حمله هوایی اسرائیل به نزدیکی فرودگاه دمشق


 
منابع نظامی سوری از شهادت پنج سرباز این کشور در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نزدیکی فرودگاه دمشق خبر دادند.
 یک منبع نظامی سوری اعلام کرد، رژیم صهیونیستی حملات موشکی را از شمال شرق دریاچه طبریا به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق و برخی مناطق جنوب شهر دمشق انجام داد. سامانه‌های دفاعی ارتش سوریه توانست این موشک‌ها را رهگیری کرده و بیشتر آن را سرنگون کند.
به گفته این منبع حمله رژیم صهیونیستی به شهادت پنج نظامی سوری و خسارت‌های مادی منجر شد.
ساکنان اطراف دمشق اعلام کرده بودند که دو موشک به سمت پایتخت سوریه شلیک شد که موشک اولی در جنوب دمشق سقوط کرد و سامانه‌های دفاع هوایی ارتش سوریه توانستند موشک دیگری را در جنوب پایتخت منهدم کنند.
برخی شنیده ها حاکی از این است که روسیه بخشی از سامانه پدافندی خود را از سوریه خارج کرده و به همین علت اسرائیل با خیالی آسوده تر به حملات خود به سوریه ادامه می دهد. روسیه به علت گرفتار شدن در جنگ اوکراین تصمیم گرفته تا مقداری از تجهیزات نظامی خود را از سوریه به سمت اوکراین گسیل کند. اسرائیل در سال های اخیر به بهانه های مختلف بارها خاک سوریه را هدف قرار داده است اما هیچگاه از سوی هیچ نهاد بین المللی محکوم نشده است. این در حالی است که علاوه بر این حملات نیروهای ترکیه و آمریکا نیز بدون مجوز از دولت مرکزی وارد خاک سوریه شده و بخش هایی از این کشور را اشغال کرده اند. سوریه از سال 2011 درگیر جنگ داخلی شده و از وضعیت نابسامانی برخوردار است.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه