استعفای سیاسی کی‌روش

آرمان امروز: حاشیه‌های اردوی امارات تیم ملی کشورمان هنوز به پایان نرسیده است. خبرهای رسیده حاکی از استعفای کی‌روش است، استعفایی که دلیل جلسه هیات رئیسه فدراسیون در روز یکشنبه است. کی‌روش احتمالا می‌خواهد با این استعفا مجددا حمایت فدراسیون را از خود در مقابل دیگران از جمله برانکو نشان دهد.

کی‌روش در امارات ماند

اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان با پایان اردوی خود در امارات دوبی را ترک کردند تا به تهران بیایند، اما کارلوس کی‌روش تیم ملی را در این سفر همراهی نکرد. سرمربی تیم ملی در دوبی ماند و حالا که بحث استعفای او البته به صورت رسمی مطرح شده است، حکایت‌های زیادی از این رفتارهای کی‌روش مطرح می‌شود. با این حال اخبار موثقی در خصوص اتفاق‌هایی که در دوبی پس از خروج ملی‌پوشان رخ داده به دست رسیده است که حکایت از دیدارهای کی‌روش با برخی افراد دارد. سرمربی تیم ملی پس از بازگشت ملی‌پوشان و حرکت آنها به سمت فرودگاه دبی، دیدارهایی با چند فرد خارجی داشته که البته در خصوص این دیدارها روایت‌های مختلفی صورت گرفته است. خبر موثق دیدارهای کی‌روش است، اما اینکه این دیدارها در چه زمینه‌ای بوده مشخص نیست. یک روایت دیدار کی‌روش با پرتغالی‌هایی است که جزو دوستان کی‌روش هستند و در امارات به سر می‌برند و روایت دیگر دیدار سرمربی تیم ملی با اماراتی‌هاست. اینکه گویا اطرافیان یک باشگاه اماراتی برای به خدمت گرفتن کی‌روش با او صحبت کرده‌اند و این دیدار هم در این زمینه بوده است. کی‌روش چند روز پیش از آغاز اردوی تیم ملی در دوبی به امارات رفته بود و حالا هم که شاگردانش و سایر نفرات به تهران برگشته‌اند، او در دوبی مانده است. حتی گفته شد کی‌روش پیش از حضور در اردوی تیم ملی در ابوظبی به سر می‌برد و یک روز پس از حضور ملی‌پوشان در باشگاه ایرانیان دوبی (سه‌شنبه) به جمع اردونشین‌ها اضافه شد. همین ماجرا ابهامات را در خصوص استعفای کی‌روش و ادامه حضور او در امارات بیشتر می‌کند.

استعفای کی‌روش

روز جمعه گذشته در دوبی کارلوس کی‌روش در جلسه طولانی خود با مهدی تاج وی را در جریان تصمیم خود قرار داد. آنچه که باعث اتخاذ این تصمیم از سوی کی‌روش شده، دلخوری او از انتقادها و حملات کاربران در فضای مجازی است، چراکه او همواره به عنوان یک سرمربی محبوب موجی از تحسین‌ها را همراه خود داشته اما مساله درگیری کش‌دارش با برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس، فضایی دو قطبی ایجاد و انتقاداتی جدی را متوجه وی کرد. ورزش سه در ادامه نوشت: کی‌روش در دوبی به مهدی تاج رئیس فدراسیون گفته با توجه به فضای پیش آمده و برای اینکه فدراسیون را زیرفشار بیشتری نگذارد از سمت خود استعفا می‌دهد اما تاج با رد این استعفا از کی‌روش خواسته با قدرت کار خود را ادامه دهد. البته تاج نیز انتقادهایی جدی به برخی اتفاقات این هفته داشته و خطاب به کی‌روش اعلام کرده که از او انتظار تدبیر بیشتری در این ماجرا داشته است. رئیس فدراسیون فوتبال که تا اینجا چالش‌های اطراف تیم ملی را مدیریت کرده است، قصد دارد با آرام کردن فضا، شرایط صلح بین کی‌روش و برانکو را فراهم کند و در این راستا به کمک رسانه‌ها و البته هواداران فوتبال نیز احتیاج دارد. او که هفته‌ای پرتب و تاب را پشت سر گذاشته در تلاش است به سرعت این غائله را بخواباند، کار سختی که باتوجه به حضور کی‌روش در یک سمت آن دشوارتر هم می‌شود. کی‌روش که استعفای خود را اعلام کرده ظاهرا در انتظار پالس‌های مثبت از سوی فوتبال ایران برای ادامه کار است.

نظر علی پروین

علی پروین در حاشیه بازی دوستانه دیروز پرسپولیس که با شکست همراه بود گفت:من دوست دارم بیشتر بازی‌های پرسپولیس را بیایم از نزدیک ببینم اما هوا سرد است و نمی‌آیم. در نیمه دوم بازیکنان ذخیره برای پرسپولیس بازی کردند. برانکو می‌خواست بازیکنانی را مورد تست قرار دهد. هر کسی فکری دارد. پروین در مورد اینکه قرار بود به فرودگاه برود تا با کی‌روش صحبت کند اما این مربی ظاهرا استعفا کرده است،‌گفت: من قرار نبود به فرودگاه بروم. فکر نمی‌کنم استعفای کی‌روش را فدراسیون قبول کند. اگر می‌گویید کی‌روش استعفا کرده باشد اما فدراسیون این استعفا را قبول نمی‌کند. به نظر شما فدراسیون چنین استعفایی را می‌پذیرد؟ سرمربی اسبق تیم ملی در مورد اختلاف کی‌روش و برانکو گفت:‌این دو باید کنار هم بنشینند تا اختلاف را حل کنند. این اختلاف به ضرر فوتبال است. پرسپولیس بازی‌های فشرده‌ای در آسیا دارد بنابراین این دو مربی باید کنار هم بنشینند و مشکلات را حل کنند. من به افشین پیروانی هم زنگ زدم تا ببینم قضیه استعفای کی‌روش چیست ولی متاسفانه جواب من را نداد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه