بزرگداشت احمد متوسليان در تفت

مراسم بزرگداشت احمد متوسليان در زادگاهش شهرستان تفت استان يزد برگزار شد.
سردار محمد اسماعيل کوثري، از رزمندگان دفاع مقدس در اين مراسم، اظهار کرد: در عمليات بيت المقدس که دشمن در اوج قدرت خود بود، حاج احمد متوسليان به عنوان يک جوان 28 ساله به خوبي عمليات را فرماندهي کرد که منجر به پيروزي شد.
وي افزود: حاج احمد متوسليان قبل از انقلاب 6 تا 7 ماه در زندان هاي ساواک بود و پس از پيروزي انقلاب و فرمان امام راحل براي تشکيل سپاه پاسداران به عضويت آن درآمد.
نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين‌که متوسليان خستگي ناپذير بود به تشريح نقش آفريني وي در عمليات‌هاي مختلف پرداخت و گفت: در مريوان مديريت جنگ سخت بود ولي متوسليان با تسخير قلب مردم به نوعي  آن را مديريت کرد که افراد بومي اسلحه به دست گرفته و به مرور زمان مريوان را آزاد کردند. کوثري تصريح کرد: پس از بازگشت متوسليان از حج، وي فرمانده تيپ محمد رسول الله شد که طي مدت 43 روز تيپ را تشکيل داد و عمليات فتح المبين را به خوبي فرماندهي کرد که طي آن 2 هزار و 500 کيلومتر مربع از شمال خوزستان آزاد و 20 هزار اسير و مقدار زيادي تجهيزات به غنميت گرفته شد.
به گزارش مهر ، وي به موفقيت حاج احمد متوسليان در عمليات بيت المقدس پرداخت و گفت: زماني که نيروها نا اميد شده بودند متوسليان خود اسلحه به دست گرفت و به ميدان آمد و نيروها روحيه گرفتند و دشمن را نا اميد کردند.
کوثري با بيان اين‌که بين مرحله اول و دوم عمليات بيت المقدس حاج احمد متوسليان ترکش خورد، اظهار داشت: وي بلافاصله نيروها را جمع کرد و عصا به دست به ايراد سخنراني پرداخت و گفت: ما مي توانيم برگرديم و بگوييم قدري بيابان را آزاد کرديم، مي توانيم هم برويم اروند را آزاد کنيم و با آبش وضو بگيريم و نماز بخوانيم» که همين طور هم شد و در اين عمليات هم 20 هزار اسير گرفتيم.
وي اضافه کرد: موفقيت در عمليات هاي مختلف سبب شد تا دشمن توطئه کند و براي پخش کردن نيروها اسرائيل به لبنان حمله کرد که آنجا هم حاج احمد متوسليان به لبنان رفت که حضورش مقدمه شکل گيري حزب الله لبنان شد و جبهه مقاومت شکل گرفت.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه