صدور روادید برای لاوروف

وزارت خارجه روسیه از صادر شدن ویزا برای وزیر خارجه این کشور و برخی از اعضای هیئت همراه وی به منظور مشارکت آنها در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.
 همزمان با آغاز نشست مجمع عمومی سازمان ملل وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه ای اعلام کرد که برای سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و برخی اعضای هیئت شرکتکننده این کشور در نشست مجمع عمومی ویزا صادر شد.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این باره آمده است: با توجه به محدودیتهای غیرقانونی اعمال شده آمریکا که مانع از مشارکت نمایندگان روسیه در نشست میشود، انتظار داریم برای سایر اعضای هیئت نیز روادید صادر شود.
در تاریخ ۶ سپتامبر، استفان دو جاریک، سخنگوی گوترش اعلام کرد که دبیرکل سازمان ملل موضوع صدور ویزا برای هیئت روسیه به منظور شرکت در برنامههای سازمان ملل را با تعدادی از مقامات ارشد آمریکا در میان گذاشته است.
این نخستین اقدام درباره اکراه آمریکا جهت صدور ویزا برای مقامات و دیپلماتهای روس در سال جاری میلادی نیست. در ژوئیه سال جاری میلادی واشنگتن از صدور ویزا برای آندری کروتسکیخ، مدیر بخش امنیت اطلاعات بین المللی وزارت خارجه روسیه امتناع کرد. مسکو بارها از سازمان ملل خواسته تا این موضوع را حل کند و از آمریکا بخواهد مانع شرکت دیپلماتهای روس در رویدادهای بینالمللی نشود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه