الـــو آرمــــان

پیشنهاد

از آغاز سال تحصیلی در مهرماه به این سو ازدحام در ایستگاه‌های مترو در ساعات پرترددی مثل صبح‌ها به حد انفجار رسیده است. همین باعث شده که مشکلات زیادی برای شهروندان به وجود بیاید، به اضافه اینکه روز خود را در شرایط بسیار بد و آزاردهنده‌ای آغاز می‌کنند. برای رفع این مشکل، به مسئولان مترو پیشنهاد می‌کنم صبح‌ها یک قطار را به آقایان و یک قطار را به بانوان اختصاص دهند تا به این ترتیب کسی از کارش نماند و همه بتوانند سر فرصت به محل کار خودشان بروند.

سهیلی از تهران

 

میدان میوه و تره‌بار

میدان میوه‌وتره‌بار مرکزی که در حاشیه بزرگراه آزادگان قرار دارد، از نظر بهداشتی شرایط چندان مناسبی ندارد و هر کس به این مجموعه وارد می‌شود، در همان نگاه اول می‌تواند به این موضوع پی ببرد. این مساله مشکلات زیادی را برای افرادی که برای خرید به این میادین می‌آیند ایجاد کرده است. از مسئولان شهرداری منطقه و سازمان میادین میوه‌و‌تره‌بار تقاضای رسیدگی به این منطقه را داریم و انتظار داریم نظارت بیشتری بر مسائل بهداشتی داشته باشند.

سعیدی از تهران

 

شلوغی مترو

دیروز ساعت هفت و سی دقیقه بامداد از ایستگاه مترو علی‌آباد سواد قطار شدم. متاسفانه به‌رغم اینکه قطار مملو از جمعیت بود، بلندگوی واگن‌ها نام ایستگاه‌ها را اعلام نمی‌کرد و همین باعث شده بود مسافران مدام سردرگم بشوند و ندانند که در کدام ایستگاه هستند. از مسئولان مترو تهران انتظار می‌رود اگر مردم را در ازدحام مترو به حال خود رها کرده‌اند و نمی‌خواهند در این باره چاره‌ای بیاندیشند، دست‌کم خدمات جانبی مثل اعلام ایستگاه‌ها را از آنها دریغ نکنند.

احدی از تهران

 

همسان‌سازی حقوق

میزان دریافتی‌های بازنشستگان کشوری در سازمان‌های مختلف بسیار با یکدیگر اختلاف دارد و این مساله تبعیض را بین آنها دامن می‌زند. مثلا حقوق یک معلم بازنشسته با حقوق یک بازنشسته در سازمان دیگر بسیار متفاوت و در بسیاری از موارد پایین‌تر است و اصلا کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد. لطفا مسئولان سعی کنند این تفاوت‌ها را به حداقل برسانند.

یک شهروند از تهران

 

انتقاد

آقای کریمی قدوسی، نماینده محترم شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی، به آقای روحانی پیشنهاد داده‌اند که در انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری ثبت‌نام نکنند و عطای دوره دوم را به لقایش ببخشند. می‌خواستم به ایشان عرض کنم کمترین کاری که آقای روحانی برای کشور ما انجام داده، لغو چندین و چند قطعنامه تحریمی علیه ایران بوده است. از همین رو، از آقای کریمی درخواست می‌کنم بیشتر به مسائل شهر خود رسیدگی کنند و سعی کنند مشکلی از مشکلات مردم مشهد را برطرف کنند.

رضایی از قم

 

تعمیرکاران غیرمجاز

هر روز بر تعداد تعميرکاران غيرمجاز خودرو که سررشته‌اي در این امور ندارند و ادعا می‌کنند کار را به صورت تجربی یاد گرفته‌اند، افزوده مي‌شود. از مسئولان امر درخواست دارم به این موضوع رسیدگی کنند و با تخلفاتی از این دست برخورد کنند. الان تعداد این تعمیرگاه‌ها به حدی زیاد شده که شناسايي و برخورد با دفاتر فني غيرتخصصي تعمير خودرو از سوي مسئولان ذيربط ضروري به نظر می‌رسد.

یک شهروند از تهران

 

کمک به مدرسه

بیشتر مدارس تهران فیش‌هایی را به دست اولیای مدارس داده‌اند و مبالغی را برای کمک به مدرسه درخواست کرده‌اند که کمتر از 150هزار تومان نیست. باید یک بار برای همیشه مشخص شود که آیا پرداخت این کمک‌ها اجباری است یا داوطلبانه. ضمن اینکه بد نیست به مردم بگویند بودجه آموزش و پرورش چقدر است و صرف چه هزینه‌هایی می‌شود که همچنان باید اولیای دانش‌آموزان به مدرسه کمک کنند. فرق بین مدارس دولتی و غیردولتی را هم باید روشن کنند و بگویند کمک مردمی چه فرقی با شهریه دارد. از مسئولان آموزش و پرورش درخواست رسیدگی به این موضوع و پاسخگویی درباره این سوالات را داریم.

یک شهروند از تهران

 

دریافت وام

برای دریافت وامی که به مستمری‌بگیران و بازنشستگان پرداخت می‌کنند، به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردم، اما آنجا در پاسخ به درخواست من اعلام کردند چنین بخشنامه‌ای برای ما نیامده است. سوال من از مسئولان محترم تامین اجتماعی این است که پس چه زمانی قرار است این وام داده شود. بهتر است آنها کمی هم به فکر مسمتری‌بگیران باشند.

صفایی از تهران

 

کرایه اتوبوس

برخی راننده‌های اتوبوس‌های خصوصی رفتارهای زشتی با مسافران دارند. مثلا اجازه نمی‌دهند یک کارت‌بلیت برای دو مسافر استفاده شود، در حالی که هیچ منطقی پشت سر این قضیه نیست و هر بار که کارت بکشید، از اعتبار کارت شما کم می‌شود. مسئولان اتوبوسرانی به این موضوع رسیدگی کنند.

یک شهروند از تهران

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه