ايران، قهرمان جهان را در خانه تحقير کرد

تيم ملي واليبال ايران در بازي دوم خود امروز از ساعت 16 و 30 دقيقه به مصاف ايتاليا خواهد رفت

 کارشناس واليبال عملکرد ايران مقابل لهستان در آغاز هفته سوم ليگ ملت‌ها را خوب ارزيابي کرد و گفت: شيرازه لهستان در ست پنجم ازهم پاشيد و به رغم اينکه برخي از بازيکنانشان لبخند به چهره داشتند اما نااميدانه ادامه دادند. تيم ملي واليبال ايران سه شنبه شب در اولين ديدار خود از هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال مقابل لهستان به ميدان رفت و در خانه اين تيم و جلوي تماشاگرانش با حساب سه بر دو پيروز شد.
محمود افشاردوست، مربي و کارشناس واليبال در مورد پيروزي ايران مقابل لهستان به ايسنا گفت: به کادر فني، بازيکنان و مردم تبريک مي‌گويم. بازي عالي و بي‌نقصي را از تيم ملي کشورمان شاهد بوديم، حتي در ست اول که نتيجه را واگذار کرد، بازي خوبي ارائه داد اما در چند بخش اشتباه داشت که در ست دوم بهتر شد. به طور کلي شرايط تيم هفته به هفته بهتر مي‌شود. در هفته اول اشکالات زيادي داشت که شايد طبيعي به نظر مي‌رسيد اما در هفته دوم و بعد از بازي با بلغارستان برگشت و خيلي شرايط خوبي را در همه بخش‌هاي واليبال داشت. در نهايت در هفته سوم مسابقات را خوب شروع کرد.
اين کارشناس واليبال در مورد سه ديدار باقي مانده ايران در هفته سوم ليگ ملت‌ها بيان کرد: ايتاليا، صربستان و اسلووني از تيم‌هاي خوب و عنوان‌دار واليبال اروپا هستند. اسلووني چند سالي است که قهرمان اروپا مي‌شود و تيم گردن کلفت و جنگنده‌اي است. ايتاليا تيم خود را بعد از المپيک تغيير داد و قطعا واليبال خوبي را به نمايش مي‌گذارد اما اگر تحت فشار قرار بگيرد، کم مي‌آورد چون تک و توک ستاره دارد و مثل قبل نيست که 6 بازيکنش تاپ دنيا باشند. البته بازيکنان خوبي دارد اما در سال‌هاي اخير کمتر بازي کرده‌اند. بنابراين ممکن است تحت فشار دچار اشتباه شوند. اگر خوب سرويس بزنيم، با صبر و حوصله بازي کنيم و تاکتيک‌هايمان را اجرا کنيم، موفق مي‌شويم.
 رسانه اروپايي پس از برد واليبال ايران مقابل لهستان نوشت: ايران شجاع لهستان را در ست پنجم تحقير کرد.
به گزارش ايسنا، تيم ملي واليبال ايران در اولين رقابت خود در هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال به مصاف تيم ملي واليبال لهستان رفت و موفق شد اين حريف سرسخت را در خانه با نتيجه 3 بر 2 شکست دهد.
پس از اين پيروزي رسانه اروپايي volleyballworld نوشت: ايرانيان شجاع در افتتاحيه هفته سوم ليگ ملت‌هاي واليبال لهستان را شکست داده و مانع از ادامه روند پيروزي‌هاي اين تيم شدند. بازيکنان لهستان و سرمربي آنها در اولين بازي مقابل تماشاگران خود به شکل خوبي حاضر نشده و شکست خوردند. پس از يک مسابقه دشوار و پر از فراز و نشيب، لهستاني‌ها با نتيجه 2 بر 3 نتيجه را به ايران واگذار کردند. در ست پنجم اين مسابقه واليبال لهستان تحقير شد. اين رسانه ادامه داد: مسابقات بين ايران و لهستان سابقه‌اي طولاني دارد که پر از تنش‌هاي زيادي در زمين است. اکنون نسل‌هاي جديد هم براي لهستان و هم براي ايران بازي مي‌کنند. اين بار تيم جوان آسيايي نشان داد که با چهره‌هاي جديد همچنان حريف بسيار سختي براي قهرمان فعلي جهان است. شکست لهستان در حالي اتفاق افتاد که اين تيم با قوي‌ترين ترکيب و 6 برد پياپي پا به اين رقابت‌ها گذاشت.

وادي: جو سالن تاثيرگذار بود
محمدطاهر وادي پس از پيروزي ايران در نخستين مسابقه هفته سوم ليگ ملت‌ها مقابل لهستان گفت: اول به مردم خوب ايران تبريک مي‌گويم و بعد هم به بازيکنان تيم. همه بازيکنان تلاش کرده توان خود را گذاشتند تا برنده بازي باشيم. من قبل از بازي هم گفتم، بازيکنان ايران جلوي تماشاگران خيلي بهتر بازي مي‌کنند. ست اول کمي جو سالن تاثيرگذار بود ولي خدا را شکر به بازي برگشتيم. البته يکسري اشتباهات هم داشتيم که با تمهيدات مربيان براي بازي بعدي برطرف مي‌کنيم.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه