سپاهان یک - پرسپولیس 3

شب باشکوه برانکو در نصف جهان

آرمان امروز: هفته هفتم لیگ برتر روز گذشته با انجام 4 مسابقه به پایان رسید. در حساس‌ترین دیدار هفته و روز گذشته، تیم های سپاهان و پرسپولیس در فولادشهر به مصاف هم رفتند که این مسابقه در نهایت با برتری سه بر یک شاگردان برانکو همراه شد.
 نتایج 3 دیدار
تیم‌های فوتبال گسترش فولاد تبریز و فولاد خوزستان روز گذشته  در ورزشگاه بنیان‌دیزل تبریز به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه بدون گل به پایان رسید. در دومین مسابقه روز دوم هفته هفتم لیگ برتر تیم‌های پدیده و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی 3 بر 3 خاتمه یافت. محمد شادکام در دقایق 6 و 84 و محمدرضا پورمحمد در دقیقه 33 گل‌های شاگردان نادر دست‌نشان و محمد علیمردانی در دقایق 78 و 3+90 و یونس شاکری در دقیقه 89 گل‌های پدیده را به ثمر رساندند. در آخرین مسابقه این هفته نیز تیم نفت در تهران میزبان ماشین سازی تبریز بود. شاگردان علی دایی توسط محمد قاضی و امیرارسلان مطهری به گل رسیده و این دیدار را با پیروزی 2 بر یک به پایان رساندند. پیام صادقیان تک گل ماشین سازی را به ثمر رساند.
 برد پرگل پرسپولیسی‌ها در اصفهان
تیم‌های سپاهان و پرسپولیس از ساعت 17 و 30 دقیقه روز گذشته  در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم رفتند در نیمه نخست این بازی که بسیار جذاب دنبال شد ابتدا پرسپولیس توسط امید عالیشاه در دقیقه 15 به گل رسید اما 7 دقیقه بعد احسان حاج صفی کار را به تساوی کشاند. هر دو گل روی ضربات از راه دور به ثمر رسید. نیمه دوم اما برای تیم میهمان گلهای بیشتری به همراه داشت. در دقیقه ۶۱ مهدی طارمی پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.پاس این گل را علی علیپور به طارمی داد. 12 دقیقه بعد طارمی و پرسپولیس بازهم به گل رسیدند. در درقیقه 73 مهدی طارمی گل سوم پرسپولیس را زد.پاس عالیشاه درون محوطه جریمه به طارمی رسید تا او با یک ضربه فنی و حرفه‌ای دروازه سپاهان را باز کرد. سه دقیقه بعد پرسپولیس در جناح راست صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه تبدیل به موقعیت گلزنی شد ولی مدافعان سپاهان توپ را برگشت دادند. این مسابقه در نهایت با برتری سه بر یک شاگردان برانکو به پایان رسید. پرسپولیس بدلیل تفاضل گل کمتر و با 15 امتیاز پس از تراکتورسازی در رده دوم جدول رده بندی قرار گرفت. سپاهان هم جای خود را به  تیم های نفت تهران و سپس صنعت نفت آبادان داد و در رده پنجم ایستاد.
 حاشیه‌ها
امید عالیشاه پس از گلزنی پیراهنی را در دست گرفت که نام «صفرعلی عالیشاه» روی آن درج شده بود که از شهدای حرم بود.  احسان حاج صفی پس از گلزنی به سمت عکاسان پشت دروازه پرسپولیس رفت که جایگاه هواداران پرسپولیس نیز در همان سمت قرار داشت. این اتفاق با واکنش هواداران پرسپولیس همراه شد. در دقیقه 24 هواداران پرسپولیس به تشویق مرحوم هادی نوروزی مشغول شدند. درهای ورزشگاه فولادشهر اصفهان که از یک ساعت مانده به آغاز مسابقه بسته شده بود، در دقیقه 35 مسابقه باز شد و تعداد دیگری از تماشاگران وارد ورزشگاه فولادشهر اصفهان شدند. در دقیقه 37 مسابقه به دلیل خطای پدرو هنریکه روی بازیکنان پرسپولیس، بین بازیکنان دو تیم درگیری به وجود آمد. در این صحنه، محسن مسلمان و پدرو هنریکه، بازیکنان پرسپولیس و سپاهان با یکدیگر درگیر شدند اما درگیری در نهایت با وساطت داور مسابقه ختم به خیر شد. در صحنه اعتراض انریکه به داور مسابقه بعد از دریافت کارت زرد، هواداران سپاهان شروع به فحاشی علیه داور مسابقه کردند اما مهدی اخوان، سرپرست سپاهان با حرکات دست خود از تماشاگران خواست که این کار را ادامه ندهند. در دقایق پایانی نیمه نخست مسابقه، هواداران مسابقه علیه داور مسابقه شروع به سر دادن شعار کردند و او را «داور پرسپولیسی»  خواندند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه