قرائت قرآن‌ بر مزار آیت ا... هاشمی

بدون تردید انقلاب اسلامی بدون ایثارها، فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های شخصیت‌هایی که از خود برای تحقق خواست مردم گذشتند، شخصیتهایی که «من» برایشان ارزش و معنایی نداشت و به آنچه می‌اندیشیدند تنها جمهوری اسلامی و زندگی مطلوب برای ملت بود. رهبری این نهضت را امام خمینی بر عهده داشت که بیش از همه سختی متحمل شد که نه تنها در ایران بلکه در جهان بر هیچ فردی پوشیده نیست. آرامش و آسایش امروز کشور مرهون نهضتی است که امام خمینی (ره) و یارانش در سال 57 شکل دادند و همه ساله در دهه فجر بر ادامه راه امام و همراهان صدیقش که آیت‌ا... هاشمی از جمله آنان است تاکید می‌شود. روز گذشته هم همزمان با ایام دهه فجر، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای مقام معظم رهبری با حضور در مرقد مطهر امام راحل، ضمن اقامه نماز و قرائت فاتحه، یاد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. آیت‌ا... سید حسن خمینی یادگار امام هم با حضور در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی، به استقبال مقام معظم رهبری رفت.

قرائت قرآن بر مزار آیت‌ا... هاشمی

حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای همچنین بر مزار رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با قرائت قرآن، غفران و رحمت و عفو الهی را برای آن مرحوم مسألت کردند. مقام معظم رهبری سپس در مرقد شهدای هفتم تیر و دولت، از مقام شامخ شهیدان والامقام بهشتی، رجایی، باهنر و دیگر شهیدان بزرگوار تجلیل کردند.

گفت وگو با خانواده های شهدای آتش‌نشان

ایشان همچنین در مزار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و آتش‌نشانان مومن و قهرمان که به‌تازگی در حادثه ساختمان پلاسکو در راه خدمت شهید شدند، حضور یافتند و یاد و خاطره همه‌ این فداکاران با اخلاص را گرامی داشتند و علوّ درجات آنان را از درگاه خداوند مسألت کردند. ایشان همچنین بر سر مزار شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو و شهدای مدافع حرم و شهدای آتش‌نشان نیز حضور یافتند. مقام معظم رهبری خطاب به خانواده شهدای آتش‌نشان گفتند: خوشا به حال آنها به خاطر لطف الهی. شما البته سختی مصیبت برایتان سنگین است. خوشا به حال شما به خاطر این صبری که می‌کنید.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه