فاضلي : سرمربي تيم ملي مي تواند قلمرويش را تعيين کند


مربي آلومينيوم و دستيار مهدي رحمتي مي گويد قرعه کشي ليگ برايشان اهميت ندارد چون هم بازي سخت در پيش دارند و هم آسان!  فاضلي که در چند سال اخير بيش از گذشته شناخته شده، با تجربه کار در ليگ برتر و دسته اول، مي کوشد تا نظرات کارشناسي و به دور از تعصبي ارائه بدهد.گفت و گوي آرمان امروزبا او در خصوص آلومينيوم ، تيم ملي و فدراسيون را با ما بخوانيد.
در خصوص بازي دوستانه با مس رفسنجان صحبت کنيد که با نتيجه 5 بر 2 شکست خورديد.
ما 9 بازي دوستانه تا به الان برگزار کرديم که 4 تاي آن در 5 روز گذشته بسيار فشرده بود. همانطور که مي دانيد نتيجه در بازي دوستانه مهم نيست. نفرات و برنامه‌هاي مختلفي را امتحان کرديم تا براي مسابقات آماده شويم و حتي در بازي با مس سه بازيکن جوان را به ميدان فرستاديم زيرا ما ترکيب تيم را به دو قسمت تقسيم کرديم يکي ترکيبي که برابر گل گهر به ميدان رفتيم و آن يکي ترکيب برابر با مس رفسنجان. از تيم مس هم متشکريم که در آماده سازي به ما کمک کردند.
چه شد تصميم گرفتيد بازيکن کلمبيايي را جذب کنيد ؟
ما فيلم چندين بازيکن را ديدم  و تصميم گرفتيم زاپاتا را که 28 بازي در ليگ کرواسي انجام داده بود را به جمع خودمان بياوريم. او توانايي هاي خوبي در پست وينگر و مهاجم دارد و مطمئنم که عملکرد خوبي در آلومينيوم خواهد داشت. بايد سعي کنيم در زمان کم بتوانيم بدنش را آماده کنيم.
در ديدار اول ليگ بايد مقابل هوادار بازي کنيد تيمي که ساکت الهامي سرمربي آن است. کسي که در فينال جام حذفي هدايت نساجي را برعهده داشت که مقابل شما به ميدان رفت .
 قرعه کشي براي ما مهم نيست بازي سخت داريم، بازي آسان هم داريم. در مورد حواشي فينال حذفي هم صحبتي ندارم زيرا هر دو طرف از هم عذرخواهي کردند. سعي مي کنم خيلي به حواشي فوتبال توجه نکنم.
در مورد اين روزها که بحث آمدن var فوتبال ايران داغ است فکر ميکنيد اين کار انجام شود ؟
گويا وزير ورزش گفته است در  نيم فصل دوم اگر var وارد شود و اين اتفاق بيفتد آرامش در داوري برقرار خواهد شد.
 در خصوص شرايط تيم ملي در آستانه جام جهاني هم صحبت کنيد ؟
بحث در مورد نيمکت تيم ملي تکراري شده است. آقاي اسکوچيچ را برکنار کردند و دوباره او را آوردند و من يک جمله دارم و آن هم اين است که سرمربي مي تواند قلمرو خودش را تعيين کند و اگر با صلابت باشد بازيکنان به خودشان اجازه نمي دهند در موضوعاتي که به آن‌ها ربطي ندارد دخالت کنند. حمايت رئيس فدراسيون هم خيلي مطرح است و بايد تمام قد پشت تيم ملي باشند.
به عنوان يک فرد فوتبالي و تحصيلکرده چه نظري راجع به رياست فدراسيون فوتبال داريد ؟
به نظر من شخصي که رئيس فدراسيون است بايد هم فوتبالي و هم دانش مديريتي داشته باشد و هم اينکه بتواند درآمدزايي کند. رئيس  فدراسيون بايد بتواند از ارگان هاي مختلف بهتر کمک بگيرد، در بحث داخلي و بين المللي بتواند تاثير گذار باشد و گروهي باشد که ما را براي اهداف فوتبال مان راحت تر جلو ببرند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه