غاز خانگی متهم اصلی سرقت 100 میلیون تومانی

همسايه قلابي معروف به «غاز» که با ترفند نخ نماي تعارف آب ميوه مسموم، بيش از 100 ميليون تومان طلا و زيورآلات زن ميان سال را ربود با تلاش کارآگاهان پليس آگاهي مشهد دستگير شد.

 چند روز قبل مرد جواني پس از جلب اعتماد يک زن ميان سال، معاشرت و رفت و آمد با وي را در حالي آغاز کرد که مدعي بود از همسايگان جديد است. اين مرد که نقشه شومي را در سر مي پروراند در يک فرصت مناسب تعدادي قرص خواب آور را درون آب ميوه ريخت و سپس ليوان حاوي آب ميوه آلوده و سمي را به زن 50 ساله تعارف کرد. اين زن صاحبخانه نيز بدون تامل، آب ميوه را سر کشيد و دقايقي بعد کف اتاق بيهوش شد. مرد جوان هم که از قبل محل طلاهاي زن ميان سال را شناسايي کرده بود، بي درنگ کليدهاي کمد ديواري را برداشت و سراغ طلا و زيورآلات رفت. او در فاصله چند دقيقه النگو، دستبند و گردنبندهاي زن مذکور را که بيش از 100 ميليون تومان ارزش داشت، سرقت کرد. چندين ساعت بعد و در حالي که زن 50 ساله به طرز معجزه آسايي از چنگال مرگ گريخته بود ماجرا را به پليس اطلاع داد و به اين ترتيب گروه ويژه اي از کارآگاهان دايره مبارزه با جرايم خشن پليس آگاهي مشهد با صدور دستوري از سوي سرهنگ احمد نگهبان (فرمانده انتظامي مشهد) ماموريت يافتند تا ماجراي سرقت مذکور را پيگيري کنند. طولي نکشيد که کارآگاهان با بهره گيري از تصاوير دوربينهاي مدار بسته و همچنين رصدهاي اطلاعاتي، توانستند هويت سارق جوان را که به «غاز» معروف بود، شناسايي کنند. ساعتي بعد کارآگاهان به سرپرستي سرگرد رحيم پور (رئيس دايره مبارزه با جرايم خشن) مخفيگاه «غاز» را در بولوار معلم مشهد به محاصره درآوردند و او را در يک عمليات غافلگيرانه به دام انداختند.

متهم جوان که پس از مواجهه حضوري با زن 50 ساله، چاره اي جز بيان حقيقت نداشت، به سرقت طلاها با شيوه نخ نماي آب ميوه سمي اعتراف کرد و همه طلاهاي سرقتي را نيز تحويل داد. گزارش روزنامه خراسان حاکي است تحقيقات کارآگاهان براي کشف سرقت هاي احتمالي ديگر «غاز خانگي» ادامه يافت.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه