گـــپ

بهتاش فریبا:

امیدوارم که این جدایی‌ها

به استقلال ضربه نزند!

آرمان: تیم استقلال با حضور کادرفنی جدید خود را برای فصل نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر آماده می‌کند. بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال در خصوص این تیم صحبت کرد.

درباره شرایط استقلال چه نظری دارید؟

درباره جدیت آقای استراماچونی شنیدیم و امیدوارم که این جدیت تا پایان ادامه داشته باشد.همه اعضا در کارشان جدی باشند.مسئولیت‌پذیری را در اولویت قرار بدهند آن زمان می‌تواند شرایط برای استقلال خوب پیش برود، امیدوارم که موفق باشند.

کمیته فنی استقلال تعطیل شده است؟

در حال حاضر سه ماه از تعطیلی کمیته فنی می‌گذرد و با من تماس می‌گیرند که کمیته فنی در چه حال است. ما دیگر فعالیتی نداریم و کمیته فنی وجود خارجی ندارد.

در نقل و انتقالات برخی بازیکنان کلیدی استقلال از این تیم جدا شدند!

امیدوارم که این جدایی‌ها به استقلال ضربه نزند ولی تجربه نشان داده است تیم‌هایی که زیاد بازیکنان جابه‌جا می‌کنند زمان زیادی لازم دارند تا به تکامل و هماهنگی برسند. امیدوارم که بچه‌های استقلال به‌زودی جمع شوند و کار به نیم فصل دوم کشیده نشود.

درخصوص جذب شیخ دیاباته چه نظری دارید؟

اینطور نمی‌شود که تمام تیم به یکباره جوان شوند. در حال حاضر استقلال بازیکنان جوان زیادی دارد اما نمی‌شود که کل یک تیم جوان و کم تجربه باشند. بازیکن باتجربه به استقلال کمک می‌کند.یکی از مسائلی که باید رعایت شود این است که در زمین یک بازیکن که هواداران و تیم به او احترام بگذاریم کم داریم. اگر که چنین بازیکنی در تیم نداریم باید سرمربی یکی از بازیکنانی که روی آن اعتقاد دارد را این چنین پرورش بدهد.ما در حال حاضر به چنین بازیکنی نیاز داریم. اینطور نمی‌شود که سرمربی از کنار خط همه کارها را انجام بدهد در زمین باید بازیکنی باشد که نقش سرمربی را بازی کند. معمولا در خط میانی باید چنین بازیکنانی باشند البته می‌توان در خط دفاعی هم چنین بازیکنی داشته باشد.در رابطه با دیاباته هم باید بگویم که بازیکن باکیفیتی است. هایلایت‌هایی که از این مهاجم دیدم نشان می‌دهد که بازیکن قابلی است و قد و قواره او به شکلی است که استقلال به آن نیاز دارد و به خصوص در مسابقات لیگ‌قهرمانان آسیا می‌تواند به تیم کمک کند.

درباره جدایی آیاندا پاتوسی نظر شما چیست؟

من علت جدایی او را نمی‌خواهم بررسی کنم چون ما بیشتر روی مسائل فنی صحبت می‌کنیم. او بازیکن قابلی بود و این بر کسی پوشیده نیست ولی به هر حال جدا شده و دیگر در استقلال نیست. حالا وقتی یک بازیکن رفته نباید کاسه چه کنم؛ چه کنم دست بگیریم. در حال حاضر در این پست ما رضاوند، اسماعیلی، آذری و شجاعیان را داریم. وجود پاتوسی خیلی تاثیرگذار بود ولی به هر دلیل الان حضور ندارد.الان باید یک بازیکن در آنجا داشته باشیم که این کار را انجام بدهد.

استقلال به جذب یک دروازه‌بان دیگر نیاز دارد ؟

من قبلا هم گفتم دوباره می‌گویم.ما دروازه‌بان جوان نیمکت‌نشین داریم که کیفیت خوبی دارند اما خدایی نکرده آقای حسینی یک بازی اخراج شوند یا مصدوم شوند باید یک سنگربان باتجربه حضور داشته باشد که جای خالی او را به‌خوبی پر کند. استقلال قطعا یک دروازه‌بان باتجربه نیاز دارد.

 

 

 

تقدیر نمایندگان از بانوی ورزشکار!

تسنیم: ششمین دوره بازی‌های جهانی کارگری هفته گذشته در اسپانیا به پایان رسید و پسران جودوکار ایران موفق به کسب 5 طلا و 2 نقره شدند و ملی‌پوشان دختر ایران با 4 شرکت‌کننده یک طلا، یک نقره و دو برنز کسب کردند.در رقابت‌های وزن 57- کیلوگرم، آزیتا شکاری نماینده کشورمان موفق به کسب مدال برنز شد و در زمان اهدای مدال در حرکتی قابل‌تقدیر از دست دادن با مسئول مرد مسابقات امتناع کرد. شکاری، در خصوص این موضوع اظهارداشت: به‌عنوان یک زن مسلمان ایرانی هنگام دریافت جایزه از دست‌دادن با مسئول مرد مسابقات خودداری کردم. اعتقاد دارم حتی به‌خاطر منافع شخصی نیز نباید دست خود را جلوی مرد نامحرم دراز کنیم. مسئول برگزاری مسابقات در هنگام اهدای مدال، دست خود را به طرف من آورد که من از این کار خودداری کردم تا ایرانی و مسلمان بودن خودم را ثابت کنم. وی تاکید کرد: پیش از من برخی دیگر از بانوان ورزشکار کشورمان از دست دادن با نامحرم خودداری کردند و من نیز ادامه‌دهنده راه آنها بودم.مدال برنز مسابقات جهانی کارگری را بسیار ارزشمند می‌دانم اما بالاتر از کسب مدال دوست داشتم ایرانی و مسلمان بودن خود را اثبات کنم. مسئول مسابقات از حرکت من ناراحت شد و حتی محل برگزاری مسابقات را ترک کرد که رمضی، رئیس فدراسیون جودو کارگری نیز از این موضوع ناراحت شد. دارنده مدال برنز مسابقات جودو کارگری افزود: در نهایت روز بعد از اهدای مدال مسابقات وزن 57- کیلوگرم، با صحبت‌ و توضیحات رمضی و قمی مسئول تیم در خصوص مذهب و فرهنگ ما، ایشان رسما از ملت ایران عذرخواهی کردند.شکاری با اعلام اینکه هیچ تماسی از طرف فدراسیون جودو با او برقرار نشده است، گفت: هیچ تماسی برای تقدیر و تشکر از طرف فدراسیون جودو گرفته نشده و تنها در بازگشت تیم نایب رئیس بانوان فدراسیون در فرودگاه حضور داشت.با اینکه همشهری و هم استانی آرش میراسماعیلی هستم و در گذشته نیز 10 سال در تیم‌ملی جودو حضور داشتم، اما هیچ تماسی با من گرفته نشد که از این موضوع ناراحت هستم.وی خاطرنشان کرد: این حرکت را به‌خاطر اعتقاداتم انجام دادم و اصلا توقع تقدیر و تشکر ندارم، اما از میراسماعیلی انتظار داشتم به‌خاطر سالیان سال حضور در تیم‌ملی جودو حداقل یک تماس با من می‌گرفت.این در حالی است تعداد زیادی از نمایندگان مجلس تماس گرفتند و از حرکت من تقدیر کردند.

 

 

فدراسیون دوومیدانی تعطیل شده است!

سجاد مرادی مربی دوی استقامتی ایران در مورد اینکه گفته می‌شود او نیز از سمتش کناره‌گیری کرده است، اظهار کرد: ما قرارداد نداریم، تکلیفمان مشخص نیست که بخواهیم استعفا داده باشیم یا نه.اول باید وضعیت مشخص باشد تا بتوانیم استعفا بدهیم.بعد از قهرمانی آسیا هیچ قراردادی با فدراسیون نداشتیم، هیچ اردویی نبوده، هیچ هزینه‌ای برای شاگردانم و خودم پرداخت نشده و هیچ حقوقی نگرفته‌ایم.وی با اشاره به اوضاع آشفته در فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: در دوومیدانی هدفی نیست. من فکر می‌کنم فدراسیون دوومیدانی تعطیل شده است.کسی سراغ ورزشکاران و مربیان را نمی‌گیرد. نمی‌دانم مسئولان در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش چه می‌کنند، این ورزش را جمع کنند. نه حقوقی، نه اردویی، نه باشگاهی، نه وضعی. مسئولان فدراسیون دوومیدانی استعفا دهند یا این مسائل را جمع کنند. تکلیف هیچ چیز مشخص نیست. پس وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک به چه چیزی رسیدگی می‌کنند؟ من پیشنهاد می‌کنم ورزش دوومیدانی را جمع کنند. این وضع فایده ندارد. بگویند ما دوومیدانی نداریم، در آن را ببندند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه