سورپرايزهاي مثبت و منفي در اردوگاه آبي

گام بزرگ استقلال براي برنده شدن در نقل و انتقالات تابستاني جذب محمد محبي است آنها عزمشان را براي اين انتقال جزم کرده اند.هادي شاه‌مرادي

تيم فوتبال استقلال تهران در حالي با هدايت ريکاردو ساپينتو پا به بيست و دومين دوره ليگ برتر مي‌گذارد که عنوان مدافع عنوان قهرماني را با خود يدک مي‌کشد. درعين حال آنها نسبت به فصل قبل در کادرفني کاملا تغيير کرده‌اند و درون زمين نيز با تمديد بازيکنان طلايي و جذب چند مهره کليدي ديگر خود را تقويت نموده‌اند.
استقلال که به واسطه طولاني شدن پروسه انتخاب سرمربي جديد، نزديک به سه هفته ديرتر از رقيب سنتي خود يعني پرسپوليس وارد مارکت نقل و انتقالات تابستاني شد، توانست تا حدود زيادي رضايت هواداران خود را جلب کند. آنها خريدهاي متعددي داشته‌اند که از مهمترين آنها ميتوان به سيد محمد حسيني، پيمان بابايي، اميد حامدي‌فر و کاوه رضايي اشاره نمود اما اين موضوع هرگز به معناي پايان برنامه نقل و انتقالاتي آبي‌ها نبوده است.
آنطور که از اسکواد فصل بعد استقلال مشخص است، اين تيم به جذب ستاره در پست هافبک بازيساز نياز شديدي دارد. حالا اينکه سرمربي با توجه به انديشه‌هايش چه برنامه‌اي براي ترکيب اين تيم دارد، موضوعي است که در اين مجال نمي‌گنجد اما آنچه قصد پرداختن به آن را داريم، سورپرايزهايي است که اخيرا پيرامون نقل و انتقالات باشگاه استقلال در حال شکل گرفتن مي‌باشد.
ياغي به پرسپوليس «نه» گفت تا آبي‌پوش شود
محمد نادري بازيکن پيشين استقلال که در زمان هدايت فرهاد مجيدي حسابي در اين تيم خوش درخشيد اما در پايان ليگ بيست و يکم تصميم گرفت راهي ترکيه شود. او که قراردادش با آلتاي اسپور تمام شده، پيش از اين مورد توجه هواداران استقلال و مديران اين باشگاه قرار گرفته بود. نادري در واکنش به اين موضوع در مصاحبه‌هاي خود تاکيد داشت برنامه‌اي براي بازگشت به فوتبال ايران ندارد و اگر روزي بخواهد به ليگ برتر گردد قطعا نام مقصدش تيم استقلال خواهد بود.
اما در روزهاي اخير شايعاتي پيرامون اين بازيکن مطرح گرديد که به مرور دارد رنگ واقعيت به خود مي‌گيرد. ماجرا از اين قرار است که برخي اهالي رسانه از پاسخ مثبت محمد نادري به پيشنهاد گل‌گهر خبر دادند. خبري که نه تنها تکذيب نشد بلکه به نظر مي‌رسد حقيقت دارد.در خصوص اينکه چرا استقلالي‌ها قرار است در انتقال نادري ناکام باشند، اينطور شنيده مي‌شود که مخالفت ريکاردو ساپينتو با جذب نادري باعث شده مديران اين باشگاه ديگر پيگير جذب اين بازيکن نباشند. جالب است بدانيد اين بازيکن که از پرسپوليس به استقلال آمد و لقب «ياغي» گرفت، پس از انصراف آبي‌ها بلافاصله با پيشنهاد پرسپوليس مواجه شد اما صراحتا به اين پيشنهاد پاسخ منفي داد.محمد نادري پس از اين اتفاقات تصميم گرفته راهي گل گهر سيرجان شده و شاگرد امير قلعه نويي شود. البته هنوز اين خبر به تاييد رسمي نرسيده و بايد منتظر ماند و ديد آيا حوادث ناگهاني نقل و انتقالاتي شامل حال اين انتقال خواهد شد يا خير. در صورت نهايي شدن پيوستن محمد نادري به جمع آبي‌هاي سيرجاني، نه تنها استقلالي‌ها با يک سورپرايز منفي نقل و انتقالاتي مواجه مي‌شوند بلکه تقابل اين بازيکن با استقلال در هفته هفتم نيز ديدني خواهد بود.

پيراهن استقلال بر تن شاه ماهي؟
همانطور که پيش از اين ذکر شد خريدهاي استقلال تمام نشده است. مدتي است همه از جذب هافبک خارجي گفته و نوشته‌اند که درون مايه تمامي آنها اين بوده که ساپينتو در حال بررسي چند گزينه است و هنوز نظر نهايي خود را اعلام نکرده است. با اين حال گفته مي‌شود چرخ نقل و انتقالاتي آبي‌هاي تهراني متوقف نشده و آنها در جديدترين اقدام خود، يکي از مهره‌هاي بزرگ بازار تابستاني را به خدمت خواهند گرفت؛ محمد محبي
مديران استقلال که يکي دو هفته پيش اعلام کردند با محبي  و باشگاه سانتاکلارا به توافق نهايي دست يافته‌اند پس از عدم نهايي شدن اين خريد جديدشان اينطور عنوان کردند که به دليل يکسري تغييرات مديريتي در باشگاه پرتغالي تمام توافقات قبلي ملغي محسوب مي‌شود و بايد با مديريت جديد سانتاکلارا مذاکره کنند.حالا خبرهاي رسيده از آسان شدن مسير حضور محمد محبي در استقلال حکايت دارد چرا که باشگاه سانتاکلارا جانشين او را معرفي کرده است. طبق آنچه سايت باشگاه سانتاکلارا نوشته بازيکني که قرار است در فصل جديد به جاي محمد محبي در ترکيب تيم سانتاکلارا بازي کند يک وينگر 25 ساله پرتغالي است که توانايي بازي در هر دو سمت راست و چپ را دارد. اين بازيکن که تا پيش از اين در ليگ اسلواکي حضور داشته، حالا به طور رسمي پرتغال و باشگاه سانتاکلارا برگشته است. سايت اين باشگاه پرتغالي در ادامه گزارش تاکيد کرده که اين خريد بدين معني است که باشگاه سانتاکلارا با جدايي محمد محبي موافقت کرده است و اين بازيکن در روزهاي آينده به تيم آبي پوش تهراني ملحق خواهد شد.
ساپينتو که در تمام اين سال‌ها هميشه ليگ کشور خودش را پيگيري کرده، شناخت بسيار خوبي از محبي دارد و به همين دليل در تمام اين هفته‌ها روي جذب اين بازيکن به مديريت استقلال اصرار داشته است. حالا از شواهد و خبرها اينگونه پيداست که هم ساپينتو و هم طرفداران استقلال به يکي از مهمترين اهداف خود که جذب شاه ماهي نقل و انتقالات است نزديک شده‌اند. انتقالي که اگر نهايي شود بايد از استقلال به عنوان برنده نقل و انتقالات ياد کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه