راه‌های رسیدن به خوشحالی و موفقیت

خيلي از انسان‌ها در هراس از فردا زندگي مي‌كنند. سايه ترس روي زندگي آنها گسترده شده و مدام از اين مي‌ترسند كه فردا چه خواهد شد. اما يك لحظه منطقي فكر كنيد، شما كه نمي‌توانيد فردا را كنترل كنيد، اما چيزي كه مي‌توانيد آن را كنترل كنيد زندگي خودتان، در همين لحظه است. ترس‌تان درباره آينده را كنار بگذاريد و ياد بگيريد همين لحظه را دوست داشته باشيد و از آن لذت ببريد. آنچه بايد بدانيد اين است: اين لحظه‌اي كه در آن هستيد ديگر تكرار نمي‌شود، پس قدر آن را بدانيد. آيا حاضر هستيد پول هنگفتي خرج كاري كنيد كه هيچ اثري در خوشحال‌تر كردن شما ندارد؟ در زندگي بارها اتفاق افتاده شما سرمايه‌گذاري در كاري به ظاهر سودمند را در اولويت اهدافتان قرار مي‌دهيد و درآمد خوبي هم كسب مي‌كنيد اما اين اقدام الزاما به خوشحال‌تر شدنتان نمي‌انجامد. شايد شما هم با آموختن اين هفت درس، همزمان خوشحالي و موفقيت در كار را تجربه كنيد و به نوعي دگرگون شويد.

خودياري

با خودتان مهربان باشيد؛ به ويژه هنگامي كه احساس بدي داريد. اگر ياد بگيريد چگونه بدون احساس تنفر از خودتان، شكست را بپذيريد، قطعا بزرگ‌ترين درس زندگي‌تان را خيلي خوب فرا گرفته‌ايد. خودياري به شما فرصت بازگشت سريع از شكست‌ها و جست‌وجوي فرصت‌هاي جديد بدون هراس از قدم زدن در راه قبلي را مي‌دهد.

آينده خودتان را ببينيد

بهترين راه براي ديدن خودتان در آينده، شفافيت و ديدي واقع بينانه از آن چيزي است كه رويايتان محسوب مي‌شود. اگر اين قدم را‌برداريد به راحتي مي‌توانيد خودتان را در آينده ببينيد. اگر مي‌خواهيد در موقعيتي خاص باشيد، خودتان را در آن شرايط تصور كنيد.

تقدير و قدرداني

اگر از آنچه هستيد راضي باشيد در آينده كسي خواهيد شد كه الان آرزويش را داريد. رضايت و قناعت شما را به مكان‌هاي غير قابل باوري مي‌رساند؛ فرصت‌هايي پيش پاي شما قرار مي‌گيرد كه روزهاي اول اصلا انتظارش را نداشتيد، پيشنهادهاي غير منتظره‌اي به شما ارائه مي‌شود، موفقيتي تضمين شده خواهيد داشت و در بدترين حالت از آنچه الان هستيد، رضايت داريد. اين، يك بازي دو سر برد است.

صداقت و صبر

بيشتر اوقات با كمترين ميزان صبر، خواهان موفقيت در سريع‌ترين زمان ممكن هستيم. وقتي دچار ترس و استرس مي‌شويد در موقعيتي منفعلانه گرفتار مي‌شويد و كارايي‌هايتان به حداقل مي‌رسد. عجله هميشه به شما ضربه مي‌زند؛ صبر و تامل، اعتقاد به كاري كه انجام مي‌دهيد و صبوري، تمايز و موفقيت را رقم مي‌زند.

تمرين تمركز

در اين روزهايي كه پرمشغله بودن، شما را مهم‌تر جلوه مي‌دهد تمركز روي حرفه و تخصص خيلي بيشتر از سرك كشيدن به همه كارها، باعث موفقيت مي‌شود. همين الان تصميم بگيريد از كارهاي فرعي مانند چك كردن ايميل در ساعات كاري پرهيز كنيد چون عدم تمركز راحت‌ترين راه براي زمين خوردن شما و يك شركت است. نتايج يك تحقيق نشان داده وقتي در حال نشان دادن واكنش يا انجام چند كار همزمان هستيد، بهره هوشي شما 10 تا 15 درصد كاهش مي‌يابد.

از قلبت پيروي كن

عده زيادي از ما زمان زيادي را صرف اثبات خودمان به ديگران مي‌كنيم. شايد در كوتاه‌مدت از تاييد شدن توسط ديگران خشنود شويم اما اين احساس خوب مدت زيادي دوام نمي‌آورد. بهترين راه براي رسيدن به موفقيت، عمل به خواسته‌هاي قلبي است؛ وقتي قصد اتخاذ تصميمي‌را داريد به قلبتان رجوع كنيد، چه آن تصميم مهم باشد و چه بي‌اهميت.

افكار، مولد واقعيت‌ها

شما آن چيزي مي‌شويد كه فكر مي‌كنيد، پس هر چقدر مثبت‌تر بينديشيد، مثبت‌تر جلو خواهيد رفت. اگر تصور مي‌كنيد در شغل فعلي ناموفق هستيد، مطمئن باشيد با اين طرز تفكر در هر نقطه ديگري هم ناموفق هستيد. چنانچه واقع بين باشيد و در اصلاح اشتباهتان بكوشيد، قطعا نتايج مثبتي مي‌گيريد.

در پايان...

حتما لازم نيست اين درس‌ها را سر كلاس بياموزيد. اين امكان، به صورت رايگان در اختيار همه قرار دارد؛ استارت كوچكي بزنيد، زندگي تان را دگرگون كنيد و نتايجش را ببينيد. هرروزي را كه مي‌گذرانيد بايد همراه با شكرگزاري باشد. به اين فكر كنيد كه زنده هستيد و مي‌توانيد هركاري كه مي‌خواهيد با زندگي‌تان انجام دهيد. به اين فكر كنيد كه حتما در زندگي شما نكات زيادي هستند كه بايد براي آنها خوشحال باشيد. كافي است كاغذي‌برداريد و هرچيزي را كه فكر مي‌كنيد در زندگي‌تان ارزش دارد بنويسيد، آن وقت مي‌بينيد كه بايد شكرگزار باشيد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه