کوتـــــاه

دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم
رئیس مجلس شورای اسلامی با جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم دیدار می کند. علی لاریجانی بعد از ظهر شنبه هفته آینده در تالار مدرس مجلس با جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم دیدار می کند. همچنین رئیس قوه مقننه صبح شنبه آینده نیز دیدار و گفت و گویی با رئیس مجلس نمایندگان کنیا خواهد داشت.
 
موافقت با 100 اختیار ویژه
برای مدیران ارشد
قائم مقام وزیر کشور گفت: گسترش دایره اختیارات استانداران، اقدامی کلیدی از سوی دولت به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است. محمد حسین مقیمی افزود: در نشست مشترک هیات دولت با استانداران حدود 140 عنوان از سوی استانداران به عنوان تکالیف قابل واگذاری منطقه‌ای مطرح شد که در نهایت با 100 اختیار ویژه برای مدیران ارشد استانی موافقت شد. وی توضیح داد: این موضوع حرکتی مهم در حوزه واگذاری تصدی به استان‌ها بود و به عنوان تصمیم کلیدی راه را برای طی مراحل اقتصاد مقاومتی و تحقق 24 ماده اساسی این راهبرد کلان هموارتر کرد. قائم مقام وزیر کشور اظهار کرد: وزارت کشور در سال جاری پنج تکلیف اولویت دار برای استانداران تعیین کرده که شامل ساماندهی آسیب های اجتماعی، پیشبرد موضوعات اقتصاد مقاومتی، تکریم ارباب رجوع، توسعه مقوله امنیت و پیگیری و رصد مسائل انتخاباتی است.
 
تلاش آمریکا برای جاسوسی از  ایران
یک کمیته فرعی در کنگره آمریکا طرحی را برای جاسوسی از همکاری‌ها میان ایران و روسیه ارائه داده است. کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا در کنگره آمریکا با ابتکار عمل مایک پامپئو، نماینده جمهوریخواه طرحی را ارائه داده است که به موجب آن پنتاگون به طور قانونی موظف است سالانه گزارشی را درباره همکاری‌های تهران - مسکو به کنگره ارائه کند. این گزارش علاوه بر این، مواردی را در ارتباط با یک سری زمینه‌های همکاری ایران - روسیه از جمله مرکز اشتراک اطلاعات تشکیل شده توسط ایران، روسیه و سوریه در بغداد، همکاری میان نیروهای دریایی ایران و روسیه، همکاری روسیه با حزب‌‌ا... در سوریه، لبنان و عراق و منافع مشترک ایران - روسیه در آمریکای لاتین در برمی‌گیرد.به گزارش اسپوتنیک، ایران و روسیه دو بازیگر مهم جهانی هستند که در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی همکاری دارند و قصد دارند این همکاری‌های خود را تقویت کنند و گسترش دهند.
 
تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تصمیم جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از استعلامات در مورد مدیران دوتابعیتی خبر داد. مجتبی ذوالنور از طرح برخی نمایندگان برای تحقیق و تفحص از وزارت اطلاعات خبر داد و اظهار داشت: در خصوص به‌کارگیری مسئولان و مدیران دوتابعیتی بحث تحقیق و تفحص از اطلاعات مطرح است؛ چون وزارت اطلاعات باید در پاسخ استعلامات به این نکته توجه کند که مدیران و مسئولان تابعیت مضاعف نداشته باشند. وی با تاکید بر لزوم توجه به موضوعاتی از جمله مقابله با نفوذ دشمن و سرویس‌های بیگانه و بحث ضد جاسوسی در وزارت اطلاعات، گفت: اگر در جذب مدیران از وزارت اطلاعات استعلام می‌شود، پس این وزارتخانه باید پاسخگو باشد چرا افرادی مثل خاوری به راحتی و خارج از چتر اطلاعاتی ما، از دسترس خارج می‌شوند. اگر هم از وزارت اطلاعات استعلام نمی‌شود، جای تعجب است چراکه برای احراز صلاحیت یک نماینده مجلس، استعلام می‌شود، آن وقت چطور برای انتصاب مدیران عالی از وزرات اطلاعات استعلام نمی‌شود.
 
تغییر مسیر قاچاق
رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: امروز قاچاق به سمت مسیرهای ریلی پیش می رود که لازم است ماموران پلیس راه‌آهن، آموزش های فنی و تخصصی لازم را فرا بگیرند. سردار محمدرضا  مقیمی با اشاره به تفاوت مسیرهای ورودی قاچاق در هرمزگان با سایر استان های کشور، افزود: انهدام باندهای بزرگ و سازمان یافته یکی از اولویت های مهم پلیس آگاهی به شمار می آید. وی وجود سواحل گسترده در استان و نیز قانون گریزی را از مشکلات موجود در امر مبارزه با قاچاق کالا دانست و اظهارکرد: راه اندازی سامانه گمرک و نیز استفاده از بالگرد و پهباد جهت شناسایی مکان دپوها از اقدامات خوب انجام شده در این امر به شمار می‌آید.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه