آژانس‌ بين‌المللي انرژي اتمي تاثيرپذيري از رژيم صهيونيستي را کنار بگذارد


رئيس سازمان انرژي اتمي با بيان اينکه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در تمام فرآيندهاي ما طبق پادمان حضور و نظارت دارد، گفت: انتظار داريم آقاي گروسي مطابق ضوابط گفت‌وگو کند و از رفتار سياسي متاثر از فشار رژيم صهيونيستي دست بردارد.
به گزارش خبرگزاري فارس، محمد اسلامي رئيس سازمان انرژي اتمي، صبح امروز چهارشنبه (12مرداد) در حاشيه نشست هيات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آمريکايي‌ها مرتب اعتراف ‌مي‌‌کنند که سياست فشار حداکثري شکست خورده و اميدي ندارند اما رفتار دوگانه آن‌ها را شاهد هستيم و اتهامات واهي را که بيش از بيست سال است به کشور نسبت مي‌دهند، همواره سعي کردند با اتهامات واهي فشار را بر ملت ايران تشديد کنند.
وي با بيان اينکه برجام مولود برون رفت از اين وضعيت بوده است، افزود:‌ مذاکرات صورت گرفت تا اين اتهامات کنار گذاشته شود و اعتمادسازي ايجاد شود و در يک شرايط متفاوتي ايران از حق و حقوق خود کاسته و نظارت تشديد شده را پذيرفته در جهت اينکه اين ادعاها کنار گذاشته شود و بهانه‌ها از آنها سلب شود و تحريم‌ها را لغو کنند و اجازه دهند تا شرايط با الگوي تفاهم شده تداوم پيدا کند. جمهوري اسلامي ايران همواره تاکيد مي‌کند که تمامي فعاليت‌هاي هسته‌اي مطابق موازين پادمان است و ما متعهد به پادمان و NPT هستيم. اسلامي اضافه کرد: در جهت اجراي قانون اقدام راهبردي براي لغو تحريم‌ها، ما در پاسخ به اين تحريم‌ها، گازدهي به سانترفيوژهاي پيشرفته را آغاز کرديم تا به آنها نشان دهيم که اراده ما اراده مستحکمي است و براي لغو تحريم‌ها از هيچ اقدامي کوتاه نخواهيم آمد. وي مبني بر اينکه نظر شما درباره اظهارات اخير گروسي چيست، گفت: ما انتظار داريم آقاي گروسي مطابق ضوابط آژانس گفت‌وگو کند و اظهار نظراتش را در چارچوب قوانين و مقررات بيان کند و از رفتار سياسي متاثر از فشار رژيم صهيونيستي دست بردارد.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه