تغيير ريل گذاري تئاتر کشور

محمدمهدي اسماعيلي با تاکيد بر اينکه تحول اساسي در حوزه تئاتر مستلزم توجه ويژه به تقويت بخش «توليد محتوا» است، گفت: با حمايت از استعدادهاي جوان و استفاده از ظرفيت عظيم آنان براي تقويت بخش توليد محتوا، تغيير ريلگذاري تئاتر کشور تسهيل مي شود.

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاعرساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، محمدمهدي اسماعيلي وزير فرهنگ در نخستين جلسه شوراي سياستگذاري چهل و يکمين دوره جشنواره تئاتر فجر به اهتمام جدي وزارت فرهنگ در دولت مردمي مبني بر اعتلاي حوزه تئاتر اشاره کرد و افزود: بناي وزارت فرهنگ ايجاد تحولي جدي در حوزه تئاتر کشور است که در راستاي دستيابي به اين تحول بايد علاوه بر توجه جدي به مقوله زيرساختها ، اقدامات و فعاليت هاي مناسبي نيز تدارک ديده شود. وي با اشاره به بازديدهاي اخير خود از مجموعه تئاترشهر و تالار سنگلج در راستاي اهميت به مقوله زيرساخت هاي حوزه تئاتر گفت: بازسازي و نگهداري مجموعههاي باسابقه و احداث تالارهاي فرهنگي و هنري پيشرفته در شهرهاي مختلف کشور از رويکردهاي اصلي وزارت فرهنگ به شمار ميرود.

رئيس شوراي هنر کشور با تاکيد بر تقويت بخش «توليد محتوا» در حوزه تئاتر خاطرنشان کرد: تحول اساسي که در اين حوزه به دنبال آن هستيم مستلزم توجه ويژه بر تقويت بخش «توليد محتوا» است که با حمايت از استعدادهاي جوان و استفاده از ظرفيت عظيم آنان براي تقويت بخش توليد محتوا، تغيير ريلگذاري تئاتر کشور تسهيل مي شود.

در نخستين جلسه شوراي سياستگذاري چهل و يکمين دوره جشنواره تئاتر فجر که با حضور محمدمهدي اسماعيلي وزير فرهنگ و محمود سالاري معاون هنري برگزار شد، احکام اعضاي اين شورا از سوي وزير فرهنگ اهدا شد. غلامرضا منتظري و بيژن نوباوه از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، ايرج راد، مينا باقري، کاظم نظري، حسين مسافر آستانه، تاجبخش فناييان، کوروش زارعي و علي منتظري از اعضاي شوراي سياستگذاري چهل و يکمين دوره جشنواره تئاتر فجر به شمار مي روند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه