ناگفته های احمدی‌نژاد چیست؟

آرمان: احمدی نژاد روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال که دوره ریاست جمهوری شما رو به پایان رسیده است چه صحبتی با ملت ایران دارید؟ اظهار کرد: در این رابطه برنامه‌هایی دارم که ان‌شاءا... خواهم گفت. رئیس‌جمهور چه زمانی به مردم آنچه در ذهن دارد را خواهد گفت موضوعی است که گمانه هایی در مورد آن مطرح است به نحوی که برخی می‌گویند او در مصاحبه تلویزیونی خود که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود اما به تعویق افتاد ناگفته ها و حرفهایش را به مردم خواهد گفت. برخی دیگر می‌گویند که او احتمالا صبر خواهد کرد و پس از پایان دوران ریاست جمهوری اش با مردم سخن می گوید اما آنچه اکنون بیشتر اهمیت دارد محتوای حرف احمدی نژاد با مردم است. رئیس جمهور معمولا گلایه‌ها و انتقادات خود را در سخنرانی‌هایش در مراسم های مختلف به‌ویژه در سفرهای استانی بیان می‌کرد و می‌کند لذا این سوال مطرح است که چه باقی مانده که رئیس جمهور می‌خواهد با مردم در میان بگذارد.باید صبر کرد و دید محمود احمدی نژاد چه زمانی با مردم سخن خواهد گفت.

بدرود با یک احضاریه

از سوی دیگر باید به این موضوع توجه داشت که احمدی نژاد سرنوشتی متفاوت با سایر روسای جمهور ایران دارد و بر خلاف آیت ا... هاشمی و رئیس دولت اصلاحات که پس از پایان حضورشان در پاستور از حمایت حامیان خود تا به امروز برخوردار هستند احمدی نژاد تنها فردی است که بخشی از حامیانش دیگر نه تنها حامی او نیستند بلکه جامه انتقاد به تن کرده‌اند. تفاوت دیگر احمدی نژاد با روسای جمهوری قبلی در موضوع دیگری هم خلاصه می‌شود و آن هم دریافت حکم احضار به دادگاه برای پاسخگویی به شکایات بود.

دولت در قوه قضائیه

از سوی دیگر رئیس جمهور دهم در موضوع دیگری هم با روسای جمهور قبلی دارای تفاوت است که آن موضوعاتی است که میان قوه مجریه و قضائیه مطرح شد و تعدادی از آنها هنوز به نتیجه نرسیده است. مهر نوشت؛ دولت دهم در حالي به روزهاي پاياني كار خود نزديك مي‌شود كه در 4 سال گذشته داغ ترين روزهاي قضايي خود را پشت سرگذاشت. تعاملات دستگاه قضا با رئيس‌جمهور تنها به تخصيص بودجه منتهي نشد و مي‌توان در رخدادي چهار ساله به ماجراهايي مانند ليست 300 نفره مفسدان اقتصادي، پرونده فساد بزرگ بانكي، بازداشت مشاور رئيس‌جمهور و... نیز اشاره كرد.

ماجراي ليست 300 نفره مفسدان اقتصادي

محمود احمدي‌نژاد دی ماه سال ۸۴ در جمع نمایندگان مجلس هفتم در صحن علنی گفت: اسامی مفسدان اقتصادی را اعلام می کنم. پس از گذشت یکسال هیچ نامی اعلام نشد تا اینکه مهرماه سال 85 در بیستمین سفر استانی رئیس جمهور در جمع مردم ساوجبلاغ اعلام کرد: به مفسدان اقتصادی که با رابطه بازی وام‌های میلیاردی از بانک‌ها گرفته‌اند، فقط ۱۵ روز وقت می‌دهم تا حساب خود را با آن بانکها تسویه کنند؛ در غیر این صورت اسامی آنان را برای ملت ایران افشا خواهم کرد. فرصت 15 روزه رئیس جمهور به پایان رسید ولی تنها نام دو نفر اعلام شد «محمد رستمی صفا» و دیگری فردي به نام «العقیلی» بود که این دو سال‌ها بود در قوه قضائیه پرونده داشتند. دور اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به پایان رسید. او در آغاز دور دوم ریاست جمهوری‌اش اعلام کرد: اسامی مفسدان اقتصادی را به قوه قضائیه اعلام کرده و منتظر اقدام قاطع دستگاه قضاست.

سخنگوي قوه قضائيه: در اين ليست مفسد اقتصادي پيدا نكرديم!

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای پس از بررسی لیست ارسالی مفاسد اقتصادی از سوی رئیس جمهور 12 بار از تریبون نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به 12 سوال تکراری مبنی بر اینکه نتیجه نهایی لیست مفاسد اقتصادی که دولت به قوه قضائیه داده است چه شد؟ گفت: در این لیست مفسد اقتصادی پیدا نکردیم.

رئيس قوه قضائيه: ليست رئيس‌جمهور تبليغاتي بود

گفته هاي سخنگوي قوه قضائيه هر چند بازتاب خبري وسيعي داشت ولي رئيس قوه قضائيه سخنان محسني اژه اي را كامل كرد و در سفر استاني كه به زنجان داشت، گفت: بسیاری از این اسامی قبلا محکوم شده، برخی پرونده جاری داشته، برخی مختومه و بسیاری از آن‌ها بی‌سند بود. ما لیست بلند بالایی از محدودیت‌های مالی و مجازات‌ها داریم ولی بنای کار ما تبلیغاتی نیست. اظهارات رئيس قوه قضائيه و سخنگوي دستگاه قضا بي پاسخ نماند و محمود احمدي‌نژاد گفت: 300 نفر 60 درصد پول‌هاي كشور را بلوكه كرده‌اند و اسامي آنها را به قوه قضائيه داده‌ايم. گفته هاي رئيس‌جمهور موجب شد تا اين بار دادستان كل كشور نامه‌اي خطاب به رئيس‌جمهور بنویسد. در اين نامه آمده است: اسامی بدهکاران بانکی دارای مانده مطالبات غیرجاری بالای 10 میلیارد ریال از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران استعلام شده که تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

ماجراي پرونده فساد بزرگ بانكي و اختلاس بيمه

بعد از موضوع ليست مفسدان اقتصادي، رسيدگي به پرونده فساد بزرگ بانكي آغاز شد. در اين ميان قوه قضائيه مجبور بود تا برخي از مسئولان دولتي را احضار كند. از قائم مقام بانك مركزي گرفته تا برخي از نزديكان رئيس‌جمهور كه اين اقدام با واكنش‌هاي دولت روبه‌رو شد تا جایي كه محمود احمدي‌نژاد اعلام كرد كابينه من خط قرمز است. آیت ا... آملی لاریجانی با انتقاد از اين اظهارات گفت: من اخطار می‌کنم به اینها که زبان در کام بکشند و بیش از این رَطب و یابس نبافند که رعایت مصالح تا جایی است که خود قربانی مصلحت اقوایی نشود.

ماجراي بازداشت علي اكبر جوانفكر

انتشار نشريه خاتون باعث شد پاي مديرعامل خبرگزاري ايرنا و مسئول روزنامه ايران را كه مشاور رئيس‌جمهور هم بود به دادگاه باز شود. هر چند علي اكبر جوانفكر در اتهام تحقير و توهين به مقام زن تبرئه شد ولي دادگاه كيفري استان وي را به دليل انتشار مطالب خلاف موازين اسلامي در نشريه خاتون به 6 ماه حبس و 3 سال محروميت از هرگونه فعاليت مطبوعاتي محكوم كرد. البته جوانفكر پرونده دیگری هم داشت كه براي آن به يك‌سال حبس و 5 سال محروميت از عضويت در احزاب محكوم شد. ولي از زمان صدور حكم تا اجراي آن بيش از 6 ماه گذشت تا اينكه بعد از سفر رئيس‌جمهور به آمريكا و دستگيري سعيد تاجيك در مدت 48 ساعت يعني در 5 مهرماه سال 91 فائزه هاشمي و علي اكبر جوانفكر بازداشت شدند. گفت‌وگوي تلفني احمدي‌نژاد پس از بازگشت از آمريكا با جوانفكر در زندان و ملاقات در بيمارستان هم از حاشيه هاي بازداشت جوانفكر بود.

ماجراي بازديد رئيس‌جمهور از زندان اوين

رئيس جمهور اين بار با يك درخواست قوه قضائيه و رسانه‌ها را شوكه كرد و آن درخواست وی از قوه قضائيه براي بازديد از زندان اوين و سركشي از زندانيان بود. 30 مهرماه 91 غلامحسين محسني اژه‌اي سخنگوي قوه قضائيه در واكنش به خبر بازديد احتمالي رئيس‌جمهور از زندان اوين گفت: با توجه به اینکه یکی از منتسبان وی دستگیر و زندانی شده است ممکن است این عمل شائبه سیاسی به وجود آورد، پس به مصلحت نيست.

click here website find an affair
read why women cheat on their husband women who like to cheat

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه