زمينه اشتغال نخبگان را فراهم کنيد


رئيس‌جمهوري تاکيد کرد: نهادها و دستگاه‌هاي مسئول موظفند زمينه را براي اشتغال نخبگان و رفع نيازهاي آنها فراهم کنند تا زمينه استفاده از دانش و ظرفيت آنان در ارتقاي علم و فناوري در کشور، فراهم شود.
ابراهيم رئيسي ظهر ديروز چهارشنبه در جلسه شوراي‌ عالي علوم، تحقيقات و فناوري، رهنمودهاي رهبري در ديدارهاي مختلف با دانشگاهيان را گنجينه‌اي ارزشمند در پيشبرد اهداف نظام در حوزه علم و فناوري توصيف کرد و گفت: بيانات ايشان نقشه راه مدوني براي ارتقاي نقش‌آفريني نظام آموزش عالي در کشور است و مي‌تواند بسياري از مشکلات امروز کشور را حل کند.
رئيس‌جمهوري همچنين بر ضرورت انجام پژوهش‌هاي متناسب با اقتضائات روز کشور تاکيد کرد و گفت: گاهي مشاهده مي‌شود دانشگاه‌هاي ما گرفتار رشته‌ها يا پژوهش‌هايي هستند که بي‌ربط با فرهنگ، شرايط و نيازهاي کشور ماست که اين وضعيت نيازمند اصلاح است. رئيسي ضمن تاکيد بر پرهيز از انحصار پژوهش در هيئت‌هاي علمي تصريح کرد: پژوهشگران مستقل که غالبا داراي نظراتي ارزشمند در حوزه‌هاي مختلف هستند نيز بايد مورد حمايت باشند تا در اين تکثر و تضارب آراء علمي، شاهد شکوفايي واقعي علم و فناوري در کشور باشيم.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه