شهردار:

۲۰ پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است
سنندج-خبرنگارآرمان امروز-شهردار سنندج گفت: بیش از ۲۰ پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است که سال ۱۴۰۲ تعدادی از این پروژه ها وارد فاز اجرا خواهد شد.
 سیدانور رشیدی،  با اعضای شورای اسلامی شهر سنندج، اظهار کرد: توسعه زیرساخت های فرهنگی علاوه بر تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جامعه به ویژه قشر جوان دارد.
وی با بیان اینکه توسعه این ظرفیت ها در سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان امری ضروری است و قطعا به اقتصاد هنر کمک خواهد کرد، گفت: مجتمع فرهنگی و هنری در پارک شهدای سنندج به صورت چند منظور در کیفی‌ترین سطح احداث شده است.
شهردار سنندج افزود: امیدواریم ایجاد این مجتمع فرهنگی با حضور افراد صاحب نظر، هنرمندان توانمند و خوش ذوق به مرکز مهم تاثیرگذار استان در حوزه فرهنگ و هنر تبدیل شود
وی عنوان کرد: احداث کمپ ماده ۱۶ به عنوان نیاز اساسی و بر زمین مانده در شهر سنندج بعد از ۱۱ سال با همراهی شورا جامه عمل پوشانده شد.
رشیدی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ معتاد در این کمپ ساماندهی شده و فرایند درمان خود را طی می کنند.
وی در ادامه به تلاش های صورت گرفته در قالب ستاد برفروبی و رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری در این خصوص گریزی زد و گفت: با برنامه ریزی مناسب، تامین امکانات و همدلی و همراهی تیم مدیریت شهری و شورا امسال عملکرد بسیار خوبی در ستاد برفروبی داشتیم که رضایتمندی بالای ۹۰ درصدی شهروندان را به دنبال داشته است.
شهردار سنندج با اشاره به اینکه به روزرسانی حقوق پرسنل به عنوان یکی از برنامه های جدی در مجموعه شهرداری سنندج طی سالجاری دنبال شد، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های صورت گرفته حقوق و مزایای تمام پرسنل از شرکتی، قراردادی و رسمی تا ۲۵ اسفند پرداخت شده و دستمزد ۲ ماهه پایانی راننده‌های استیجاری نیز تا پایان سال واریز خواهد شد.
وی اضافه کرد: سال گذشته شهرداری با حجم بالای مطالبات پیمانکاران مواجه بود با برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم با اتکا به درآمد حاصله بدون فروش املاک منقول و غیرمنقول بخش قابل توجهی از این مطالبات را پرداخت کنیم.
وی با بیان اینکه از کلید خوردن دوباره پروژه اسلام آباد بعد از ۱۴ سال وقفه خبر داد و گفت: توجه به نواحی حاشیه شهر و تلاش در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری از دیگر نکات مهمی بود که در این دوره مورد توجه قرار گرفته است.
رشیدی بیان کرد: برنامه های انجام شده طی سالجاری مقدمات گام های بزرگ است و در بازه زمانی ۲ سال آینده در حوزه پروژه‌های سرمایه‌گذاری و طراحی پارک‌های شهری اتفاقات مبارکی رقم می‌خورد.
شهردار سنندج از تلاش برای رفع مشکل مسکن پرسنل شهرداری سنندج خبر داد و اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته همه همکاران شهرداری در قالب تعاونی باید صاحب مسکن شوند.
وی از راه‌اندازی نهضت آسفالت در سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: ۲ هزار تن قیر رایگان جذب شده که تا این لحظه ۷۰۰ تن آن در کارخانه آسفالت شهرداری تخلیه شده است.
شهردار سنندج اضافه کرد: عملیات روکش و آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده به صورت ویژه و جهادی آغاز می‌شود.
رشیدی به برخی اقدامات شهرداری سنندج در قالب ستاد تسهیلات سفر هم گریزی زد و گفت: نصب۵۰ المان نوروزی و سفره هفت سین، کاشت بیش از ۳۵ هزار جعبه گل و گلدان و ...انجام شده است

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه