شاهدان عینی از حادثه مسجد شیراز گفتند


شاهدان ماجراي حمله فردي به حاضرين در دعاي ندبه صبح جمعه 25 شهريور 1401در مسجد حاج عباس در خيابان حافظ شيراز از جزئيات موضوع گفتند و دادستان عمومي ‌و انقلاب مرکز استان فارس نيز از ورود دستگاه قضا به موضوع خبرداد. حوالي ساعت 9 صبح جمعه 25 شهريورماه 1401 فردي در مسجد حاج عباس شيراز به شهروندان حاضر در مسجد براي قرائت دعاي ندبه حمله ور شد و بنا به اعلام مرجع قضايي، 9 نفر را مجروح کرد. يکي از شاهدين اين ماجرا گفت: در ميانه دعاي ندبه فردي تنومند ايستاد و با صدايي بلند گفت که براي هدايت مردم آمده است. يکي ديگر از نمازگزاران مسجد نيز اظهار داشت: زماني‌که دعاي ندبه تمام شد، ان فرد چاقويي را از داخل مسجد برداشت و شهروندان حاضر را مجروح کرد و پس از بازداشت گفت که به من الهام شده بود که به مردم حمله کنم! براساس اظهارات شاهدان، اين فرد سلاح سردي به همراه نداشته و با چاقويي که از آبدارخانه مسجد تهيه کرده بود، به ضرب و جرح شهروندان اقدام کرد. در گزارش روابط عمومي دادگستري کل استان فارس نيز آمده است: پس از برگزاري دعاي ندبه در مسجد حاج عباس شيراز يکي از حاضران در مسجد با استفاده از کارد موجود در آبدار خانه مسجد اقدام به حمله و مصدوميت 9 نفر از نمازگزاران کرد.

ورود دستگاه قضا به ماجراي مسجد حاج عباس
در پي وقوع حمله فردي به نمازگزاران مسجد حاج عباس شيراز ، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان فارس نيز از تشکيل تيم مشترک انتظامي و امنيتي تحت نظارت سرپرست دادسراي جنايي و جرائم امنيتي شيراز در راستاي بررسي ابعاد اين حادثه خبر داد. سيد مصطفي بحريني جمعه با بيان اينکه از لحظه وقوع حادثه يکي از معاونين دادستان مرکز استان در مسجد حاضر شد گفت: فرد ضارب دستگير شده و پس از تشکيل پرونده و ارجاع به بازپرس شعبه دهم دادسراي جنايي ‌و جرائم امنيتي شيراز جهت تحقيقات به تيم مشترک پليس اطلاعات و آگاهي استان تحويل شده است. پس از حضور مقام قضايي در بيمارستان و بررسي وضعيت مصدومان حادثه مسئولان بيمارستان از مساعد بودن حال هر 9 مصدوم حادثه خبر دادند. اين مقام قضايي تصريح کرد: هويت ضارب مشخص شده است و تحقيقات در خصوص انگيزه ارتکاب اين اقدام مجرمانه توسط متهم در حال بررسي است.

گزارش پليس
فرمانده انتظامي شهرستان شيراز نيز پيش از اين آمار مصدومان را هشت نفر ذکر کرده و گفته بود: فردي که صبح جمعه 25 شهريور 1401، هشت شهروند را در مسجد حاج عباس در خيابان حافظ شيراز به وسيله چاقو مجروح کرده بود، دستگير شد.
سرهنگ فرج شجاعي در تشريح جزئيات اين حادثه گفت: ساعت 9 صبح جمعه به دنبال تماس شهروندان با مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر مجروح شدن چند نفر شهروند شيرازي توسط يک فرد در يکي از مساجد شيراز، ماموران انتظامي براي بررسي موضوع به محل اعزام شدند. متهم با تلاش ماموران کلانتري 34 جام جم دستگير و به مقر انتظامي انتقال داده شد و مصدومان نيز توسط چهار دستگاه آمبولانس اورژانس به بيمارستان شهيد رجايي شيراز منتقل شدند. بر اساس استعلام صورت گرفته، وضعيت مصدومان رضايتبخش است و تحقيقات از متهم درخصوص علت و انگيزه ارتکاب اين جرم در دست بررسي است . سرهنگ شجاعي بابيان اينکه مسئولان انتظامي شيراز با حضور در بيمارستان از مصدومان حادثه عيادت و دلجويي کردند از شهروندان خواست به شايعات فضاي مجازي توجه نکنند و هرگونه اخبار را از طريق منابع رسمي و خبرگزاري هاي معتبر پيگيري و دريافت کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه