شـنـید‌ه‌ها

قبل از مرگ «کوروش» را می‌سازم

شنیده شده که مسعود جعفری جوزانی از سرنوشت پروژه «کوروش» و برنامه‌اش برای ساخت فیلمی درباره قانون و دادگاه گفت. مسعود جعفری‌جوزانی در مورد سرانجام تولید پروژه عظیم «کوروش» گفت: تاکنون ۷۰۰ و خرده‌ای میلیون تومان بابت فیلم «کوروش» هزینه کرده‌ام ولی فعلا ساخت آن را متوقف کرده‌اند. جوزانی با اشاره به علت توقف کار گفت: متاسفانه اراده تولید در دست ملت نیست. در دست ما نیست. سرمایه‌گذارهای ایرانی هم شهامتش را ندارند و بیشتر برای کارهای دیگر می‌آیند نه فیلم‌ساختن! کارگردان سریال «در چشم باد» در ادامه گفت: ما یک‌سری سرمایه‌گذار خارجی پیدا کردیم، با آنها قرارداد بستیم و کار را شروع کردیم ولی متاسفانه مشکلاتی بر سر راه‌شان پدید آوردند تا حدی که آنها به‌جز کمک‌هایی که انجام دادند، گذاشتند و رفتند! مسعود جعفری جوزانی سپس گفت: من امیدوارم قبل از اینکه بمیرم، «کوروش» را بسازم چون ساخت آن برایم حسرت شده است.

 

خداحافظی با لایک در اینستاگرام

شنیده شده که شرکت اینستاگرام اعلام کرد که در حال گسترش مرحله آزمایش مخفی‌کردن تعداد لایک پست‌هاست، این قابلیت در ماه مه برای اولین‌بار معرفی شده بود. در این مرحله از آزمایش، قابلیت جدید اینستاگرام به شش کشور دیگر یعنی ایرلند، ایتالیا، ژاپن، برزیل، استرالیا و نیوزیلند می‌رسد. آزمایش اولیه این قابلیت از کانادا شروع شد. لایک پست‌های افراد حاضر در این آزمایش از سایرین مخفی می‌شد. این افراد دیگر نمی‌توانستند تعداد لایک‌‌های خود را به عموم نشان دهند اگرچه خود می‌توانستند این تعداد را ببینند. این قابلیت نه‌تنها لایک‌های تصاویر را مخفی می‌کند بلکه این کار را برای ویدئوهای آپلودشده به‌وسیله کاربر نیز انجام می‌دهد. مخفی‌شدن تعداد لایک‌ها در صفحه فید، پروفایل و وب صورت گرفته است. هنگامی که این قابلیت برای اولین‌بار در ماه مه گذشته معرفی شد، اینستاگرام دلیل کار خود را از کاهش تمرکز کاربران بر تعداد لایک‌ها و افزایش تلاش آنها برای تولید محتوای باکیفیت اعلام کرد.

 

پاسخ به ادعای وکیل نجفی

شنیده شده که پزشکی قانونی استان تهران درباره ادعای وکیل محمدعلی نجفی در دادگاه مبنی بر اینکه جلسه کمیسیون پزشکی این پرونده شبانه برگزار شده است، پاسخ داد. مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در پاسخ به ادعای مطرح‌شده در مورد زمان تشکیل کمیسیون پزشکی اظهار کرد: اظهارنظر پزشکی قانونی بنا بر در خواست مرجع قضائی انجام و در مواردی که لازم باشد شخص معرفی شده به پزشکی قانونی از لحاظ روحی، جسمی، بررسی مواد مخدر، روانگردان و دارو‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا مشخص شود فرد تحت‌تاثیر عوارض دارو و در زمینه اختلال روحی و روانی جرمی را انجام داده است یا خیر. قادی‌پاشا افزود: این امر نیز کاملا علمی و در فرآیند بررسی پرونده و در جهت احقاق حق انجام می‌شود. مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران عنوان کرد: کمیسیون آقای نجفی نیز بنا بر درخواست مرجع قضائی و در ساعت اداری و با استفاده از کارشناسان متخصص روانپزشکی و پزشکی قانونی انجام شده است.

 

حبس ابد برای قاتل «کلاهی»

شنیده شده که دادگاهی در آمستردام فردی را که گفته می‌شود عامل ترتیب‌دادن قتل «محمدرضا کلاهی» بوده، به حبس ابد محکوم کرد. دادگاهی در آمستردام، مردی ۳۸ساله را به جرم ترتیب‌دادن قتل یک تبعه ایرانی مقیم هلند به حبس ابد محکوم کرده است. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، قاتل از مجرمین سابقه‌دار و از اعضای باند‌های خلافکار هلند است و مقتول هم فردی به‌نام «علی معتمد» که اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی به ضرب گلوله کشته شد. گفته می‌شود معتمد، همان «محمدرضا کلاهی» عامل انفجار هفتم تیر در ساختمان حزب جمهوری اسلامی بوده است. صدور حکم این فرد در حالی صورت گرفته است که دولت هلند ابتدای سال جاری میلادی مدعی شد که ممکن است ایران در این حادثه دست داشته باشد. بعدا اما دادگاه منطقه‌ای آمستردام این ادعا را رد و اعلام کرد که نتوانسته هیچ ارتباطی میان این حادثه و جمهوری اسلامی ایران بیابد.

 

احضار پرستو صالحی به دادسرا

شنیده شده که پرستو صالحی، بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از احضارش به دادگاه فرهنگ و رسانه به اتهام تشویش اذهان عمومی خبر داد و تصویری از احضاریه خود را منتشر کرد. پرستو صالحی در توضیح این احضاریه نوشت: «بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران ابلاغیه قوه قضائیه دادگستری کل استان تهران نام الهام (پرستو) صالحی سیاوشانی در خصوص گزارش علیه شما دائر بر تشویش اذهان عمومی در مهلت پنج‌روز پس از ابلاغ در ساعت اداری جهت دفاع از اتهام انتسابی در این شعبه حاضر شوید (نتیجه عدم حضور جلب می‌باشد) ضمنا می‌توانید طبق قانون... یک نفر وکیل دادگستری همراه خود داشته باشید. عاقبت به‌خیر شدم، خدایا شکرت، خودت وکیلم باش، عاشقتم ایران و ایرانی.»

 

نویسنده‌ حاضر در دادگاه نجفی که بود؟

شنیده شده که در دادگاه شهردار پیشین تهران یک نویسنده آثار جنایی هم حضور داشت. در دادگاه محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران که به اتهام قتل عمد همسرش محاکمه می‌شود، یک نویسنده هم حضور دارد. وکیل نجفی، حمیدرضاگودرزی است که سال‌ها بازپرس ویژه قتل بوده و حالا در دوران بازنشستگی به وکالت مشغول است. حمیدرضا گودرزی و احمد محققی، دو نویسنده پرطرفدار ژانر پلیسی در دهه هفتاد بودند. گودرزی نوشتن خاطرات دوران خدمتش را از هفته‌نامه «حوادث» شروع و بعدا ۲۲عنوان کتاب جنایی (در فاصله سال‌های ۷۲ تا ۷۷) منتشر کرد.

 

پیام محبت‌آمیز سلمان‌خان به دختر معلول ایرانی

شنیده شده که فاطمه حمامی دختر هنرمندی نقاش و با محدودیت‌های جسمی اهل کاشان است که به‌عنوان آخرین اثر، نقاشی از چهره سلمان‌خان کشیده است. سلمان‌خان ویدئوی نقاشی که فاطمه حمامی از او کشیده در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرده است. سیلوستر استالونه نیز که از دوستان نزدیک سلمان‌خان است در واکنش به انتشار این ویدئو نوشته است: «این عشق و تعلق خاطر است.»

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه