هواداران استقلال دل‌شان به تیم فعلی قرص باشد

جواد زرینچه سرپرست تیم استقلال درباره اردویی که این تیم در ترکیه پشت‌سر گذاشت، اظهارداشت: وقتی یک تیم می‌خواهد به دل لیگ برود، تمرینات پیش‌فصل خیلی مهم است، به شرطی که تمام نیروهایش را در اختیار داشته باشد. خوشبختانه 80 درصد نفرات‌مان در اردو بودند و تمرینات خوبی را پشت‌سر گذاشتیم.ما در جایی اسکان داشتیم که همه چیز در اختیارمان بود و صبح و بعدازظهر طبق برنامه استراماچونی پیش رفتیم.دو دیدار تدارکاتی نیز برگزار کردیم.

جوان‌ها

وی در مورد دغدغه‌های آندره‌آ استراماچونی تصریح کرد: هر مربی دنبال داشتن تیم خوب است.استراماچونی طبق رایزنی با علی خطیر (معاون ورزشی باشگاه استقلال) دنبال برطرف‌کردن نقطه ضعف‌های تیم است تا با خیال راحت وارد مسابقات لیگ شویم.آنها در رابطه با جذب بازیکن صحبت‌هایی را انجام داده‌اند. امسال شرایط سنی تیم پایین آمده و باعث امیدواری است.در تیم ما جوان‌هایی حضور دارند که استقلال را دوست دارند و به عشق این تیم آمده‌اند.با وجود پیشنهادات خوبی که به دست‌ بازیکنان جوان رسیده است، اما عاشق پیراهن استقلال بوده و دنبال این هستند تا با رقابت جدی به ترکیب اصلی راه پیدا کنند. این مساله خودش نشان از پویایی تیم دارد و مطمئن باشید آنها حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.در کنار اینها، نیاز به حمایت هواداران داریم. اعتقاد دارم استقلال برای همین جوان‌هاست.باید به بازیکنان جوان در کنار باتجربه‌ها اعتماد کنیم تا تیم دلخواه‌مان را بسازیم. سرپرست تیم فوتبال استقلال همچنین در واکنش به نگرانی پیشکسوتان و هواداران از جدایی 15 بازیکن این تیم گفت: طبیعی است کار سخت خواهد بود.شرایط فوتبال امروز حرفه‌ای شده است و بازیکنان بنا به‌دلایلی جدا می‌شوند یا باشگاه توانایی مالی برای حفظ آنها ندارد. این مساله کار را برای کادر فنی سخت می‌کند. زمانی تیم به اصطلاح «تیم» می‌شود که بازیکنانش چهار پنج سال کنار هم بازی کرده باشند. با این حال، با تمریناتی که بازیکنان زیر نظر کادر فنی انجام داده‌اند، همه سعی می‌کنند با شناخت از یکدیگر کیفیت تیم را بالا ببرند.

هواداران

زرینچه در مورد اینکه هواداران و برخی از پیشکسوتان از جدایی بازیکنان‌شان در طول فصول اخیر ناراحت هستند و آن را به جریان خاصی ارتباط می‌دهند، گفت: جدایی بازیکنان جای نگرانی دارد. اگر پیشکسوتان صحبت می‌کنند، به‌خاطر منافع خودشان نیست، بلکه منافع استقلال برای آنها اهمیت دارد، اما چاره‌ای نبود و نیست. براساس آن چیزی که من از مجموعه فعلی استقلال دیدم، باید بگویم هواداران دل‌شان قرص باشد. ما در استقلال امسال جوان‌های باانگیزه و از همه مهم‌تر علاقه‌مند به استقلال داریم، بازیکنانی که واقعا قلب‌شان با استقلال است.امیدوارم آنها طوری عمل کنند که تیم خوبی را از استقلال ببینیم و انتظارات هواداران و پیشکسوتان برآورده شود. وی در پاسخ به این پرسش که استقلال در چه پست‌هایی نیاز به بازیکن دارد، بیان کرد: در برخی از پست‌ها تنها یک بازیکن داریم. به‌عنوان مثال در دفاع چپ تنها میلاد زکی‌پور را داریم و در مرکز زمین هم مسعود ریگی را. درون دروازه با وجود گلر باانگیزه‌ای چون مهدی نوراللهی نیاز به یک دروازه‌بان باتجربه نزدیک به سیدحسین حسینی داریم.این روزها علی خطیر و امیرحسین فتحی (مدیرعامل باشگاه استقلال) در تلاش هستند که شرایط بهتر شود.اگر شیخ دیاباته آماده شود و علی کریمی و فرشید باقری نیز اضافه شوند، تیم‌مان شکل خواهد گرفت. سرپرست تیم فوتبال استقلال در واکنش به تاثیر پرونده شکایت پروپئیچ روی این تیم گفت: این مساله هیچ تاثیری نداشته است.شاهد بودم که فتحی و خطیر دنبال این کار بودند و خوشبختانه مشکل برطرف شد. زرینچه در پاسخ به این سوال که آیا موافق حضور دستیار ایرانی در کادر فنی استراماچونی هست یا نه، تصریح کرد: اعتقادم این است که وقتی گروهی خارجی می‌آید، یک عزیز استقلالی که سال‌ها برای تیم زحمت کشیده است، می‌تواند حضور داشته باشد و به دانش خود اضافه کند و یا در جاهایی که سرمربی نیاز داشته باشد، کمک فکری از او بگیرد. با این حال، تصمیم‌گیرنده اول و آخر استراماچونی است و باید به تصمیم او احترام بگذاریم.

تعویق لیگ

وی در رابطه با بحث تعویق مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: این موضوع به نفع ما می‌شود و فرصت خوبی است که تعداد جلسات تمرین و بازی‌های تدارکاتی بیشتر شود. شیخ دیاباته هنوز آماده نیست و می‌توان از این فرصت استفاده کرد. از طرفی، با توجه به اضافه شدن برخی نفرات، می‌توان از این فرصت برای آماده کردن او استفاده کرد. خوشبختانه عقب افتادن لیگ یک جایی به درد ما خورد! البته هنوز چیزی به ما نگفته‌اند.به استراماچونی هم چیزی در این‌باره گفته نشده است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه