بایکوت مراسم سالگرد یادگار امام در صداوسیما

آرمان امروز: باتوجه به اينکه چند روز قبل از برگزاري مراسم سالگرد يادگار امام، رسانهها در اين مورد اطلاع رساني کرده بودند، اما در خبرها آمده است که صداوسيما از اعزام تيم خبري و پوشش مراسم خودداري کرد.

جماران در اين زمينه نوشت: در حالي که مراسم بيست و هشتمين سالگرد رحلت يادگار امام و چهاردهمين سالگرد همسر امام شب گذشته در حرم مطهر امام خميني با حضور اقشار مختلف و اعضاي بيت امام برگزار شد، اين مراسم همچون اکثر سالهاي اخير با بايکوت صداوسيما مواجه شد. اين در حالي است که از چندروز قبل، برگزاري اين مراسم اطلاع رساني شده بود، اما صداوسيما از اعزام تيم خبري و پوشش مراسم خودداري کرد.

چنين رويکردي اگرچه مسبوق سابقه است، اما کماکان سوال برانگيز است. با توجه به اينکه جلساتي خيلي معمولي تر از مراسم ياد شده، در اخبار سراسري بازتاب مييابد؛ مشخص نيست سياستهاي خبري صداوسيما بر چه اساسي تدوين و تنظيم ميشود و ملاکهاي اين رسانه براي تعيين ارزش خبري مراسم و مجالش مختلف چيست؟ مراسم بزرگداشت چهاردهمين سالگرد رحلت همسر گرامي امام خميني (س) و بيست و هشتمين سالگرد ارتحال حاج سيد احمد خميني (ره) با حضور اعضاء بيت و يادگار امام، جمعي از روحانيون، مقامات کشوري و لشکري و دوستداران امام راحل (ره) در حرم مطهر بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران برگزار شد. جت الاسلام و المسلمين محمدعلي انصاري در مراسم بزرگداشت چهاردهمين سالگرد رحلت همسر گرامي امام و بيست و هشتمين سالگرد ارتحال حاج سيد احمد خميني، گفت: در تاريخ رهبران سياسي و ديني دنيا، من فکر نميکنم کسي مثل امام ويژگي و به تعبيري شانس داشتن دودمان و اهل بيت فرهيخته، فرزندان والامقام، همسر همسوي او با همه صحنههاي انقلاب و مهمتر از آن ملتي در خور شأن امام را شما پيدا کنيد. به نظر من از ويژگيهاي استثنايي و موهبتهاي بزرگ خدا به امام است. اولين خصوصيت درباره شخصيت يادگار امام اين است که ما شخصيت يادگار امام را بدون نسبت و همراهي او با امام بررسي کنيم. به نظر من در اين بررسي يک حقيقت بزرگي نهفته است و جلوي بسياري از کجفکريها، کجرويها، برداشتهاي غلط را ميگيرد. حجت الاسلام والمسلمين محمدجواد حاج علي اکبري در خطبههاي دوم نماز جمعه اين هفته تهران با اشاره به اينکه مردم علي رغم گلايهها و مشکلات در سال 1401 پاي انقلاب و نظام ايستادهاند، افزود: مقام معظم رهبري هم با عفو پدرانهشان براي حدود 90 هزار نفر از متهمان اغتشاشات اخير و ساير موارد استحکام و انعطاف نظام را نشان دادند. وي با بيان اينکه سال 1401 سال ملت و مردم ايران بود خاطرنشان کرد: سال 1401 سال حضور خيره کننده و اعجاب انگيز ملت در صحنههاي سرنوشت ساز بود. علي اکبري در ادامه به "اجتماع بزرگ کودکانه و نوجوانانه سلام فرمانده" اشاره کرد و گفت: مردم همچنين در جشن بزرگ غدير حماسه حضورشان را به نمايش گذاشتند و همچنين در راهپيمايي اربعين حسيني 13 آبان، 22 بهمن، تشييع جنازه شهداي اغتشاشات حضور خود را به نمايش گذاشتند.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه