توافق بر سر راه حل دو کشوری

نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد، توافق بر سر راه حل دو کشوری برای این رژیم مناسب است. یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: به دنبال دستیابی به صلح با فلسطینیها هستیم، صلحی که امنیت اسرائیل را تضمین کند. وی افزود: شرط تشکیل یک کشور برای فلسطینیها این است که این کشور صلح آمیز بوده و پایگاه «تروریستی” که اسرائیل را تهدید کند، نباشد. توافق بر سر راه حل دو کشوری برای اسرائیل مناسب است.

دبیرکل سازمان ملل نیز در سخنانی در جریان نشست شورای امنیت درباره فلسطین و آژانس امداد و کار آوارگان فلسطین (آنروا) که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، اظهار کرد: هیچ جایگزینی برای راه حل سیاسی به عنوان راه حل و فصل درگیری میان فلسطینیها و اسرائیل وجود ندارد.

وی گفت: تلاشها برای عملی کردن راه حل دو کشوری و تشکیل دو کشور دارای امنیت و صلح در کنار یکدیگر باید ادامه یابد. گوترش خواستار پایان دادن به بحران تامین مالی آنروا توسط جامعه بینالمللی شد. وی همچنین از آنچه اختلاف میان گفتار و اقدامات جامعه بینالمللی در قبال نقش آنروا خواند، انتقاد کرد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه