بحران سیاسی در عراق


مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق گفت: عراقی‌ها و مهمانان بزرگوار آن‌ها سالروز اربعین حسینی را گرامی داشتند. عراقی‌ها پیامی را درباره صبر، فداکاری و درس‌هایی را درباره شجاعت و مهمان نوازی به جهان نشان دادند. من از نیروهای امنیتی که برای پیگرد تروریست‌ها همچنان در سرتاسر کشور مستقر هستند و همچنین به خاطر حمایت از زائران قدردانی می‌کنم. من همچنین از ادارات استان‌ها و وزارتخانه‌ها و موکب داران به دلیل خدمت به زائران تشکر می‌کنم.
الکاظمی گفت: عراق از میلیون‌ها زائر در این شرایط حساس استقبال کرد. ما توانستیم به مسئولیتمان در حد و اندازه‌ای که می‌توانستیم عمل کنیم.
الکاظمی گفت: ما این مسئله را از ملت صبور و قدرتمند عراق مخفی نمی‌کنیم که عراق در حال حاضر شاهد بحران سیاسی است که احتمالاً بعد از ۲۰۰۳ یکی از دشوارترین بحران‌ها است اما ما امید و اراده لازم را برای حل این بحران و برقراری امنیت و ثبات در عراق داریم. من از تمام گروه‌های سیاسی می‌خواهم که از این مناسبت اربعین الهام بگیریم و عراق و عراقی‌ها را در اولویت قرار دهیم. وطن و شهروندان ما شایسته این هستند که به خاطرشان خود را فدا کنیم. عراق امانتی بر گردن همگان است. نخست وزیر عراق تاکید کرد، بحران سیاسی کنونی در این کشور احتمالا دشوارترین بحران از سال ۲۰۰۳ است و باید تمام گروه‌های سیاسی برای حل این بحران تلاش کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه