مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام خبر داد؛

استقرار گشت های نوروزی محیط زیست ایلام در عرصه‌های طبیعی


ایلام-خبرنگارآرمان امروز-مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام از استقرار گشت های نوروزی محیط زیست ایلام در عرصه‌های طبیعی خبر داد.
 علیرضا محمدی با اشاره به هماهنگی به عمل آمده با مرزبانی و نیروی انتظامی برای حفاظت از طبیعت و حیات وحش، اظهار داشت: ۱۷ گروه گشت و پایش در تمام مناطق تحت مدیریت این اداره کل از امروز تا پایان تعطیلات نوروزی استقرار دارند.
وی با بیان اینکه بیشتر وحوش در ایام حساس آبستنی قرار دارند، افزود: هرگونه استرس و ترس موجب به مخاطره افتادن جان مادر و جنین می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامت وحوش از بروز هرگونه تنش و فضای استرس زا در میان جانواران وحشی خودداری کنند.
محمدی ادامه داد: علاوه بر گروه‌های گشت و پایش محیط زیست، طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته از توان و ظرفیت انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی نیز برای حفاظت از طبیعت و حیات وحش استفاده می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام به گردشگران توصیه کرد: از قطع یا شکستن شاخ و برگ درختان و آتش زدن طبیعت خودداری کنند چرا که حیات وحوش به طور مستقیم با درختان و مراتع وابسته است و هرگونه آسیب به درختان و طبیعت فضای تنش زایی را برای جانواران ساکن در طبیعت ایجاد می‌کند

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه