الـــو آرمــــان

کارت ملی

من یک شهروند ایرانی هستم که کارت ملی خودم را گم کرده‌ام. رفتم بانک که افتتاح حساب کنم گفتم کارت ملی ندارم ولی از ثبت احوال نامه آن را دارم. کارمند بانک گفت برای افتتاح حساب باید سند خونه و کارت ملی پدر با ۲ تا قبض برق یا تلفن بیاری تا افتتاح حساب برایت انجام دهیم. یعنی یک دفترچه و افتتاح حساب باز کردن اینقدر جزئیات کارشناسی داشت که ما نمی‌دانستیم.

شریف از تهران

 

گرانی مسکن

یکی از مولفه‌های گرانی مسکن با تبلیغ و دخالت توسط مشاورین املاک به دلیل بهره‌مندی از درصد حق‌الزحمه خود هر ارزش ملکی می‌باشد. لذا پیشنهاد می‌شود مجلس محترم شورای اسلامی با تصویب قانون دریافت حق‌الزحمه مشاورین را بر حسب متراژ هر واحد مسکونی با نرخ مصوب مجلس و یا دولت تعیین گردد.

ستایش از تهران

 

جمع‌آوری معتادان

شهروندان منطقه میدان خراسان هستیم در این منطقه پارکی است به نام پارک گلزار که بعدازظهرها اکثر اراذل و اوباش با موتورسیکلت در این پارک جولان می‌دهند و مزاحمت برای زن و بچه و سالمندان می‌کنند. از مسئولان تقاضای رسیدگی داریم که برای جمع‌آوری اراذل و اوباش اقدامات لازم را انجام دهند.

اکرمی از تهران

 

گرانی

در مملکت ما نظارتی بر اجناسی که مصرف روزمره مردم هست ندارند. مرغ هر روز یک قیمت دارد. در حال حاضر هیچ کس به فکر مردم نیست. در حال حاضر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کیلویی35 هزارتومان شده است. قیمت سیب زمینی در همه مغازه‌ متفاوت است از 8 هزار تومان و نه هزار تومان تا 14 هزارتومان می‌باشد.

حسن‌زاده از تهران

 

قطع یارانه

چرا دولت محترم یارانه افراد ضعیف و مستمند را قطع می کند. آیا این انصاف است منی که مستاجر هستم، بیکار و متاهل دارای دو فرزند کوچک یارانه‌ام قطع شود. چطور از بین این همه افرادی که واقعا احتیاج به یارانه ندارند یارانه من بیکار باید حذف شود چطور محاسبه کرده‌اید که این مدلی یارانه‌ها را حذف کرده‌اید.

محمدی از تهران

 

مترو سریع‌السیر

مترو سریع السیر از کرج به تهران و بالعکس چند روز است که انجام نمی شود و تمامی حرکت مترو به صورت عادی انجام می شود که باعث مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است از مسئولان مترو درخواست رسیدگی به این موضوع را داریم.

عزیزی از کرج

 

ناباروری و بیمه

دولت این همه برای ناباروری که می‌گویند مراجعه کنید من مراجعه کردم به یک مرکز نازایی که هزینه‌های خیلی بالایی درخواست کردند که هیچ کدام شامل حال بیمه نمی‌شود.

یک شهروند از تهران

 

مشکلات بنچاق

سند بنچاق ماشینم را گم کرده‌ام، متاسفانه شماره دفترخانه را نمی‌دانم حالا برای فروش ماشین احتیاج به بنچاق هست به هردفترخانه می‌روم می‌گویند به همان دفترخانه مراجعه بکنید اکنون سوال من این است سند رسمی نباید در یک مکان گردآوری شود برای چنین مواقعی ؟ الان من باید چکار کنم تا بتوانم مشکلم را حل کنم.

عزتی از تهران

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه