سعيد دقيقي : به انتخابات فدراسيون خوش بينم

سارا طاووسي

سعيد دقيقي از جمله فوتبالي هاي تحصيل کرده است که در کارهاي مديريتي نيز سابقه دارد. دقيقي سرمربي تيم فعلي شمس آذر قزوين پيش از اينکه وارد عرصه سرمربيگري شود مشاوررياست فدراسيون فوتبال بود از اين رو بهتر ميتواند در خصوص انتخابات شهريورماه نظر بدهد.

در مورد شرايط تيم خودتان صحبت کنيد گويا شمس آذر هزينه خوبي انجام داده است و مي توانيد صعود کنيد درست است؟

اين تيم دومين سالي است که در ليگ يک حضور دارد. جا دارد تشکر کنيم از مالکين محترم آقاي پور اسماعيلي و آقاي نجفي که بار ديگر فوتبال شهر قزوين را زنده کردند. فصل گذشته با حضور کادر فني محترم توانستيم امتياز اين تيم را حفظ کنيم و رتبه تک رقمي بگيريم و در کوتاه مدت هدف ما همين بود. هدف بلندمدت ما امسال است که به دنبال صعود به ليگ برتر هستيم و آن طوري که فکر ميکنيد ما هزينه نکرديم اما مديريت خوبي براي جذب بازيکنان داشتيم که بتوانيم صعود کنيم.

 فکر مي کنم از تيم هايي که الان دارند يارگيري ميکنند و مدعيان صعود هستند  بودجه ما 30 تا 40 درصد کمتر باشد ولي يک مدير جوان به جمع ما اضافه شده است به نام شهاب زندي که ادامه دهنده راه در راستاي اهداف باشگاه و مالکين محترم است. از جهت بازيکن خيلي به ما کمک کردند، بازيکناني که سال گذشته داشتيم را حفظ کرديم  و آنهايي که مورد نظر ما بودند اضافه شدند که تيم خوبي داشته باشيم. قطعا هدف ما امسال اين است که جزو مدعيان باشيم با برنامه کار مي کنيم و دنبال اينکه هزينه آنچناني بکنيم نبوديم و هدفگذاري کرديم و استراتژي تعريف کرديم که به اميد خدا رو به جلو برويم.

شما قبلا سابقه مربيگري در کاسپين در شهر خودتان قزوين را داشتيد.

بنده به عنوان بازيکن و مربي در اين شهر بودم و با شرايط خيلي بد توانستيم اين تيم را حفظ کنيم. بعد از آن قصد داشتم نماينده مردم قزوين در شوراي شهر باشم و آن زمان سعي داشتم ورزش استان را زنده کنم. در سال گذشته با گذراندن کلاس هاي مربيگري در سطح بالا توانستيم شمس آذر  که شرايط خوبي نداشت را دوباره به جايگاه خوب و ايده آل برسانيم.

در مورد اينکه فوتبالي ها با حضور غيرفوتبالي ها در حوزه رياست مخالف هستند صحبت کنيد. اينکه شما يکي از فوتبالي هايي بوديد که برعکس عمل کرديد و يک دوره به شوراي شهر رفتيد. نظرتان را بگوييد که آيا سياسي ها مي توانند به فوتبال کمک کنند يا بلعکس و يا هر کسي بايد در حيطه خودش باشد ؟

حوزه شوراها  يک نهاد اجتماعي است و نهاد سياسي نيست. کميسيون هايي دارد و يک کميسيون آن در حوزه فرهنگي و ورزش بود که بنده با توجه به تحصيلات عاليه که مرتبط با ورزش داشتم هم در اين زمينه و هم در حوزه عمراني به شهر قزوين کمک کردم.

من به هيچ جايگاه سياسي ورود نکردم و  در جايگاه اجتماعي سابقه مديريت داشتم. قطعاً در مديريت چه خرد و چه کلان آدم هاي سياسي با تجربه پر قدرتي هستند که آنها را رهبري ميکنند و در کشور ما اگر آدم هاي سياسي باشند که علم ورزش را بدانند قطعا    مي توانند کمک کنند چون منابع درآمدي فدراسيون ما به خصوص در فوتبال در باشگاه ها از محل پخش تلويزيون نيست و قطعا شما نمي توانيد بدون ارتباط با دولتمردان درآمدزايي کنيد.

شما قبلا کارهاي مديريتي نيز در فوتبال انجام داده ايد از جمله فدراسيون فوتبال.

من مشاور رياست فدراسيون بودم. کار اصلي و مسئوليت  من پروژه هاي عمراني بود و نوسازي کل مجموعه را انجام داديم.  خانه فوتسال را مجموعه ما ساخت، کار خوابگاه بانوان را تا 70 درصد انجام داديم. از منظر عمراني کارهاي خوبي انجام داديم. اعتقاد دارم هرکسي رئيس فدراسيون شود بايد حتما حواسش به اتفاقات عمراني فوتبال باشد. کمبودهاي فراواني داريم.

نظر شما در مورد انتخابات فدراسيون در شهريور ماه چيست. خيلي ها اعتقاد ندارند کساني که  براي رياست کانديد شدند شايسته اين سمت هستند ؟

 سه نامزد جدي داريم. آقاي عزيزالله محمدي که سابقه خوبي در مديريت فوتبال دارد، آقاي ماجدي  که خودش يک فوتباليست ملي بوده و در کميته آموزش توانسته تجاربي را کسب کند و ما بايد افتخار کنيم و آقاي تاج که ايشان نيز از جايگاه کمي برخوردار نيست. به نظر من کارنامه ايشان کارنامه خيلي خوبي بوده است و ايشان جزو مديران نخبه فوتبالي است که شما اگر بررسي کنيد کم تر رئيسي را مي بينيد که بتواند ريسک کند و چهره هاي جوان را قبول کند که بسيار قابل احترام است. انتقادها را درک مي کنم اما من اعتقاد دارم هر سه گزينه مطلوب هستند. من به اين انتخابات خوشبين هستم.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه