هدف قرار گرفتن یک نفتکش در دریای عمان

منابع خبری گزارش داده اند نفتکشی با پرچم لیبریا سه شنبه شب توسط یک پهپاد در آبهای دریای عمان هدف قرار گرفته است. اسکای نیوز گزارش کرد، فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد از این حادثه مطلع است. این نفتکش متعلق به کشتیرانی اقیانوس آرام شرقی است که مرکز آن در سنگاپور است اما آسوشیتدپرس میگوید مالک اصلی میلیاردری اسرائیلی به نام «ایدان اوفر» است.

شرکت مالک نفتکش «Pacific Zircon» در این باره اعلام کرد: خسارت جزئی به بدنه نفتکش گزارش شده است. این شرکت همچنین گزارش داد: هیچ نشتی در محموله کشتی وجود ندارد و آسیبی به خدمه آن وارد نشده است. هنوز هیچ فرد یا سازمانی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

مرداد ماه سال ۱۴۰۰ هم نفتکش «مرسر استریت»در نزدیکی سواحل عمان در آب های آزاد هدف قرار گرفت. در جریان حمله به نفتکش مرسر استریت دو نفر کشته شدند که یکی از آن ها تبعه بریتانیا و دیگری شهروند رومانی بود.

این اتفاقات در حالی رقم می خورد که بسیاری بر این باور هستند هرگونه تنش در محدوده خلیج فارس و دریای عمان می تواند بر تمامی تحولات جهانی تاثیر گذاشته و قیمت انرژی را به شدت افزایش دهد.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه