سی‌ان‌ان: اسرائیل در ترور شهید «صیاد خدایی» دخیل بود

شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی درباره گسترش تنش‌ها میان رژیم صهیونیستی و ایران با استناد به اظهارات مقامات اطلاعاتی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید صیاد خدایی بوده است.
به گزارش ایسنا، این شبکه تلویزیونی آمریکایی در بخشی از یک گزارش در آستانه سفر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه، نوشت: «مقامات اطلاعاتی و نظامی آمریکا به دقت در حال رصد نشانه‌های گسترش تنش میان ایران و اسراییل در آستانه سفر بایدن به منطقه هستند، با توجه به این که اسرائیل شمار ترورها و دیگر عملیات‌های غیر مستقیم خود را در ماه‌های اخیر در ایران افزایش داده است.»
سی‌ان‌ان به نقل از جاناتان پانیکاف، یکی از مدیران اندیشکده شورای آتلانتیک در امور خاورمیانه نوشت: «به نظر نمی‌رسد که اسرائیل اکنون برنامه‌ای استراتژیک برای پایان بخشیدن به پیشرفت‌های ایران در زمینه تسلیحات هسته‌ای داشته باشد. [اسرائیل] امیدوار است از طریق برخی اقدامات تاکتیکی‌ بتواند فشار را حفظ کند و به طور مداوم پیشرفت ایران را به تعویق بیندازد.»
در ادامه گزارش سی‌ان‌ان آمده است یک مقام آمریکایی و یک منبع آگاه که در جریان اطلاعات مورد تأیید سی‌ان‌ان قرار داشتند، گفتند اسرائیل پشت پرده ترور حسن صیاد خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران در ماه گذشته در تهران بوده است؛ اما سفارت اسرائیل به درخواست ارائه توضیحاتی در این باره پاسخ نداد.
این گزارش می‌افزاید: اسرائیل آمریکا را از قبل در جریان عملیات‌هایش نمی‌گذارد و معمولا نقش داشتن در آن‌ها را تصدیق نمی‌کند، حتی به صورت غیرعلنی. چند مقام رسمی فعلی و پیشین که در جریان گفت‌وگوهای میان دو طرف بوده‌اند، به سی‌ان‌ان گفته‌اند که مقامات دولت بایدن رویکرد بازدارنده‌ای نسبت به عملیات‌های اسراییل داشته است‌ اما به طور مستقیم از اسراییل نخواسته‌اند از انجام دادن آنها صرف نظر کند. اوایل خرداد دو عنصر تروریستی موتور سوار با شلیک به سرهنگ پاسدار حسین صیاد خدایی در تهران هنگام ورود به منزلش وی را به شهادت رساندند.
سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، در واکنش به این اقدام تاکید کرده است: خون شهید صیاد خدایی بی پاسخ نخواهد ماند.
سلامی در گفت‌وگویی با شبکه المسیره یمن گفت: «هر اقدامی از سوی دشمن با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد. ما دشمن را به حال خود رها نمی کنیم و همواره به دنبال آنها هستیم. حساب ما ما با دشمنان پابرجاست و قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه