ارز بالاخره رام شد

click here click here why women cheat on their husband
read married cheaters women who like to cheat

آرمان: پس از چند نوسان‌ کم‌سابقه، بالاخره نرخ دلار در روز پایانی هفته گذشته ثابت ماند. قیمت دلار در روز پنجشنبه همان 3320 تومانی گزارش شده که در روز چهارشنبه اخیر بود. از سوی دیگر در حالی که قیمت طلا در بازارهای جهانی همچنان رو به سقوط است، قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار داخل با 3‌هزار تومان افزایش قیمت به 102‌هزار تومان رسید. قیمت سکه در روز پنجشنبه هم با اندکی افزایش از قیمت‌های روز چهارشنبه پیشی گرفت. اما دلار از حرکت ایستاد و قیمت‌ها در بازار ارز رام شد. به گزارش تسنیم، قیمت جهانی طلا در ادامه شیب تند نزول قیمت‌ها روز جمعه رکورد دیگری را در کاهش قیمت‌ها زد و به کانال 1100 دلاری رسید. اما برخلاف این نوسان نزولی بازار طلای داخلی نوسان چندانی را تجربه نکرد و شاهد افزایش قیمت‌ها هم بود. روز چهارشنبه هفته گذشته بود که قیمت هر گرم طلای 18 عیار همزمان با بازارهای جهانی کاهش یافت و در اقدامی بی‌سابقه طی ماه‌های پیش به 99000 تومان رسید اما روز پنجشنبه با وجود ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار جهانی، هر گرم طلا با افزایش 3000 تومانی به 102‌هزار تومان رسید. قیمت سکه هم بر خلاف روند نزولی قیمت‌ها در روز چهارشنبه روز پنجشنبه گران شد. در این میان تنها سکه تمام طرح قدیم بود که با‌هزار تومان کاهش قیمت نسبت به روز چهارشنبه به یک میلیون و60‌هزار تومان رسید. اما سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با 55000 تومان افزایش قیمت به یک‌میلیون و 95‌هزار تومان رسید. قیمت نیم‌سکه هم با 10‌هزار تومان افزایش به 570‌هزار و قیمت ربع‌سکه با 13‌هزار تومان افزایش به 368‌هزار تومان رسید. این اولین باری نیست که قیمت‌ها در بازار داخل برخلاف روند کاهشی قیمت‌های جهانی طلا افزایش می‌یابد. عاملی که برخی از‌ آن به مقاومت بازار داخل در برابر قیمت‌ها تعبیر می‌کنند. در بازار داخلی اما برخلاف بازار جهانی طی 2 روز گذشته نوسان چندانی مشاهده نشده و قیمت‌های داخلی طلا و سکه به جای اینکه بیشتر تحت تاثیر بازار جهانی باشند از نوسانات بازار ارز و به‌ویژه دلار تاثیر می‌گیرند. اما اوضاع ارز در این روزها به نحو دیگری است. بعد از کاهش 600 تومانی قیمت دلار در روزهای بعد از انتخابات و رسیدن آن به رقم 2950 تومان، دلار در یک روز 250 تومان و در روز بعد 120 تومان افزایش یافت تا به مرز 3320 تومان رسید. از روز چهارشنبه تا پایان روز کاری پنجشنبه این قیمت بدون هیچ تغییری مانده که این حاکی از آرام گرفتن فعلی قیمت‌ها در این مرز است.

سبز شدن تالار قراردادهای آتی سکه

در این میان اما روز چهارشنبه قیمت سررسیدهای سکه آتی به واسطه روند نزولی بازار نقدی، حداقل 83/1‌درصد کاهش یافت. در این میان قراردادهای آتی سکه در بورس کالا هر کدام حداقل با 83/1‌درصد منفی معامله شدند. به‌گزارش فارس قرارداد سکه آتی طلا تحویل تیرماه در تاریخ پنجم ماه جاری با 83/1‌درصد کاهش یک میلیون و 114‌هزار و 700 تومان ارزش‌گذاری و مورد معامله قرار گرفت. براساس این گزارش قرارداد آتی سکه طلا تحویل مرداد ماه و شهریور ماه نیز در همین روز به ترتیب با 48/2‌درصد و یک میلیون و 144‌هزار و 500 تومان و 07/2‌درصد و یک میلیون و 173‌هزار و 500 تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین قراردادهای آتی سکه طلا تحویل تیر، مرداد و شهریور ماه در معاملات روز چهارشنبه مورخ چهارم ماه جاری هر کدام به ترتیب با یک‌میلیون و 135‌هزار و 500‌تومان، یک میلیون و 173‌هزار و 700 تومان و یک میلیون و 198‌هزار و 300 تومان معامله شدند. اما ایسنا در گزارشی نوشت پس از گذشت هفته‌ای سراسر قرمز و افت قیمت روزانه قراردادهای آتی سکه در تالار مجازی بورس کالای ایران، روز پنجشنبه و با افزایش قیمت طلا و دلار در بازار غیررسمی، این تالار هم سبز شد و قیمت‌ها کمی جان گرفت.

سقوط قیمت جهانی طلا

اما در بازار جهانی چه خبر است؟ گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت جهانی طلا روز جمعه با افت 14 دلاری به کانال 1100 دلاری سقوط کرد اما در ادامه معاملات بخشی از این کاهش را جبران کرد و به کانال 1200 دلاری بازگشت. قیمت طلا از هفته گذشته تاکنون بیش از 15‌درصد و از ابتدای سال جاری میلادی 30‌درصد برابر با 500 دلار کاهش داشته است. سقوط قیمت طلا به زیر 1200 دلار پایین‌ترین قیمت از آگوست سال 2010 تاکنون است. به گزارش ایسنا، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در مسیری قرار دارد که پایین‌ترین قیمت آن طی یک سه ماهه از سال 1968 تاکنون رقم بخورد. تشدید نگرانی‌ها از بابت توقف اجرای برنامه محرک اقتصادی از سوی بانک مرکزی آمریکا از دلایل سقوط قیمت جهانی طلا عنوان شده است. قیمت طلا از ابتدای هفته گذشته با کاهش 15‌درصدی یا 200 دلار به ازای هر اونس مواجه شده است.

read married cheaters women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه