گـــپ

وحید شمسایی:

کی‌روش و بلاژویچ هم

از تمرین تیم بازدید کردند!

آرمان: رقابت‌های لیگ‌برتر فوتسال آغاز شده است از طرف دیگر اصغری مقدم ملی‌پوش فوتسال کشورمان از دنیای این رشته خداحافظی کرد.وحید شمسایی بازیکن سابق تیم‌ملی فوتسال در خصوص این موارد صحبت کرد.

درباره برگزاری لیگ‌برتر چه نظری دارید؟

برگزاری لیگ‌برتر امسال به چند دسته تقسیم می‌شود. اولین بحث سر توپ مسابقات است.سال گذشته اکثر تیم‌های لیگ‌برتری از توپ‌های مسابقات به‌شدت ناراضی بودند و صدای اکثر بازیکنان و مربیان تیم‌ها را در آورده بود، اما خدا رو شکر امسال شرایط این توپ‌ها بهتر شده است و تیم‌ها امسال از این توپ‌های جدید راضی هستند. دومین موضوع؛ بحث پخش مستقیم مسابقات لیگ‌برتر است که هر هفته از مراکز سیمای استان‌ها و صدا و سیمای تهران، یک بازی به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می‌شود و این کار به‌نظرم جای خوشحالی دارد.در سومین تقسیم‌بندی هم که می‌توان صحبت کرد بحث برگزاری لیگ است. به‌نظر من امسال تیم‌ها با نتایجی که کسب می‌کنند نشان داده‌اند که نتایج بازی‌ها را نمی‌توان از قبل پیش‌بینی کرد. در صورتی که در سال گذشته ۲ تیم مس سونگون و گیتی‌پسند توانستند با اختلاف خود را از سایر تیم‌ها جدا کنند، اما امسال این شرایط کمی فرق کرده است و تیم‌هایی مثل سن‌ایچ ساوه و ملی حفاری اهواز شرایط خیلی خوبی را دارند.

درباره خداحافظی جواد اصغری‌مقدم از عرصه بازیکنی نظر شما چیست؟

تصمیمی که اصغری مقدم گرفت را همه باید به او احترام بگذارند.من با او در تیم‌ملی و تیم‌های باشگاهی لیگ‌برتر همبازی بوده‌ام.همچنین من به‌عنوان سرمربی تیم فولاد ماهان اصفهان موفق شدیم که به‌همراه اصغری مقدم قهرمان آسیا شویم.من وقتی متوجه شدم که اصغری مقدم می‌خواهد از فوتسال خداحافظی کند با تمام مشغله‌ای که داشتم به ساوه رفتم تا در روز خداحافظی او در کنارش حضور داشته باشم. من برای او در عرصه مربیگری آرزوی موفقیت و سربلندی می‌کنم.

مارک ویلموتس در آخرین تمرین تیم‌ملی فوتسال حضور داشت. به‌نظر شما حضور وی چه تاثیری می‌تواند در فوتسال ایران داشته باشد؟

این دیدارها فقط به شخص ویلموتس بر نمی‌گردد، از زمانی که من در تیم‌ملی بازی می‌کردم، بلاژویچ، و حتی کارلوس کی‌روش نیز هر کدام در تمرینات تیم‌ملی فوتسال نیز حضور پیدا می‌کردند. این تعاملی است که بین سرمربیان تیم‌ملی فوتبال وفوتسال وجود دارد و شخص ناظم‌الشریعه به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی فوتسال که توانسته تیم‌ملی را سوم جهان کند و همچنین تجربه ویلموتس نیز می‌تواند در این امر به او کمک زیادی کند. همان طور که می‌دانید ویلموتس بر سر تمرینات تیم‌ملی فوتبال ساحلی هم حضور پیدا کرده است و این نشان می‌دهد که او یک تعامل بسیار خوبی با رشته‌های دیگر هم ما دارد.

 

 

از غیبت مدعیان تا بی‌معرفتی روسای هیات‌ها!

تسنیم: علیرضا دبیر درباره انتخابش به‌عنوان رئیس فدراسیون کشتی اظهارداشت: از مهرماه گذشته که رسول خادم استعفا داد، کشتی حال و هوای خوبی نداشت و دو سرپرست عوض شد و چالش‌هایی هم وجود داشت. با این وجود مجمع خوب برگزار و آرامش خوبی برقرار شد.وی در خصوص اینکه صلاحیت امیررضا خادم و عباس جدیدی تایید نشد و صلاحیت خودش در آخرین روزها مورد تایید قرار گرفت، گفت: من با جدیدی چند بار صحبت می‌کنیم. باید اشاره کنم که باید خوب رو ببری و اول بشوی، نه اینکه با قرعه استراحت بالا بروی. باید این فرصت برای همه ایجاد می‌شد که شرکت کنند و قشنگ‌تر بود. من هم دوست داشتم آنها در انتخابات هم باشند. درباره رد صلاحیت آنها نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد، مثلا در مورد من یک شکایتی صورت گرفته بود که نه احضار شده بودم و نه چیز دیگری، به همین دلیل صلاحیت من تایید نشده بود. اصلا من نمی‌دانستم شکایت شده است.شکایتی که شده بود، از یک موسسه بود که من یک عضو از هیات‌مدیره آنجا بودم. به هر حال دوستانی که صلاحیت‌ها را تایید می‌کنند، خدا را در نظر می‌گیرند و من اعتقاد دارم افراد همه وسیله هستند و همه چیز دست خدا است.وی ادامه داد: به هر حال هر کدام از اعضای مجمع یکسری معیارها در ذهن داشتند و براساس آن شاخصه‌ها به کاندیدای خود رأی دادند. البته دو، سه هیات بی‌معرفتی کردند. وقتی به یک نفر «یا علی» می‌گویید، باید تا آخر پای آن فرد باشد. در واقع وقتی قول داده می‌شود، باید تا آخر پای حرف‌شان بایستند، نه اینکه با نظر فلان استاندار رأی‌شان تغییر کند. وی که مهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، با اشاره به اینکه جنس رأی‌های خودش و حمید بنی‌تمیم از جنس دوست داشتن کشتی بوده است، درباره کادر فنی تیم‌های ملی آزاد و فرنگی گفت: به هر حال باید تصمیم‌گیری جمعی شود. محمد بنا و غلامرضا محمدی داشته‌های کشتی هستند و برای‌شان هزینه شده و باید این فرصت به آنها داده شود. اگر قرار است محسن کاوه یا شخص دیگری سرمربی تیم‌ملی شود باید کمیته فنی تصمیم بگیرد. با این حال تا مسابقات جهانی محمد بنا و غلامرضا محمدی به‌عنوان سرمربی به کار خود ادامه خواهند داد.

 

بازیکنان درحد «فیات» و من «فراری» هستم

مهاجم سوئدی با ادبیات خاص خودش به مقایسه سطح بازیکنان لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا و حضور خود در این کشور پرداخت.زلاتان ایبراهیموویچ، مهاجم مطرح سوئدی که در لیگ آمریکا بازی می‌کند، با ادبیات خاص خودش به مقایسه سطح بازیکنان لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا و حضور خود در این کشور پرداخت و گفت: صادقانه باید بگویم که سطح لیگ آمریکا نسبت به فوتبال اروپا که من قبلا بازی می‌کردم خیلی پایین است و عادت ندارم در چنین سطحی فوتبال بازی کنم. اینجا طوری است که انگار یک فراری در بین خودروهای فیات است. من این مشکل را در تیم‌ملی سوئد نیز داشتم، زمانی که در تیم‌ملی بازی می‌کردم.به‌هر حال این بازیکنان هستند که باید سطح خودشان را به من برسانند.زلاتان هفته پیش اعلام کرد که بعد از بازنشستگی از فوتبال قصد دارد به‌عنوان مدیر به تیم فوتبال آژاکس برگردد. او قرارداد خود را با تیم لس‌آنجلس گالکسی به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است که ۶ ماه از این قرارداد باقی مانده و هنوز برنامه زلاتان برای ادامه بازی و بازنشستگی از فوتبال مشخص نیست.مهاجم سوئدی در ۱۶ بازی خود در این فصل توانسته است ۱۳ گل برای تیمش به ثمر برساند و سه پاس گل نیز ثبت کرده است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه