال حاضر زمینه اجرایی شدن این طرح به لحاظ علمی در کشور در حال فراهم شدن است. او در ادامه تصریح کرد: طی دو ماه گذشته روش و ساز و کارهای اجرایی شدن این طرح توسط حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد سازمان بهزیستی کشور طراحی و ارائه شده است.رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه طرح « اتاق‌های امن تزریق» را از لحاظ علمی و کارشناسی رویکردی جدید دانست و بر لزوم راه اندازی این مراکز تاکید کرد.

 

جریمه پزشکان زیرمیزی‌بگیر

تسنیم: رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به عضویت بیش از 115 هزار پزشک در این سازمان گفت: پزشکانی که زیرمیزی دریافت می‌کنند تا 10 برابر مبلغ دریافت شده جریمه نقدی می‌شوند.علیرضا زالی به معضل زیرمیزی و دریافت وجه اضافی پزشکان اشاره کرد و افزود: جریمه نقدی به میزان دو برابر اضافه دریافتی از بیماران و توبیخ کتبی و درج در پرونده برای نخستین باردر پرونده پزشکی ثبت می‌شود.زالی، جریمه نقدی به میزان پنج برابر مبلغ دریافتی و لغو پروانه و توبیخ کتبی و درج در پرونده پزشکی برای تخلف بار دوم و جریمه نقدی به میزان 10 برابر اضافی دریافت و لغو پروانه مسئول فنی و لغو پروانه تاسیس بیمارستان در بار سوم تخلف را از جمله جریمه‌های مقابله با پدیده زیرمیزی دانست.

 

ترکیه ایران را زیر گرد و خاک می‌برد

باشگاه خبرنگاران: مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با اتمام ساخت سد ایلیسو روی رودخانه دجله سرتاسر کشورمان درگیر ریزگرد‌ها می‌شود.محمد درویش، در مورد طرح گاپ ترکیه و ایجاد ریزگردها در منطقه اظهار داشت: دولت ترکیه در دو دهه گذشته با احداث سدهای بسیاری در حوضه آناتولی جنوبی و سر چشمه‌های اصلی فرات، از ورود آب به کشور سوریه و عراق جلوگیری کرده است.او افزود: گنجایش تنها یکی از سدهای ساخته شده بر روی رودخانه فرات به نام آتاترک که در سال 1992 آبگیری شده، به 48میلیارد متر مکعب می‌رسد که ظرفیتی معادل 650سد ساخته شده در ایران را دارد. درویش با بیان اینکه سدهای ساخته شده بر روی دجله و فرات، تمام آب این دو رودخانه را می‌گیرند، بیان داشت: فرات از ترکیه وارد سوریه شده و با گذر از این کشور، وارد عراق و در نهایت به تالاب هورالعظیم سرازیر می‌شود.

 

نفوذ آب دریاچه چیتگر به ساختمان‌ها

ایلنا: عضو شورای شهر تهران گفت: آب دریاچه چیتگر در حال نفوذ به ساختمان‌های اطراف آن است، به علاوه آنکه در این منطقه آلودگی نیز وجود دارد. عبدالحسین مختاباد، عنوان کرد: چرا باید در کارهای فرهنگی شهرداری تهران سوء مدیریت و پراکندگی وجود داشته باشد.مختاباد با اشاره به مشکلات منطقه 22 تهران اظهار کرد: من نمی‌دانم که این منطقه شهردار دارد یا نه، دریاچه چیتگر سفت‌کاری خوبی نشده است و آب در حال نفوذ به ساختمان‌های اطراف آن است، به علاوه آنکه در این منطقه آلودگی نیز وجود دارد.این عضو شورای شهر از شهردار منطقه 22 خواست تا در شورا حاضر شده و گزارشی را در مورد اقدامات شهرداری منطقه برای رفع مشکلات مردم ارائه دهد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه