سقوط بالگرد اورژانس در جاده هراز

سقوط بالگرد اورژانس در جاده هراز
یک فروند بالگرد اورژانس مازندران روز چهارشنبه در منطقه گزنگ جاده هراز سقوط کرد که در این حادثه یک نفر کشته شد.مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تایید این خبر گفت که بالگرد به منظور امداد رسانی به مجروحان سقوط یک بالگرد به منطقه اعزام شده بود.محمد سلطان تویه افزود: این بالگرد اورژانس چهار سرنشین داشت که یک تکنسین هنگام سقوط جان باخت و یک نفر دیگر هم زخمی شد که وضعیتش وخیم گزارش شده است.وی گفت که خلبان این بالگرد و یک سرنشین دیگر آن سالم هستند.سلطان تویه گفت که علت سقوط این بالگرد در دست بررسی است.رئیس جمعیت هلال احمر آمل هم به ایرنا گفت که بالگرد سقوط کرده متعلق به اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی 115 این شهرستان بود.جمشید نیکزاد افزود: این بالگرد که از پایگاه آمل برخاسته بود، پیش از رسیدن به محل وقوع حادثه در شهر گزنک سقوط کرد.

کلاهبرداری با ترفند برنده شدن
در ستاد هدفمندی یارانه‌ها
رئیس پلیس فتای مازندران به شهروندان در خصوص کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در ستاد هدفمندی یارانه‌ها هشدار داد. سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: نوع جدید کلاهبرداری که این روزها رواج پیدا کرده است، کلاهبرداری با ادعای برنده شدن در ستاد هدفمندی یارانه‌هاست. وی افزود: طی این فرایند، کلاهبرداران از قبل طعمه‌ها و قربانیان را از طریق اطلاعاتی که آنها با عضویت در گروه‌های استخدامی، انجمن‌های درسی و تفریحی، گروه‌های بازی، شبکه‌های اجتماعی و... به اشتراک گذاشته اند، پیدا می‌کنند و یک بررسی روی آنها انجام داده و سپس اعتماد قربانیان را به خود جلب می‌کنند. رئیس پلیس فتای مازندران، گفت: طی این کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی به قربانیان گفته می‌شود، که شما برنده جایزه چند میلیونی در ستاد هدفمندی یارانه‌ها شده اید و سپس با ترفندهای خاص آنها را به پرداخت مبلغی برای پیشبرد کارهای قانونی و مراحل اداری و مالی، به حساب جعلی که ادعا می‌کنند، حساب ستاد هدفمندی یارانه‌ها است، هدایت می‌کنند و از افراد کلاهبرداری می‌کنند. حتی گاهی ممکن است آنها را به سایتی جعلی هدایت و در آنجا با ترفند فیشینگ از آنها کلاهبرداری کنند.سرهنگ محمدنژاد با هشدار به شهروندان گفت: کاربران باید بدانند که تماس‌های تلفنی از این قبیل جعلی بوده و از سمت سازمان خاصی نمی‌باشد و قبل از اطمینان به تماس گیرنده و دادن اطلاعات یا پرداخت وجه، حتما شماره‌های سازمان مربوطه را از 118 یا اینترنت پیدا کرده و با سازمان مربوطه تماس بگیرند و صحت و سقم را جویا شوند. وی افزود: در غیر این صورت بدانند که این نوع تماس‌ها اغلب کلاهبرداری از نوع کلاهبرداری ارتباطی می‌باشد که از طریق ایمیل یا تلفن، با افراد تماس و به این شیوه کلاهبرداری انجام می‌دهند.

کاهش 8درصدی آمار غرق‌شدگان در مازندران
سخنگوی طرح سالمسازی دریای مازندران گفت که آمار غرق شدگان در آب‌های ساحلی این استان امسال نسبت به سال پیش هشت درصد کمتر شده است. عیسی طوسی آمار غرق شدگان سال جاری در دریای مازندران را از شروع طرح سالمسازی دریا تاکنون 78 نفر اعلام کرد. اجرای طرح سالمسازی دریا امسال از اوایل خرداد در مازندران آغاز شد و با تمدید یک هفته‌ای تا سوم مهر ماه ادامه دارد.مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران آمار جانباختگان ناشی از غرق شدگی سال گذشته در آب‌های ساحلی استان را 86 نفر اعلام کرد. وی با اشاره به کاهش سالانه آمار قربانیان دریا در مازندران در سه سال گذشته، موفقیت در این زمینه را نتیجه اجرای طرح سالمسازی دریا، شناسایی نقاط کور و به کارگیری ناجیان غریق در این مناطق و منع شنای شبانه برشمرد.طوسی تشدید نظارت بر شهرک‌های خصوصی، ایجاد انگیزه در ناجیان غریق با پرداخت به موقع حقوق آنان و اطلاع رسانی رسانه‌ها و تبلیغات میدانی را از دیگر عوامل اثرگذار بر کاهش آمار مرگ و میر ناشی از غرق شدگی در دریای مازندران دانست. مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اجرای طرح سالمسازی دریا در 95 نقطه از سواحل استان، گفت که 400 نجاتگر هلال احمر از اول خرداد در این طرح‌ها مستقر بودند. وی افزود: همچنین امسال برای حفاظت بیشتر از سلامت مسافران، یکهزار نجاتگر در 350 نقطه کور و ممنوع برای شنا در سواحل دریای مازندران به کار گرفته شدند. سخنگوی طرح سالمسازی دریا در مازندران از گردشگران غیربومی به عنوان بزرگ‌ترین قربانیان دریا نام برد و گفت که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته حدود 80 درصد از غرق شدگان سال جاری در آب‌های ساحلی مازندران، افراد غیر بومی هستند.وی افزود: در بین غرق شدگان غیر بومی هم مسافران تهرانی بیشتر از بقیه قربانی دریا می‌شوند.

باند 9 نفره سارقان منهدم شد
فرمانده انتظامي شهرستان پرديس از دستگيري اعضاي باند 9 نفره سارقان و کشف 39 فقره سرقت در شهرستان پرديس خبر داد. سرهنگ غلامرضا حسنوند در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي وقوع چندين فقره سرقت از منازل شهروندان، عمليات شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت. وي با بيان اينکه ماموران پس از بررسي تمامي صحنه‌هاي سرقت دريافتند، کليه سرقت‌ها به صورت باندي و به يک شيوه و شگرد خاص بوده است،افزود: با شناسايي مخفيگاه متهمان و با هماهنگي قضائي اعضاي اين باند در نقاط مختلف شهرستان در عملياتي غافلگيرانه دستگير شدند. اين مقام انتظامي اظهار داشت: متهمان که همگي ساکن شهرستان پرديس بودند در تحقيقات و بازجويي‌هاي فني پليس، به 20 فقره سرقت منزل، 15 فقره انباري، سه فقره زورگيري به عنف و يک فقره سرقت خودرو اعتراف کردند که پس از تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند. حسنوند با بيان اينکه با راهنمايي متهمان محل‌هاي سرقت،بازسازي و مالباختگان شناسايي شدند بيان داشت:درادامه تحقيقات تعداد دو نفر مالخر اموال مسروقه نيزشناسايي و دستگير شدند. فرمانده انتظامي شهرستان پرديس در پايان از شهروندان خواست:حتي الامکان از نگهداري وجوه نقد، اشيای قيمتي و اسناد و مدارک در منزل خودداري کنند و در صورت مشاهده هرگونه رفت و آمد مشكوك خودروها و افراد ناشناس، موضوع را سريعا از طريق تلفن 110 با پليس در ميان بگذارند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه