شهردار منطقه 3 وعده داد؛

ساماندهی دروازه قرآن شیراز


شیراز-خبرنگارآرمان امروز- شهردار منطقه سه شیراز با بیان اینکه وضعیت کنونی دروازه قرآن به عنوان مهمترین ورودی این کلانشهر، از مطلوبیت لازم برخوردار نیست، وعده داد که فاز اول پروژه ملی ساماندهی این محور، خرداد ۱۴۰۲، آغاز شود.
دوازه قرآن، یکی از عناصر مهم ملی و مذهبی و یکی از نمادهای مهم شیراز به شمار می‌رود؛ اما سه دهه گذشته، علیرغم اجرای طرح‌های مختلف گردشگری و زیباسازی، نه تنها از مشکلات ترافیکی و بصری این محور کاسته نشده، بلکه به یکی از نقاط کانونی دارای مشکل بدل شده است.
شیب تند ورودی، ایجاد و گسترش مراکز خدمات تعمیرگاهی، تفریحی، پذیرایی، اقامتی و مسکونی، نبود توازن بین حجم افزایش خودرو و تعریض معبر یا ایجاد مسیرهای دسترسی، نبود مسیرهای امن تردد پیاده، توسعه جذابیت‌های گردشگری در اطراف نماد دروازه قرآن، بدون توجه به ایجاد و توسعه زیرساخت‌هایی نظیر پارکینگ، معبر عبور عابرپیاده و .... زمینه ساز بروز مخاطرات مختلف به ویژه حوادث رانندگی در این محور شده است.
غلامرضا شهریاری، شهردار منطقه سه شیراز که عملکرد مجموعه تحت مدیریتش در موضوع جایگزین نماد طاووس، مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت، در یک نشست خبری، از برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌ای به اعتقاد او، ملی! برای ساماندهی محدوده دروازه قرآن، خبر داد.
شهریاری از آغاز فاز اول این پروژه با اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی از خرداد سال آینده خبر داد و گفت: معتقدم با ایجاد دور برگردان و سرعت گیر نمی‌توان مشکلات ترافیکی محور دروازه قرآن را حل کرد.
او، ایجاد یک زیرگذر را راهکاری برای رفع بخشی از مشکلات این نقطه دانست و گفت: با ایجاد زیرگذر می‌توان یادمان‌های زیباتری هم در این محور نصب کرد.
شهردار منطقه سه در موضوع، المان طاووس دروازه قرآن و نقدهای متعدد صاحبنظران و شهروندان، گفت: طاووس جدید دروازه قرآن توسط دو هنرمند شیرازی با ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار طراحی و ساخته شده است. این عدد برای یک یادمان زیاد نیست.
شهریاری که اعتقاد دارد استفاده از بهترین هنرمندان در طراحی المان‌های شهری، مسیر انتقادهای برخی را نخواهد بست، اعلام کرد که روز شنبه ۲۷ اسفند، فاز اول پروژه بلوار "حاج عزت" در ورودی شمال شرق شیراز به سمت خرامه، افتتاح و فاز تکمیلی آن مهر سال آینده قابل بهره‌برداری می‌شود

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه