مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان :

5سد مخزنی در گیلان در دست احداث است

رشت-خبرنگارآرمان امروز- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: در حال حاضر پنج سد مخزنی در استان با متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصد در دست احداث است.

وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان  با اشاره به پیشرفت فیزیکی بین ۲ تا ۸۱ درصدی این سدها بیان کرد: هم اینک سد پلرود ۸۱ درصد، دیورش ۶۱ درصد، شفارود ۵۸ درصد، لاسک ۶ درصد و دیلمان ۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: همچنین طرح‌های مخزنی خالصان، نیل رود و عزیز کیان در استان نیز در دست مطالعه و اخذ مجوزهای لازم برای شروع عملیات اجرایی هستند ضمن اینکه مطالعات فاز صفر برای تعدادی سد کوتاه در سطح گستره جغرافیایی انجام شده که در صورت تایید می‌توانند در فاز مطالعات مرحله اول قرار گیرند.

این مسئول عنوان کرد: علاوه بر موارد یاد شده تاکنون چهار سد لاستیکی آستانه اشرفیه، باغبانان فومن و سدهای پهلوان بست و گالشکلام لنگرود بهره برداری شده اند و هفت سد لاستیکی دیگر از جمله ماسال با پیشرفت‌های فیزیکی ۸۷ درصد، تولم شهر صومعه سرا ۷۷ درصد، گرکانرود تالش ۶۷ درصد، فخر آباد رشت ۸۷ درصد، ملاهادی آستارا ۶۵ درصد و انبارسر در آستانه اشرفیه با پیشرفت ۱۰ درصد در دست احداث است.

خرمی گفت: مطالعات فاز صفر ۱۰ سد لاستیکی دیگر در استان انجام شده که پس از بررسی‌های فنی و تامین اعتبارات لازم می‌توانند در دستور کار قرار گیرند.

گیلان با بارش بیش از یک‌هزار میلیمتر از پرباران ترین استان های کشور محسوب می شود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه