خبــر کوتــاه

اتصال اورژانس اجتماعی به اورژانس پزشکی

ایسنا: رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: به‌دنبال عقد تفاهم‌نامه با اورژانس پزشکی و ایجاد سامانه هستیم که طی آن افرادی که با 115 تماس بگیرند در صورت داشتن مشکل و آسیب اجتماعی به اورژانس اجتماعی متصل شوند. رضا جعفری یادآور شد: با ورود اورژانس در هر مکانی فرهنگ ضد خشونت رواج پیدا کرده است، اورژانس اجتماعی بازتولید آسیب ندارد بلکه آسیب‌های اجتماعی را به‌صورت عمیق رسیدگی و پیگیری می‌کند. او افزود: متاسفانه اولین مشکل در حوزه خانواده کاهش رشد جمعیت در کشور است.

 

35 هزار زندانی حقوق بگیر داریم

ایسنا: مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور از فعالیت ٣٥‌هزار زندانی شاغل حقوق بگیر در زندان‌های کشور خبر داد و گفت: این زندانیان بیش از ٣‌هزار قلم کالا تولید می کنند که در بازار مصرف عرضه می‌شود. رحیم مطهرنژاد افزود: طی ٧ سال گذشته با کمک سازمان زندان‌ها و سازمان امور فنی و حرفه‌ای کشور، ٥٠٠‌هزار زندانی آموزش فنی حرفه‌ای دیدند و گواهینامه دریافت کردند.

 

تداوم هوای گرم

آرمان: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: تداوم هوای گرم طی چند روز آینده در بیشتر مناطق کشور وجود دارد. احد وظیفه اظهار کرد: طی چند روز آینده در بعضی ساعات در جنوب سمنان و تهران، استان‌های یزد، اصفهان، قم و مرکزی وزش باد و خیزش گرد و غبار دور از انتظار نیست.

 

پلمب آرایشگاه‌‌های مختلط

ایلنا: رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ از برخورد با آرایشگاه‌های مختلط و پلمب این آرایشگاه‌ها از ابتدای سال‌جاری خبر داد. سردار علی‌ ذوالقدری گفت: چنانچه تخلفی در حوزه صنوف انجام شود، فرقی نمی‌کند آرایشگاه یا هر صنف دیگری قطعا پلیس قاطعانه برخورد خواهد کرد. او همچنین اظهار کرد: در روزهای گذشته طرحی را در تهران اجرا کردیم که 366 نفر از اراذل و اوباش سطح‌دار و افرادی که اقدامات مجرمانه انجام می‌دادند را جمع‌آوری کردیم.

 

رفع ابهامات لایحه حمایت از محیط‌بانان

آرمان: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: ابهامات موجود در لایحه حمایت از محیطبانان تا سه هفته آینده در صحن مجلس مطرح و بر طرف خواهد شد. جمشید محبت اظهار کرد: مهمترین ایراد شورای نگهبان مربوط به نحوه به‌کارگیری سلاح سازمانی توسط مامورین گارد محیط زیست بود که با نشست‌های انجام شده با نمایندگان مجلس و با حمایت‌های قضائی، این ایراد رفع می‌شود.

 

تمایل مردم به خرید موتورسیکلت

فارس: رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از افزایش ۳۵‌درصدی شماره گذاری موتورسیکلت در سال جاری خبر داد. سرهنگ علی محمدی اظهار کرد: برابر آمارها از ابتدای سال جاری حدود ۳۳‌هزار و ۷۴۰ دستگاه موتورسیکلت جدید در کشور شماره‌گذاری شده است. همچنین از ابتدای سال جاری حدود ۵٩‌هزار و ۵٠٠ دستگاه موتور سیکلت در کشور نقل و انتقال شده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۸‌درصدی مواجه بوده است.

 

کاهش ردصلاحیت‌ها در انتخابات شورایاری

آرمان: رئیس ستاد انتخابات شورایاری‌ها گفت: در این دوره کم‌ترین میزان ردصلاحیت کاندیداها در مقایسه با دوره‌های قبل اتفاق افتاده است. محمدرضا جوادی یگانه افزود: همچنین مقرر شد در روزهای آتی در برخی از نواحی مانور انتخابات برگزار شود تا ایرادهای احتمالی در نحوه برگزاری انتخابات شناسایی و رفع شود. انتخابات شورایاری‌ها اولین انتخابات در کلانشهر تهران است که تمامی مراحل آن به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

 

۴۰‌درصد عطاری‌ها غیرمجازند

ایسنا: مدیر کل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به نحوه ساماندهی فروش داروهای گیاهی در داروخانه‌ها و عطاری‌ها، گفت: حدود ۶۰‌درصد از عطاری‌های موجود در سطح عرضه در صنف مربوطه ثبت‌نام شدند و ۴۰ درصدشان عطاری‌های غیرمجازند. بنابراین در بهترین حالت می‌توانیم عطاری‌هایی را مورد نظارت قرار دهیم که در صنف ثبت شده‌اند. مهناز خانوی اظهار کرد: اساسا داروهای طبیعی فقط و فقط باید از داروخانه تامین شوند. بنابراین تنها محل رسمی عرضه‌ای که اجازه فروش هر داروی گیاهی، داروی سنتی و مکمل تغذیه‌ای که واجد مجوز از اداره‌کل فرآورده‌های طبیعی باشد، داروخانه است.

 

آسیب‌دیدگی ۴۲۵۱ مسافر در خزر

ایرنا: جانشین معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از آسیب دیدن چهار‌هزار و ۲۵۱ مسافر تابستانی در سواحل دریایی سه استان گلستان، گیلان و مازندران خبر داد. حامد سجادی افزود: این شمار مسافر سواحل شمالی از 15 خرداد تا 29 تیرماه‌جاری به علت عدم توجه به هشدارهای ایمنی نداشتن شناخت کافی از شرایط محیطی، جریان های سطحی و زیرسطحی و امواج در دریا و سایر حوادث از جمله شنا در مناطق خارج از طرح های سالم سازی دریا آسیب دیده‌اند. همچنین در مدت یادشده ۶۴۹ نفر به علت آشنا نبودن با فنون شنا در دریا، وضعیت سواحل، جریانات آبی،در قالب اجرای طرح ملی امداد و نجات نجات یافته‌اند.

 

املاک قولنامه‌ای مانعی در بازسازی شهری

ایسنا: معاون استاندار تهران با اشاره به قرار گیری املاک اوقافی در محدوده بافت های فرسوده و مشکل نداشتن سند رسمی این املاک گفت: وجود این املاک مانعی برای اجرای طرح های بازافرینی شهرها شده است. محمد تقی‌زاده اظهار کرد: بخشی از موانع جدی ما برای نوسازی بافت‌های فرسوده، موانع حقوقی و قانونی است و باید امور را به‌صورت توامان در این حوزه و با هماهنگی بین‌بخشی پیش ببریم. در حال حاضر در تهران عمده املاک اوقافی در منطقه 12 قرار گرفته است. لازم است کارگروهی متشکل از شهرداری، اداره کل اوقاف، ثبت اسناد و سازمان مستغلات شهرداری تهران تشکیل شود و املاک اوقافی فرسوده در تهران تعیین تکلیف شوند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه