چرا کارهای مثبت دولت را نمی‌بینند

آرمان: تخریب‌ها عیله دولت با نزدیک‌شدن به انتخابات اردیبهشت‌96 شیب بسیار تندی به خود می‌گیرد. تلاش‌ها برای ناامید کردن مردم از روحانی و بی‌اعتمادی به دولت همچنان ادامه دارد؛ به‌ويژه که رئیس‌جمهور این بار باید یک‌تنه بدون حمایت آیت‌ا... هاشمی در برابر مخالفان و دلواپسان بایستد. بر این اساس عبدالرضا‌رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی، صبح روز گذشته در اجلاس سراسری مشاوران و مدیران کل امور بانوان با بیان اینکه شب و روز مسائلی را علیه دولت مطرح می‌کنند که انصاف به صورت کامل کنار گذاشته می‌شود، گفت:«انگار دولت کاری انجام نداده است؛ چرا کارهای مثبت دولت را نمی‌بینید؟ چرا جنبه‌های ضعف دولت را می‌بینید؟ نباید با مخالفت‌های سیاسی دولت را بنگریم؛ مردم دولت را اپوزیسیون نمی‌بینند.»

انتظارات بانوان باید قابلیت پیگیری داشته باشد

دکترعبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در اجلاس سراسری مشاوران و مدیران کل امور بانوان و خانواده عنوان کرد: می‌توانیم انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری را 29 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار کنیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: انتظارم این بود در این جلسه شما بانوان مسائل جدیدتری را مطرح کنید تا ما هم در وزارت کشور بتوانیم آنها را پیگیری کنیم. انتظار داشتم موضوعاتی را در حوزه‌‌های بانوان بیان کنید که قابلیت پیگیری داشته باشد. او افزود: بانوان باید در مسائل اجتماعی حضور فعالی داشته باشند. بحث وحدت و انسجام زنان در عرصه اجتماعی و امید و نشاط برای مردم لازم است. زنان باید در مسائل مهم کشور تاثیرگذار باشند. وزیر کشور با اشاره به اینکه مردم سرمایه اجتماعی هستند که باید پشتوانه دولت باشند، گفت: امروز همگان می‌دانند بدون مردم نمی‌توان کشور را اداره کرد. مثلا ما شب و روز مسائلی را برای دولت مطرح می‌کنیم که انصاف به صورت کامل کنار گذاشته می‌شود. انگار دولت کاری انجام نداده است؛ چرا کارهای مثبت دولت را نمی‌بینید؟ او با بیان اینکه چرا جنبه‌های ضعف دولت می‌بینید، گفت: نباید با مخالفت‌های سیاسی دولت را بنگریم. مردم دولت را اپوزیسیون نمی‌بینند. گروهای سیاسی همه باهم وحدت دارند. در ایجاد قضاوت درست و تقویت امید نباید تماشاگر باشیم. باید در جامعه حضور پیدا کنیم و نباید فضایی را ایجاد کنیم که مردم فکر کنند امیدی در جامعه نیست. رحمانی ‌فضلی ادامه داد: مثلا موضوع انرژی هسته‌ای مورد تایید همه نظام و حکومت است و کسی هم شک ندارد. این موضوع مهم در هر شرایطی باید صیانت شود، زیرا ملی است و مردم آن را جزو حقوق لاینفک خود می‌دانند. اما عده‌ای در کنار دشمنان به دنبال هزینه کردن هستند و باید بدانند مردم این رفتار را نمی‌پسندند. مقام معظم رهبری این جریان را مدیریت کرده‌اند و بر اساس آن مذاکرات را شروع کردیم. او گفت: همیشه حوزه‌های حقوقی، فنی و سیاسی در جریان مذاکرات مطرح بود و فراز و نشیب‌هایی هم داشت.

ما هیچ‌گاه به آمریکایی‌ها اعتماد نکردیم

در این دولت با تجربیات رئیس‌جمهور، تیمی تشکیل شد و همه می‌دانستند مذاکرات قرار نیست یکطرفه به نفع ما باشد. در انتهای موضوع هم مقام معظم رهبری توصیه‌هایی کردند و در شورای امنیت ملی هم همه موارد تایید شد. وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما چند دسته تحریم داشتیم و توافقاتی هم حاصل شد. آیا ما گفتیم که صددرصد آنها این توافقات را انجام می‌دهند؟ قطعا خیر؛ برای همین هم شورای حکمیت گذاشتیم. زمان تحریم‌ها ما نتوانستیم بیشتر از یک میلیون بشکه نفت بفروشیم. ما در سیستم بانکی مشکلات زیادی را داشتیم که بعد از برجام بسیاری از آنها رفع شد. مهم‌تر از اینها عرصه سیاسی است. ما یک اتحاد علیه ایران را از بین بردیم. رحمانی‌فضلی با تاکید بر اینکه ما هیچ‌‌گاه به آمریکایی‌ها اعتماد نکردیم و مشکل این کشور مسائل هسته‌ای نیست، بلکه انقلاب است. هشت سال جنگ نشانه این است که هرجا لازم باشد، مقابله به‌مثل می‌کنیم.

دشمنان را رها و دولت را تخریب می‌کنیم

وزیر کشور ادامه داد: متاسفانه ما دشمنان را رها کرده‌ایم و دولت را تخریب می‌کنیم؛ باید پشت دولت بایستیم. کشور ما دارای دموکراسی است؛ باید به احترام رای مردم از دولت حمایت کنیم. رئیس‌جمهور وقتی از مردم رای می‌گیرد، باید حمایتش کنیم، نه اینکه چشم‌و‌گوش‌بسته آن را نقد کنیم. البته انتقاد هم باید وجود داشته باشد؛ منتها منصفانه. او با بیان اینکه دولت کشور را با نفت بشکه‌ای ۲۵دلار اداره کرد و تورم را پایین آورد و رشد اقتصادی هم داشته‌ایم، گفت: درست است برخی از مسائل به دلیل ایراد در نظام اداری میسر نشد. نظام مال ماست، مردم به ما اعتماد کرده‌اند و امید دارند که کشور امنیت دارد. نباید با نقدهای غیرمنصفانه آنها را زیر سوال ببریم. رحمانی ‌فضلی تاکید کرد: نکته بعدی اقتصاد مقاومتی است که باید رعایت کنیم و به گفته مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم ایشان به این نتیجه رسیده‌اند، راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است. بانوان باید در این زمینه نقش موثری داشته باشند. باید ثابت کنیم هر کدام از ما نقشی در اقتصاد مقاومتی می‌توانیم داشته‌باشیم. سرمایه‌گذاری و پس‌انداز از آن دست کارهایی است که بانوان به نحو احسن می‌توانند انجام دهند. او با تاکید بر اینکه انتخابات پیش رو بسیار مهم است، گفت: بخش اجرایی بر عهده ماست، اما بحث مهم مشارکت بالای مردم است. شما بانوان می‌توانید این حضور را افزایش دهید.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه