دولت باعث شده مردم‌ به ما پرخاش کنند


نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با تقدير از تحرک، روحيه انقلابي و منش مردمي رئيس‌جمهور، از دولتمردان پرسيد: حرکت دولت مثل حرکت کسي است که روي تردميل مي‌دود و مسافتي طي نمي‌شود، امروز نقطه الف و ب شما کجاست که ما ارزيابي کنيم پيشرفتي در امور اتفاق افتاده است؟
حجت الاسلام مجتبي ذوالنوري در نطق ميان دستور خود در جلسه علني ديروز (سه شنبه) مجلس شوراي اسلامي، خطاب به رئيس و هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر پاي صحبت تک تک نمايندگان بنشينيد، جز اندکي شايد رضايت وجداني از حضورشان در مجلس نداشته باشند. نقشي از مجلس در حل مشکلات عميق جامعه نمي بينند، هر روز در حوزه انتخابيه با انتقاد و پرخاش مردم روبرو هستند ولي تاثيري در حل مشکلات آنها نمي بينند.
وي با بيان اينکه نمايندگان مجلس ارزشي، انقلابي و دلسوزند، عنوان کرد: با اين حال اين نمايندگان به مثابه دانه هاي پراکنده تسبيح هستند و هيات رئيسه است که به عنوان نخ اتصال و انسجام، کارآمدي لازم را بايد به مجلس بدهد و هيات رئيسه مجلس بايد نقش لازم را اجرا کند. امروز کدام برنامه و طرح مشترک بين مجلس و دولت به عنوان ميثاق مشترک وجود دارد که ما بر اساس آن مطالبه کنيم و حل مشکلات مردم را پيگيري کنيم؟ امروز طرح رتبه بندي معلمان نيمه کاره است و 5 ماه از سال گذشته اما هنوز هم تکليف حقوق بازنشستگان مشخص نيست. امروز مي بينيم با جراحي اقتصادي و حذف ارز 4200 در نهاده هاي دامي که جاي تشکر دارد و ضروري است، مجلس نقش خود را براي اينکه به کمرهاي خميده مردم فشار وارد نشود، ايفا نکرد.
ذوالنوري با طرح اين سوال که مجلس چه نقشي ايفا کرده است، گفت: گناه تک تک نمايندگان چيست؟ اگر رئيس مجلس در شوراي عالي هماهنگي امور اقتصادي شرکت کند، آيا معني آن تعامل مجلس و دولت است؟ امروز کدام برنامه‌اي که در آن شورا مطرح مي‌شود با نمايندگان ملت به اشتراک گذاشته مي‌شود و همفکري و هماهنگي مي شود؟ امروز گزارش کدام موضوع از آنجا به مجلس مي رسد؟ ما چه نقشي در حل مشکلات مردم داريم؟ آيا اين مشکلات راه برون رفت دارد يا ندارد و اگر دارد چه همفکري و هماهنگي بين مجلس براي خودشان و مجلس و دولت وجود دارد؟ چه کسي بايد اين زمينه را فراهم کند؟

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه