برانکو: اسکوچيچ فکر مي‌کند عليه او کار مي‌کنم


برانکو ايوانکوويچ هر گونه تلاش براي بازگشت به تيم ملي ايران را تکذيب کرد.
هر شخصي که بتواند ده سال را در ايران با موفقيت پشت سر بگذارد، توانايي تمرين دادن به بارسلونا قبل از ظهر و هدايت رئال مادريد در بعد از ظهر همان روز را دارد.
اين خلاصه اي از يک گفت‌وگوي مفصل با سرمربي سابق تيم ملي ايران است که در حال حاضر در عمان روزهاي آرام و نسبتا موفقي را پشت سر مي‌گذارد. برانکو که همواره صحبت‌هايي درباره حضور دوباره او روي نيمکت ايران وجود داشته، اين بار با صراحت بيشتري پاسخ سوالات خبرنگار روزنامه وچرني ليست را مي‌دهد.
* در حال حاضر چه شرايطي داريد؟
من سرمربي تيم ملي عمان هستم و در ماه فوريه قراردادم را به مدت دو سال ديگر تمديد کردم و بنابراين تا سال 2024 قرارداد دارم. البته در قراردادم بندي قيد شده در صورتي که قصد جدايي داشته باشم بايد جريمه اي بپردازم؛ بنابراين اگر بخواهم تيمم را ترک کنم و پيشنهاد بهتري را بپذيرم مشکلي براي جدايي ندارم.
آيا پيشنهادي از تيم ملي ايران داشتيد؟
هيچکس به صورت رسمي از ايران با من تماس نگرفت بلکه خبرنگاران و کساني که نزديک به فدراسيون هستند تماس گرفتند. آنجا درباره کارلوس کي‌روش و من به عنوان افرادي که احتمالا بتوانيم جايگزين سرمربي ايران شويم صحبت شد اما من در پاسخ به اين مسئله گفتم قرارداد دارم و به هيچ وجه نمي‌خواهم قراردادم دچار تزلزل بشود و تا زماني که اسکوچيچ سرمربي تيم ملي ايران است، دوست ندارم به هيچ وجه صحبتي درباره اين تيم بکنم.
چرا ايراني ها يکباره اسکوچيچ را نخواستند و قصد تعويض او را دارند در حالي که او تيم‌ ايران را به جام جهاني برده است.
زماني که اسکوچيچ جانشين ويلموتس شد و ماموريت خودش را آغاز کرد عناويني در رسانه ها مبني بر عدم رضايت از کار او پديدار شدند و عنوان مي‌شد که سرمربي بايد شخص ديگري باشد. از همان آغاز، کار براي او راحت نبود و در مرحله مقدماتي بايد عراق و بحرين را شکست مي‌داد تا بتواند به مرحله دوم مقدماتي راه پيدا کند؛ مرحله دوم به مراتب راحت تر از مرحله اول بود. در واقع چنين بحث هايي نبايد اتفاق مي‌افتاد.
اسکوچيچ چطور مي‌تواند خودش را با تيمش براي جام جهاني آماده کند در حالي که هم بازيکنان و هم خودش مي‌دانند احتمال برکناري او هست.
البته که اسکوچيچ کار راحتي ندارد. بيش از يک سال و نيم است که در رسانه ها نوشته مي‌شود من در حال مذاکره با ايران هستم و از من به عنوان سرمربي در اين خصوص سوال مي‌شود؛ اين مسئله به هيچ وجه صحت ندارد. مي‌دانيد که رسانه ها مي‌توانند هر چيزي دوست داشته باشند بنويسند. من همان زمان خواستم با اسکوچيچ تماس بگيرم و به او توضيح بدهم اين خلاف واقعيت است و من هيچگونه اقدامي در اين خصوص عليه او نکردم اما متاسفانه اسکوچيچ با اين تصور که من عليه او کار مي‌کنم، به هيچ وجه نخواست به هيچکدام از تماس هاي من پاسخ بدهد.
شما 68 ساله هستيد و مدت زيادي است که مربي و سرمربي بوديد و مجددا هم قراردادتان را دوباره تمديد کرديد. چه چيزي تا اين حد شما را به اين سمت مي‌کشد که براي مربيگري شوق داشته باشيد؟ مخصوصا در‌ عمان که هفتاد و پنجمين تيم ملي در رنکينگ فيفا است.
من اين شغل را دوست دارم و از کارم لذت مي‌برم و به هيچ وجه احساس خستگي نمي‌کنم؛ شرايط طوري است که حس مي‌کنم در تعطيلات سال نو هستم و از کار با اين بازيکنان لذت مي‌برم. آدم سلامتي هستم و هيچ مشکل جسماني هم ندارم و توانايي کار دارم. ميل بزرگي در من براي کار در فوتبال وجود دارد بنابراين براي اينکه بتوانم پيشرفت کنم، باز هم روي خودم کار مي‌کنم. عمان هم من را جذب کرد تا در پروسه اي که مي‌خواهند در آن تحولاتي را در فوتبال ملي خود در سطح آسيا ايجاد کنند، حضور داشته باشم.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه