ترک تحصیل ۴۰هزار دانش‌آموز

معاون آموزش و پرورش دزفول خبر داد
ترک تحصیل ۴۰هزار دانش‌آموز
معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول، خبر از ترک تحصیل ۴۰ هزار دانش‌آموز داده و گفته است: توجه به حوزه آموزش و پرورش و تامین نیازهای آن یک ضرورت مهم در مسیر اعتلای فردی و فرهنگی جامعه است. اگر ما به آموزش و پرورش و نیازهای آن به عنوان یک اصل مهم فرهنگی و اجتماعی، نگاهی موثر و مثبت داشته باشیم بسیاری از مشکلات موجود و معضل‌های اخلاقی جامعه کاسته و رفع می‌شود. سودابه دستی‌ترک عنوان کرده: دزفول نیز در این حوزه، دارای جمعیتی جوان و با ظرفیت و مستعد بوده و همین مقوله بیش از گذشته لزوم توجه به خدمات این حوزه را مطرح و بیان می‌کند. وی اظهار داشته: متاسفانه و با وجود رشد خدمات آموزشی در حوزه‌های مختلف بیش از ۴۰هزار دانش‌آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در واحدهای آموزشی مختلف شهری و و روستایی شهرستان دزفول ترک تحصیل کرده‌اند. دستی‌ترک بیان کرده: این دانش‌آموزان در مقاطع تحصیلی اول تا ششم ابتدایی و به علت مشکلات مختلف فردی از ادامه تحصیل بازمانده‌اند که در این مسیر باید به دنبال کاهش این جمعیت در شهرستان باشیم. وی افزوده: همچنین در حال حاضر، بیش از ۲هزار معلم و کادر آموزشی در مقطع ابتدایی شهرستان و در بخش‌ها و واحدهای آموزشی مختلف شهرستان دزفول به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می‌پردازند که همین مقوله بیش از گذشته توان و نیازهای شهرستان را در این حوزه مطرح می‌کند.

آرایشگاه رفتن 6 بعد از ظهر به بعد ممنوع!
خبرآنلاین: در اجرای طرح ساماندهی و نظارت بر مراکز برگزارکننده جشن‌های عروسی و پیشگیری از مظاهر علنی فساد، پلیس فارس اطلاعیه‌ای صادر کرده است. بر اساس این اطلاعیه آرايشگران زنانه و مردانه حداكثر تا ساعت 18 مجاز به ارائه خدمات به عروس و داماد مي‌باشند و در اين ساعت عروس و داماد بايد ترخيص و از آرايشگاه خارج شوند. همچنین عكاسان و فيلمبرداران حداكثر تا ساعت 20 مجاز به ارايه خدمات به عروس و داماد هستند و در اين ساعت بايد عكاسي و فيلمبرداري اتمام و عروس و داماد وارد تالار و باغ مجالس شوند. در اطلاعیه پلیس آمده است تالارها، باغات و تشريفات مجالس حداكثر تا ساعت 24 مجاز به فعاليت و ارايه خدمات به جشن‌ها هستند و در اين ساعت بايد جشن به پايان رسيده و مهمانان و عروس و داماد از باغ خارج شوند.

آغاز برخورد شدید با سرباز فراری‌ها
ایسنا: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه طرح تشدید برخورد با مشمولان غایب و فراری از ابتدای مهرماه آغاز می‌شود، گفت: از حدود دو ماه قبل برای بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن از مشمولان غایب پیامک ارسال شده و از آنان خواستیم تا با مراجعه به دفاتر پلیس به‌علاوه ۱۰ وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند. ابراهیم کریمی ادامه داد: این افراد شامل کلیه مشمولان غایب شده و تمام کسانی را که بیشتر و کمتر از هشت سال غیبت داشتند شامل می‌شود. این افراد اگر سنوات غیبتشان به حداقل هشت سال تا پایان امسال یا بیشتر از آن برسد، می‌توانند با پرداخت جریمه از سربازی معاف شوند، اما اگر سال‌های غیبتشان کمتر از هشت سال باشد باید به سربازی بروند.

قادر به حل معضل اعتیاد جوانان نیستیم
ایلنا: معاونت توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: کمک‌ها در حدی نیست که بتوانیم مشکل اعتیاد جوانان را حل کنیم. سید مناف‌هاشمی درباره همکاری میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: ما موضوعی را در مجلس دنبال کردیم درباره منابعی که با فروش سیگار به دست می‌آید و نیز منابعی که در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار وزارت کشور است.او ادامه داد: تفاهمنامه‌ای را وزرات ورزش با وزارت کشور دارد که بر اساس آن کمک‌هایی را از این وزارتخانه گرفته و در حوزه ورزش همگانی و برخی اماکن ورزشی در نقاط حاشیه‌ای برخی کلانشهرها استفاده می‌کنیم، اما این کمک‌ها در حدی نیست که بتوانیم مشکل اعتیاد جوانان را حل کنیم.

نظر فرمانداری درباره تعطیلی 2 هفته‌ای
ایلنا: فرماندار تهران در واکنش به طرح تعطیلی ۲ هفته‌ای مدارس در فصل پاییز گفت: عملا در این برهه، فرصت و زمان برای اتخاذ چنین تصمیمی برای سال تحصیلی پیش رو از دست رفته است و شاید باید در مورد اجرای احتمالی آن در سال‌های آتی تصمیم‌گیری کرد.عیسی فرهادی افزود: به نظر من اگر ابتدا یکی دو سال این طرح به‌صورت آزمایشی اجرا شود و در مرحله بعد نتایج آن مورد بررسی قرار بگیرد و سپس درصورتی که نتایج مثبت ارزیابی شد، درباره ادامه اجرای آن تصمیم‌گیری بشود، بهتر است. هرچند معتقدم این طرح در نوع خود ایده بدی نیست، چرا که تعطیلات حدودا چهار ماهه مدارس (یک ماه بهار و سه ماه تابستان) به نظر طولانی است.

افزایش طلاق با بیمه ازدواج
تسنیم: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کارهای بنیادین اصلی باید صورت گیرد، نه اینکه بیمه ازدواج راه‌اندازی کنند؛ ازدواج مگر خودروست که بیمه بخواهد. ازدواج نیاز به بیمه ندارد. بیمه ازدواج درصد طلاق را افزایش می‌دهد، زیرا کسی که بیمه شود، دیگر با خیال راحت هر کاری را انجام می‌دهد. سید حسن نبوی ادامه داد: به هر حال چند نهاد ذیربط از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگسازی، وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن جوانان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کار، اشتغالزایی و کارآفرینی و معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان وظایفشان را به خوبی انجام ندادند.

ورود مواد نفتی به رودخانه‌کرج
ایسنا: رئیس گروه محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه البرز به مساله ورود مواد نفتی و فاضلاب به رودخانه اشاره کرد و افزود: این مساله بیشتر در پایین دست سد کرج اتفاق می‌افتد که بعضا در کیفیت آب تاثیر می‌گذارد. البته ورود این مواد به صورت دائمی نیست و باعث به وجود آمدن یکسری بحران‌های مقطعی می‌شود که معمولا با ورود همکاران محیط زیست مساله مدیریت می‌شود. مهندس بشیر زاده، کیفیت آب رودخانه کرج را از بهترین آب‌های قابل شرب در دنیا دانست و عنوان کرد: آب رودخانه کرج در بالا دست سد کرج کیفیت بسیار بسیار غنی دارد که در دنیا نیز نمونه آن کم پیدا می‌شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه