بزرگ‌ترين دارايي براي زندگي

چند نوع جرات وجود دارد كه همه مي‌توانند با تمرين، آنها را در وجود خود پيدا نمايند. اين شكل‌هاي جرات به شما كمك خواهند كرد تا به بزرگ‌ترين موفقيت ممكن دست يابيد. جالب اينجاست كه همه آنها با تمرين قابل يادگيري هستند. در ادامه به بررسي انواع و اقسام جرات در زندگي مي‌پردازيم.

اهداف ارزشمند

اولين شكل جرات اين است كه براي داشتن اهداف والا، جرات داشته باشيد. اين دقيقا همان جايي هست كه خيلي‌ها در آن متوقف مي‌شوند. همين ايده داشتن اهداف ارزشمند، هيجان انگيز، مبارزه طلب و بزرگ، به قدري سخت است كه آنها قبل از شروع، آن را رها مي‌سازند. اما شما اين كار را نكنيد. بنشينيد، اهداف خود را بنويسيد، مثل اينكه همه چيز برايتان امكان پذير است و هرگز مثل آدم‌هاي بي دل و جرات، از داشتن آرزوهاي بزرگ نترسيد.

تعهد بدهيد

دومين بخش جرات، اين است كه براي دادن تعهد كامل و درگير كردن خود براي كاري كه تصميم به انجام آن را گرفتيد، جرات داشته باشيد. همه افراد موفق، افرادي هستند كه كاملا متعهد زندگي مي‌كنند. آنها كاري را نيمه‌تمام نمي‌گذارند. ممكن است هيچ ضمانتي نداشته باشند، اما از اينكه كارهايشان را با جان و دل انجام دهند واهمه‌اي ندارند. اگر شكست هم بخورند، با حداكثر تلاش شكست مي‌خورند.

صبور باشيد

شما به چيزي به اسم «صبر دليرانه و باجرات» نياز داريد. اين نوع خاصي از جرات است كه بعد از اينكه به سمت هدف‌تان حركت كرديد اما هنوز هيچ نتيجه‌اي را نديديد، به آن نياز داريد. شگفت‌آور است كه چقدر از افراد در نقطه بين زمان آغاز و زماني كه شروع به ديدن نتيجه كارشان مي‌كنند، مي‌شكنند و صحنه را خالي مي‌كنند و شك و ترديد و ترس‌هايشان، آنها را پايمال مي‌كند. شما سعي كنيد كه چنين نباشيد. وقتي شروع كرديد به حركت به سمت هدف تان، تصميم بگيريد تا وقتي كه نتيجه بگيريد آرام و خونسرد بمانيد.

به مدت طولاني پافشاري كنيد

جرات نهايي كه به آن نياز داريد جرات داشتن براي پافشاري كردن، بيشتر از هر كس ديگري است. اصرار و پافشاري خصوصيتي است كه در نهايت موفقيت شما را تضمين مي‌كند. تمايل شما براي پافشاري در رويارويي با هر نوع بدبختي مي‌تواند بزرگ‌ترين دارايي شما باشد. آن مي‌تواند عاملي براي ضمانت موفقيت شما باشد. اين يك نكته سرنوشت ساز است: هيچ كس نمي‌تواند شما را شكست دهد، مگر خودتان. وقتي خودتان را براي انجام آنچه بايد انجام بدهيد آماده مي‌كنيد، چه بخواهيد و چه نخواهيد، از اين نيروي دروني، براي ايجاد جرات و صبر و حوصله در درون خودتان بيشتر استفاده مي‌كنيد و به طور باور نكردني، يك فرد كاملا قوي مي‌شويد. به زودي احساس خواهيد كرد كاري نيست كه نتوانيد آن را انجام دهيد. عاقبت خود را به مرحله‌اي خواهيد رساند كه احساس كنيد كاملا توقف ناپذير هستيد. اصل بسيار مهم، توكل به خداوند قادر و توانا را در هيچ كدام از مراحل فراموش ننماييد؛ كه بي‌شك مي‌تواند راهگشاي هر در بسته‌اي باشد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه