عجله باعث شکستم در فینال شد


دارنده مدال‌هاي طلاي جهان و المپيک، با تاکيد بر اينکه عملکرد و افتخارات محمد بنا در کشتي فرنگي ايران نيازي به توضيح ندارد، گفت: ما کشتي‌گير هستيم و براي ما تفاوتي ندارد که چه کسي سرمربي تيم ملي باشد اما اميدوارم بتوانيم از حضور بنا در کنار تيم انگيزه بگيريم.
محمدرضا گرايي در گفتگو با ايسنا، درباره عملکرد تيم ملي کشتي فرنگي در رقابت‌هاي قهرماني جهان، اظهار کرد: به هر حال مسابقات جهاني در صربستان به پايان رسيد و تيم ملي ايران هر چند شايستگي رسيدن به مدال‌هاي بيشتر و خوشرنگ تري را داشت اما در نهايت کشتي فرنگي ايران با 2 مدال نقره و يک برنز و کسب عنوان چهارمي به کار خود پايان داد. اميدوارم بتوانيم با برطرف کردن نقاط ضعف‌مان در اردوهاي تيم ملي، سال آينده عملکرد بسيار خوبي داشته باشيم و با کسب عنوان قهرماني جهان باعث خوشحالي مردم شويم.
دارنده مدال‌هاي طلاي جهان و المپيک، درباره کسب مدال نقره جهان و شکست دور از انتظار مقابل کشتي‌گير صربستان در ديدار نهايي، گفت: در مبارزه فينال مقداري در امتياز گرفتن عجله کردم که همين موضوع به ضررم تمام شد و باعث شد امتياز از دست بدهم. در ثانيه‌هاي پاياني نيز کشتي از دستم در رفت و در نهايت نتوانستم به مدال طلا برسم.
وي در پاسخ به اين سوال که آيا حريف صرب فراتر از حد تصور او عمل کرد يا خير، گفت: نه. اتفاقا مي‌توانم بگويم مبارزه با او از رقباي ديگر من در اين مسابقات نيز آسان‌تر بود اما همانطور که گفتم عجله خودم در گرفتن امتياز مهمترين عامل باختم در مبارزه فينال بود.
فرنگي‌کار وزن 67 کيلوگرم ايران، درباره اظهارات کشتي‌گير صرب مبني بر اينکه گرايي تحت فشار رواني قرار داشت، گفت: نه به آن شدت تحت فشار رواني نبودم اما به هر حال آن‌ها از امتياز ميزباني برخوردار بودند و فشار تماشاگران حاضر در سالن نيز در اين باخت تاثيرگذار بود.
گرايي در پاسخ به اين سوال که آيا از عملکرد خود در اين رقابت‌ها راضي است يا خير، خاطرنشان کرد: تا قبل از فينال کشتي‌هايي که مي‌خواستم را گرفتم اما در فينال عجله کردم و همين عجله باعث شکستم شد. ان‌شاءالله در مسابقات بعدي با برطرف کردن نقاط ضعفم، ديگر اين اشتباهات را تکرار نکنم و در نهايت با کسب مدال طلاي المپيک باز هم باعث شادي هموطنانم شوم. مهمترين هدف من تکرار طلاي المپيک است و در اين راه با همه توانم تمرين مي‌کنم و رو به جلو مي‌روم.  دارنده مدال طلاي المپيک و مدال طلاي جهان در سال 2021، درباره عملکرد برادرش محمدعلي گرايي، نيز اظهار کرد: به نظر من شانس با علي يار نبود و مبارزه را به حريف کره‌اي واگذار کرد. ان‌شاءالله با همديگر استارت کارمان را مي‌زنيم و با همه توان براي کسب بهترين نتايج به ميدان خواهيم رفت.
گرايي در ادامه گفتگو با ايسنا، درباره کناره گيري محمد بنا از سرمربيگري تيم ملي کشتي فرنگي، گفت: آقاي بنا کارنامه مشخصي در کشتي فرنگي ما دارد که نيازي به توضيح درباره آن نيست. او اسطوره کشتي فرنگي ايران است و در اين چند سال نيز کشتي فرنگي ما با او به مدال هاي زيادي رسيده است. نمي‌توانيم با يک رويداد درباره او نظر منفي بدهيم و کارنامه او را زير سوال ببريم. او کارنامه قابل قبولي در کشتي ما داشته و اميدوارم هر کجا که هست سلامت و در کارش موفق باشد.
پرافتخارترين فرنگي‌کار حال حاضر ايران، در پاسخ به اين سوال که آيا مخالف کناره گيري محمد بناست يا خير، خاطرنشان کرد: ما کشتي‌گير هستيم و اين اختيار در دست ما نيست. براي ما فرقي نمي‌کند که چه کسي سرمربي تيم ملي باشد اما حضور محمد بنا در کنار ما باعث مي‌شود انگيزه بيشتري بگيريم.
وي در ادامه درباره از دست رفتن فرصت طلايي ايران براي قهرماني در رقابت‌هاي قهرماني جهان با توجه به غيبت روسيه، گفت: نمي‌توانيم بگوييم چون روسيه در اين مسابقات غايب بود، تيم‌هاي ديگر قدرتي نداشتند پس ما بايد قهرمان مي‌شديم. کشتي فرنگي در اروپا مدعيان زيادي دارد و همانطور که ديديم کشوري مثل صربستان 4 مدال طلا کسب کرد. حتي اگر خود روسيه هم در اين مسابقات حضور داشت باز هم نمي‌توانستيم بگوييم حتما روس‌ها قهرمان مي‌شدند. خيلي از کشورها در کشتي فرنگي صاحب سبک هستند و قهرمانان شاخصي دارند که کار را واقعا سخت مي‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه