استاندار همدان خبرداد؛

بهربرداری از طرح آبرسانی همدان تا ۶ مهر

همدان-ساراکریمی،خبرنگارآرمان امروز-استاندار همدان گفت: طرح آبرسانی بلندمدت شهر همدان به زودی بهره‌برداری می‌شود.

علیرضا قاسمی فرزاد گفت: بر اساس پیش بینی مدیران و کارشناسان وزارت نیرو و در صورت نبود ایرادات و اشکالات فنی، طرح آبرسانی بلند مدت شهر همدان به زودی و تا پیش از فرصت تعیین شده توسط رئیس جمهور (۶ مهر) بهره برداری می‌شود.

 او  در بیست و دومین نشست اعضای شورای تامین آب استان همدان افزود: بر اساس زمانبندی اعلام شده در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان همدان (۶ مرداد) که برای بهره‌برداری از پروژه آبرسانی بلند مدت به همدان، ۲ ماه فرصت تعیین شد، این طرح به زودی و پیش از فرارسیدن زمان تعیین شده تا ۶ مهر بهره‌برداری خواهد شد.

استاندار همدان ادامه داد: با همیاری و مساعدت کشاورزان و مشارکت افرادی که نذر آب داشتند، تعداد قابل توجهی از چاه‌های کشاورزی در مدار آبرسانی به شهر همدان قرار گرفته است.

قاسمی فرزاد گفت: خط بای پس (گذرگاه) این طرح به طول ۱۶ کیلومتر، مراحلی پایانی آزمایش را می‌گذراند و تا سه روز آینده وارد مدار بهره برداری می‌شود که با بهره برداری از این خط ۱۶ کیلومتری، میزان اعمال قطعی‌های شبکه آبرسانی همدان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

او  با بیان اینکه طرح آبرسانی بلند مدت به همدان نیز مراحل پایانی خود را سپری می‌کند، تاکید کرد: مخازن ایستگاه‌های شماره یک و ۲ این طرح آبگیری شده است و پس از تایید کارشناسان و مهندسان ناظر، خط مابین ایستگاه شماره ۲ و سه مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

استاندار همدان  گفت: پیمانکار پیشین این طرح، ۱۷ کیلومتر از خط پایانی را سال‌های گذشته به صورت ناقص اجرا و بدون انجام اتصالات در پنج نقطه، لوله‌ها را در زیر خاک مدفون کرده و به شکل ناقص تحویل داده بود.

عملیات اجرایی این پروژه از ۱۷ سال پیش آغاز شده بود و با تلاش‌های دولت سیزدهم و علی اکبر محرابیان (وزیر نیرو) منابع مالی این پروژه، در فروردین ماه امسال تامین و در طول ۶ ماه آماده بهره برداری شده است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه