چــرایی قـــدرت گرفتن اوکــرایــنــی‌ هــا

روزنامه نیویورک تایمز نوشت که سازمان اطلاعات آمریکا به آماده سازی برای حمله ارتش اوکراین به حومه شهر«خارکوف» کمک کرده است.
 این روزنامه نوشت که آمریکا و اوکراین در تابستان گذشته در زمینه تبادل اطلاعاتی فعالیت کردند و آمریکا اطلاعاتی درباره مراکز فرماندهی و انبارهای مهمات و دیگر مراکز اصلی ارتش روسیه در جریان حمله نظامی روسیه اوکراین به کی یف می دهد.
 این روزنامه همچنین نوشت که اعلام طرح های اوکراین برای ضد حمله به جنوب قبل از حمله به شمال شرق شیوه کلاسیک است که ارتش آمریکا برای سردرگم کردن دشمن از آن استفاده می کند. از سوی دیگر حجم قابل توجهی تسلیحات توسط آمریکا و کشورهای اروپایی به سمت اوکراین گسیل شده است که عملا با توجه به نوآوری های استفاده شده در این تسلیحات، ارتش اوکراین توانسته بر برخی از ادوات نظامی روسیه غلبه کرده و نیروهای آن ها را در این برتری به عقب براند. از سوی دیگر سرمای هوا و عدم آماده بودن نیروهای روسیه برای انجام یک جنگ طولانی مدت می تواند کار را برای روس ها سخت کند و اوکراین در سایر مناطق نیز پیشروی داشته باشد. امری که منجر به بازپس گیری مناطق تحت اشغال روسیه می شود. هم اکنون نزدیک به یک پنجم خاک اوکراین در اختیار روسیه است که شامل مناطق مهم و استراتژیکی می شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه