توریست به قهرمانی آسیا نمی‌برم

علیرضا استکی در گفتوگو با تسنیم، در خصوص برگزاری اردوی مشترک با تیم ملی هند اظهار داشت: اردوی مشترک خیلی خوبی را با هند پشت سر گذاشتیم و توانستیم با دو تیممان که یکی به دلیل محدودیت امکان اسکان در اردو نبود و تیم دیگرمان که در اردو حضور داشت، دو بازی خیلی خوب را در مقابل این تیم برگزار کنیم. از عملکرد برخی اوزان به خصوص جوانترها در دیدارهای تدارکاتی خیلی راضی هستم، اما از برخی اوزان نیز رضایت ندارم.

وی افزود: در دو، سه وزن باید یکسری تغییرات ایجاد کنیم؛ چرا که نمیخواهم توریست به قهرمانی آسیا ببرم. بحث من مدال نیست، اما کسی که از شان و آبروی بوکس ایران دفاع کند را اعزام خواهم کرد. دیدار با هند نقاط ضعف و قوت ما را نشان داد، البته ما در شرایط بدنسازی و فشار تمرینی بودیم و خیلی شرایط مسابقه نداشتیم، اما برگزاری این مسابقه برای ما حیاتی بود.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص دور جدید تمرینات تیم ملی تاکید کرد: از یک مهرماه استارت را خواهیم زد و نفرات خاص ما نیز مشخص هستند. نمیتوانیم دوباره یک فراخوان بزنیم و بچهها را به اسم دعوت خواهیم کرد. از میان نفراتی که در اردوهای مختلف آمدند و رفتند و بوکسورهایی که از قهرمانی کشور انتخاب کردیم، با کمک  کادرفنی نفراتی را انتخاب خواهیم کرد و در شروع اردو نیز انتخابی قهرمانی آسیا را برگزار خواهیم کرد.

استکی با اشاره به اینکه ترکیب کامل 13 نفره به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نخواهد شد، گفت: قطعاً 13 وزن را اعزام نخواهیم کرد و بین 4 تا 5 وزن شرایط بازی در قهرمانی آسیا را نداریم. به هر حال برخی نفرات کم تجربه هستند و اعزام آنها جنبه توریستی خواهد داشت. سعی خواهم کرد تا آنجایی که میتوانم اصلحترین و بهترینها را انتخاب کنیم و در مسابقات شرکت کنیم. از 15 مهرماه نیز به احتمال زیاد ترکیب اعزامی مشخص خواهد شد و با تیم اصلی به مدت 21 روز تمرین خواهیم کرد.

وی در خصوص دانیال شهبخش تصریح کرد: او در حال تجربه یک دنیا دیگر است و من نمیتوانم جلوی او را بگیرم. ما شرایط این را نداریم که او را از هر لحاظ به خصوص شرایط مالی تامین کنیم. این راهی است که برای شهبخش باز شده است و او در حال تمرین در کمپ تمرینی دبی با مربیان است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه