یک نمایشگاه هنری تمام‌فوتبالی افتتاح شد

آرمان امروز - نمایشگاه بینالمللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال ایران ۱۴۰۱ همزمان با آغاز بازیهای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در گالری عالی، خانه و خانه عکاسان حوزه هنری افتتاح شد.

در این مراسم مسعود نجابتی، محمد حبیبی مدیر سابق مرکز هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح، محمدحسین نیرومند مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد آقاقلی زاده، کیومرث قورچیان، علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی و دبیر مسابقه و نمایشگاه حضور داشتند. مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری که مسئولیت دبیری نمایشگاه بینالمللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال ایران ۱۴۰۱ را نیز عهده دار بود، درباره ایده برگزاری این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: حدود یک سال است که درگیر چنین موضوعی هستیم و از ابتدای بهار، ایده این نمایشگاه به صورت رسمی مطرح شد و به دنبال این بودیم که فراخوان این رویداد اطلاعرسانی شود و از ابتدای تابستان تا ۱۸ شهریورماه زمان فراخوان برای دریافت آثار بود.

وی با اشاره به حضور هنرمندان از ۷۲ کشور در نمایشگاه بینالمللی کارتون و کاریکاتور جام جهانی فوتبال ایران ۱۴۰۱ بیان کرد: ۵۷۹ هنرمند از ۷۲ کشور جهان، ۱۷۳۶ اثر نیز به دبیرخانه ارسال کردند که از این میان، ۵۰۸ اثر در بخش کاریکاتور و ۱۲۲۸ اثر در بخش کارتون بودند. در بخش کارتون، موضوع آزاد بود اما در بخش کاریکاتور چهره، بازیکنان و کادر فنی ۳۲ تیم فوتبال حاضر در جام جهانی مدنظر ما بود.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه